Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnál a gyerekedn...

Mennyi pénzt adnál a gyerekednek, ha megnyernéd a LOTTÓT?

Figyelt kérdés

Nem, sajnos nem én nyertem meg a tegnapi sorsolást, de pont ennek apropóján jutott eszembe.

Ha te nyerted volna meg az 1 milliárdot, mennyit adnál belőle a gyerekednek/gyerekeidnek?

Én fiatal vagyok, 23 éves, de ha egy ekkora nyereménynél pl ki akarnák szúrni a szüleim a szememet 1 millióval, akkor körberöhögném őket.


Jogod lenne a felháborodásom ?


Te mennyit adnál a SAJÁT gyerekednek egy ekkora összegnél ?

Sokallnál 100 milliót adni neki belőle? Hisz úgyis marad a szülőknek még 900...


2017. nov. 19. 02:34
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%
Ha te lennél a gyerekem, egy forintot sem!
2017. nov. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Apám évekkel ezelőtt nyert 38 millió forintot. 2 gyereke van, de sem én sem a nővérem nem kapott egy fillért sem tőle. Igaz nem is vártuk, hogy adjon. Apám azon kívül, hogy vett magának Budapesten egy házat a többi pénzt eltapsolta. Sosem tudtuk meg, hogy mire ment el a pénz, mert nagyon hamar elfogyott. Én egyszer megkérdeztem, hogy miért nem adott nekünk fejenként 2-2 milliót, mert így mindketten megtudtuk volna venni a lakásunkat.( csak a 20% önerő összege lett volna) 38 millióból 4 millió nem egy nagy összeg. Apám erre csak annyit mondott, hogy ő nyerte a pénzt. Ennyi.. én és nővérem tovább léptünk, többé nem hoztuk szóba.

Én adnék ha nyernék a fiamnak, de nem 100 milliót. Az ilyen könnyen jött pénzek könnyen mennek el. Inkább segítenék, hogy valami vállalkozásba kezdjen. Természetesen az ingó, ingatlan vagyona meglenne, azt megadnám neki.

2017. nov. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
95%
Nagymamám amíg élt, rendszeresen vett lottót. Ő azt mondta, ha megnyeri akkor egyenlően elosztaná a családban. Ha én megnyerném akkor kapna minden gyerek egy milliót költőpénznek, plusz befektetném valamibe/vállalkozást indítanék aminek a hasznát (feltéve ha segítenek) elosztanám.
2017. nov. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
80%
Neked nyilván nem adnék egy kanyit sem-mert 23 éves fejjel még mindig azt hiszed hogy jogod van a szüleid pénztárcájában turkálni, alapból JÁR neked az ami az övék és nem a tiéd. Ha veled ellentétben normális gyerekem lenne, akkor igen, adnék neki.
2017. nov. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, milyenek a gyerekek. Dolgos, a jovore keszulo, vagy lump, iszakos ember lett belole, aki a haverokkal log egesz nap.

De mindenkeppen elinditanam oket pl. lakast vennek nekik, segitenek elinditani a vallalkozasulat, az eletuket, ilyesmik. Es igen, pl. befektetnem, es a befektetesek jovedelmebol reszesulhetnenek.

2017. nov. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
42%
Hú, de furcsák ezek a válaszok.. Én a felét odaadnám a legszűkebb családnak, de kikötném, hogy ne mondják el senkinek, hogy nyertünk, ne járjon hozzám jóskapista is kunyerálni. Megbízok bennük, biztos, hogy nem herdálnák el. 500 millió elég lenne, hogy jól befektessem és megéljek a haszonból, tuti nem világkörüli utakat szervezgetnék...
2017. nov. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
93%

Csak azért, mert megnyerném, nem biztos, hogy adnék. Csak azért, mert a gyerekem sem biztos, hogy adnék. Akkor adnék, és annyit, ha és amennyi úgy gondolnám, hogy jót tenne neki.


Nem lenne jogos a felháborodásod. Felnőtt ember vagy. Neked én is úgy látom, hogy nem tenne jót, ha 100 milliót csak úgy alád tolnának. Neked szerintem az tenne jót, ha megtapasztalnád, hogy milyen megdolgozni valamiért.

2017. nov. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak egy ebédre hívnának meg belőle a Nobuba, akkor se lehetne egy szavad sem, kérdező.:-)

Én biztos, hogy nem osztogatnám el ész nélkül. A gyerekeimnek kifizetnék egy-egy élhető méretű, de nem kastély jellegű passzívházat és egy könnyen fenntartható autót, kapnának még úgy 10-20 millió tőkét, amennyiben van értelmes elképzelésük, mit kezdenek vele, és ennyi. A többit lekötném ill. befektetném, legalább 4-5 különböző módon és helyen, hagynék úgy 30 millió mozgótőkét vésztartaléknak, és beutaznám a világot, normális, nem luxus módon. A szokásos családi nyaralások maradnak, csak több helyszín férne bele.:-) Halálom után úgyis megöröklik az egészet, 100 milliókat viszont nem dobálnék csak úgy huszonéveseknek, konkrét, reális tervek nélkül.

2017. nov. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
85%
2 gyerekem van, tehát harmadolnám a pénzt, mindenki egyformán kapna belőle.
2017. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
97%
Én vennék a gyerekeimnek egy-egy házat és egy-egy autót,amit maguknak fent is tudnának tartani,valamint támogatnám őket,ha van valami konkrét elképzelésük(pl.vállalkozás).Csak úgy nem adnék nekik több milliót,hogy elköltsék hülyeségekre.
2017. nov. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!