Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmas hibat kovettem el....

Hatalmas hibat kovettem el. Hogy tehetnem jova? (Hosszu)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyukam halala ota apammal elek, lassan 7 eve.

Szeretem az apamat, nagyon jo ember, csak sajnos nagyon sokszor hajlamos felhuzni magat, legtobbszor aprosagokert, illetve gyakran ramszol/beszol szinte mindenert. Ha nem ugy vagatom le a hajamat ahogy neki tetszik, azonnal elkezd beszologatni hogy "hogy nezel ki, milyen troger lettel, ugy nezel ki mint egy hajlektalan" stb. Ugyanez van ha mondjuk nem ugy oltozkodok ahogy o akarja. Es ezt ne ugy kepzeljetek el hogy en biztos ugy oltozkodom mint egy emos vagy valami extrem figura. Egyaltalan nem. De ha pl. zold kabat helyett feketet veszek fel, mar azert is beszol. Tudom hogy abszurdnak hangzik, de tenyleg igy van. Tovabba ha neadjisten 15 percet kesek otthonrol, egybol letamad hogy "hol voltal, biztos a haverjaiddal logtal,en meg itthon aggodok, de persze a hulye apad dogoljon meg, a haverok fontosabbak." Ha valahova el akarok menni a barataimmal, akkor egybol azzal kezdi hogy "mesz biztos berugni meg drogozni a pronyo haverjaiddal." Eletemben nemhogy drogot, alkoholt nem fogyasztottam. Egyedul dohanyozni szoktam, de ezt o is tudja ezert nem is zaklat. A haverjaimmal meg eleteben nem talalkozott meg. Fizikalisan soha nem bantalmazott, csak verbalisan, de azt nagyon durvan. Sok sztorit inkabb le sem irok mert akkor soha nem lenne vege a kerdesnek.Ilyen es ehhez hasonlo dolgok tortentek majdhogynem napi szinten 7 even at. Tegnapelott azonban hatalmas hulyeseget kovettem el.

Ugye en most OKJra jarok. Emiatt gyakran este 6-7 korul erek csak haza. Nem azt mondom hogy megszakadok, de bizony faradt vagyok, mert reggel 5kor kelek hogy elerjem a buszt a suliba, es csak este erek haza. Emiatt mikor hazaerek, a faradtsag miatt nem nagyon szoktam beszelni, legtobbszor csak csendben elvagyok vagy lepihenek, es ha apam hozzam szol vagy kerdez valamit, akkor ugyanugy normalisan valaszolok neki, csak faradtan, es ezt o ugy veszi fel, mintha en bunkon vagy ingerulten beszelnek vele. Ugyanez volt tegnap este is, kerdezett valamit, en faradtan de rendesen valaszoltam, aztan egybol elkezdett uvoltozni hogy "miert beszelsz mar megint ingerulten, mi a f...-t kepzelsz magadrol, meg egyszer igy beszelsz olyat radverek hogy elajulsz."

En pedig, nem tudom mi utott belem, meg soha a 7 ev alatt nem tortent ilyesmi, eddig ha beszolt vagy uvoltott velem inkabb csendben hallgattam, de tegnap valami elkattant az agyamban es felalltam neki. Latszott rajta hogy meglepodott, aztan elkezdett fenyegetoen jonni felem es elkezdett lokdosni,kozben folyton azt mondogatta hogy "mi van? Mi bajod van te kis takony? Fel mereszelsz allni a sajat apadnak?" Neki lokott a falnak aztan odalepett es az oklet az arcom ele rakta, en pedig visszaloktem ot, emiatt hatraesett. Ezutan teljesen elborult az agya es nekem rontott, probalt megutni de en mindig hatraloktem vagy kivedtem az uteseit. Par perc dulakodas utan el kezdett orditani hogy "takarodj innen, tobbet nem vagy a fiam, egyedul vagy a vilagban, en vagyok az egyetlen aki befogadott es tamogatott teged es nekem jossz, mostantol egy hazban lakunk de hozzam se merj szolni" stb.Azota se szolunk egymashoz, meg csak nem is koszonunk egymasnak.Tudom hogy nem mentseg, de valoszinu most jott ki belolem a 7 eve visszafojtott duh, de iszonyatosan megbantam, tenyleg nem szandekosan alltam ellen, egyszeruen valami elkattant bennem es nem gondolkodtam. Most nincs itthon, vasarnapig elutazott szoval most egyedul vagyok itthon, viszont fogalmam sincs mit csinaljak, hogyan tehetnem jova? Az egyik felem azt mondja hogy hatalmas bunt kovettem el es szegyellnem kellene magam, a masik felem pedig azt hogy jogosan cselekedtem, 7 evig turtem es most fogyott el a turelmem. Ti mit csinalnatok a helyemben? A valaszokat elore is koszonom.


