Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elérni, hogy ne...

Hogyan tudnám elérni, hogy ne vágyjak apai szeretetre?

Figyelt kérdés

Apám egy borzalmas ember. Tönkre tette a gyerekkoromat (verte anyukánkat, a nővéremet elüldözte a családtól, folyamatosan terrorizált, álandóan részeg és agresszív volt) és emiatt nem szeretnék vele semmilyen kapcsolatot tartani. Lenézem és megvetem őt. Tudom, hogy jobb ember vagyok nála (nem nehéz).

Már elég régóta nem élünk együtt, de kezdetben még próbáltam segíteni neki (látogattam, próbáltam róla gondoskodni, de mindenért minket okolt és elegem lett... nem akartam az életemet alárendelni az ő alkoholizmusának), de mostanra már nem vagyok rá kíváncsi.

A legjobb barátnőmnek egy éve születtek gyerekei. Neki csodás férje van, aki imádja őt és piciket is. Most kezdem belátni, hogy egyszerűen irigylem a gyerekeket, amiért nekik jó apjuk van és nem olyan, mint nekem volt.

Nagyon vágyom az apai szeretetre, annak ellenére, hogy anyukám mindent megad nekem és nagyon szeretem őt. Mit tegyek? Mivel tudnám pótolni ezt az érzést?


21L


2017. nov. 19. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szomorúan olvasom a soraidat, és sajnos megoldást sem tudok rá, nem is hiszen, hogy létezne.

Átérzem a helyzeted, nekem is hiányzik/hiányzott az apai szeretet, bár más okból, azért mert 7 éves koromban meghalt. Teljesen megértelek, nekem is elszorul a szívem, ha látom, hogy a körülöttem lévőknek milyen jó kapcsolata van az édesapjával.

Én próbálok másra összpontosítani, nagyon csúnyán kifejezve "azzal gazdálkodom, amit a sors szánt". Nekem is csodálatos édesanyám van, így hálát adok azért, hogy ő van.

Próbáld meg a felgyülemlett szeretet másnak adni (pl. barát, barátnők, akár jótékonyság-embereken, állatokon) és akkor viszonzásra is találsz, a másoktól jövő szeretet segít átlendülni, noha pótolni nem tudja a hiányt.

2017. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Nezd meg a bekes harcos utjat
2017. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
És baratkozz olyan emberekkelakik elerték a céljaikat
2017. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Ha már beszélni nem lehet vele, akkor imádkozz érte, hogy változzon meg! Nem egyszer-kétszer, hanem minden nap! Az segít. Nincs garancia arra, hogy rendbe jön minden, de bármi megtörténhet. Tele van az internet olyan történetekkel, ahol a hit és az ima sokat segített.


Nem kérek trollokat, hogy ez hülyeség, mert nem az!

2017. nov. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem anyukámmal voltak/vannak problémáim, és nem is nagyon tudom, milyen az anyai szeretet, hacsak nem az egyik, sajnos korán meghalt nagymamám részéről.

A mostani barátom (pedig férfi) mégis valahogy pótolja nekem az anyát, valahogy annyira gondoskodó, és sokszor olyan anyaian viselkedik velem, elmondhatok neki mindent, meghallgat, figyel rám, megvigasztal, ha kell, csinál nekem tízórait, ilyesmik. Érzem, hogy gyógyít ez a kapcsolat. Szerintem te is találhatsz valakit, aki megadja neked azt a fajta szeretetet, amit hiányolsz. Nem kell, hogy idősebb legyen, az én barátom pl. pár évvel fiatalabb nálam.

2017. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!