19/F



2017. nov. 18. 12:53
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsanat az ekezetek hianya miatt, angol billentyuzet van a gepemen.
2017. nov. 18. 12:56
 2/23 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Leülnék vele beszélgetni. Arról, hogy ő hogy dolgozta fel a felesége halálát, a hirtelen rászakadt felelősséget. És arról, hogy te hogyan dolgoztad fel az édesanyád halálát. Először kérj bocsánatot, és mondd meg, hogy beszélgetni szeretnél vele. Mondd el, hogy hogy értek vele kapcsolatban, hogy mit vársz a kettőtök kapcsolatától és mit vagy hajlandó te tenni érte.
2017. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
*hogy érzel
2017. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mikor anyam meghalt akkor mar reg nem eltek egyutt. Persze megviselte ot is hisz elotte 10 evig hazassagban eltek. Koszonom a valaszt!
2017. nov. 18. 13:17
 5/23 anonim ***** válasza:
99%
Nézd..feláltál és akkor mi van? Ő kezdte az egészet. Én amúgy már rég kiborúltam volna, mert az Apád ez tény, de milyen beszéd ez már??? A gyereknek sem kell elviselnie mindent, csak mert a szüleiről van szó. Szerintem nem csináltál semmi rosszat. És mi lenne akkor, ha nem védted volna magad és tényleg behúzott volna néhányat?? Én nem kérnék bocsánatot. Apud szerintem egy olyan ember, aki mindig a saját igazát szajkózza és ez soha nem fog megváltozni. vagy éppenséggel kérj bocsánatot, de akkor készülj fel, hogy ez már mindig igy lesz. Szépen elviseled csendben...
2017. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha nem teszed jóvá, én akkor sem foglak rossz embernek elkönyvelni. Stockholm szindróma mond valamit? Továbbá ott van az hogy a gyerek számára a szülei mindig tökéletesek, ha pedig valami nem úgy megy ahogy kellene akkor saját magát hibáztatja. Jó mondjuk a "Bocsi, fáradt vagyok" az lehet hogy egy jobb válasz lett volna, de akkor sem ez a helyes reakció, nagyobb bajok vannak ott. Továbbá a "én vagyok az egyetlen aki befogadott..." az inkább menne el érzelmi zsarolásnak (inkább csak a megtűrt személy vagy akinek a nagyságos úr odadob egy alamizsnát, hogy ne dögöljön éhen, de cserébe az életével és véreddel tartozol neki), vagy apádnak komoly bajai vannak, esetleg nem tudja feldolgozni a felesége halálát/válást/azt hogy bántalmazta az ő apja/stb. Családterápia, pszichológus apádnak vagy ilyesmi?


Röviden és zavarosan a lényeg az, hogy apád rosszul bánik veled, blablabla, te pedig csak azért szereted mert eltart, meg ilyenek. Az egy dolog hogy nélküle nagy bajban lennél, de szerintem akkor sem normális amit csinál veled. A tipikus esete annak, hogy ha a túszejtők megkérdezik hogy szomjas vagy-e, lazítanak a bilincsen hogy ne szorítsa a kezedet. igazából le is lőhetett volna, úgyhogy tök kedvesek. Apád is verhetett volna, tarthatott volna a pincében, de te is belátod hogy lehetne ezt jobban is csinálni.


Az is egy dolog, hogy 19 évesen még percre pontosan kell hazajönnöd, és túlságosan a saját elképzelése szerint akar téged nevelni, meg ilyenek, habár a rendszeres szóbeli bántalmazás, az elég rossz hatással van akárkire.


És ha csak jót akar? Háát az lehet, de nem jó eszközökkel csinálja, az biztos.


Szoktak ajánlani egy könyvet: Susan Forward - Mérgező szülők, kellemes esti olvasmánynak ajánlom.


Am én nem vagyok egy túlságosan béküléspárti ezen helyzetekben, általában rosszul jövök ki emiatt, de legalább nem vagyok olyan akárki, aki csak a pénz miatt "szeret" valakit.


Ha úgy gondolod hogy nem tetszik amit írtam, akkor gondold át rendesen a helyzetet, és megpróbálhatsz beszélgetni vele, hogy miért csinálja úgy a dolgokat ahogy. Mi a baj, ez az amaz, lehet hogy tudsz rajta segíteni és akkor mindkettőtöknek jobb lesz. De azt a könyvet mindenképp javasolnám. Legalább látod hogy mi a baj, és így tudtok rajta dolgozni, ha apád is benne van a dologban.

2017. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%

Itt majd mindjárt jönnek a "hátrányos helyzetűek", hogy jól tetted, miért nem verted meg, stb...


Az igazság az, hogy mind a ketten hibáztatok. Mivel szeretitek egymást, és már csak ti maradtatok egymásnak, ezért az a hosszútávú megoldás, hogy kibékíted és megöleled apukádat.

Lehet, hogy kell pár nap, hogy elszálljon a harag, de fontos, hogy visszaálljon a béke.

2017. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A nagyapam, vagyis az apam apja tenyleg bantotta apamat kiskoraban de ot nagyon durvan fizikalisan is. Volt hogy egi cigicsikket nyomott el a nyakan pl. Epoen ezert a mai napig nincsenek tul joban. Lehet ez is kozrejatszik.
2017. nov. 18. 13:28
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
Az biztos hogy közrejátszik. Hagyd egy picit a témát, hogy lenyugodjanak a kedélyek. Gondolkodjatok el hogy mi lehet a baj. és próbáljatok dűlőre jutni.
2017. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat, foleg a #7es es #9es szamuakat. Ment mindenkinek a zold kez
2017. nov. 18. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!