Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyan apukák (vagy...

Vannak itt olyan apukák (vagy anyukák) akik válás után a gyerekeik életéből is teljesen kiléptek? Miért?

Figyelt kérdés
A férjem szülei még kiskorában elváltak, az apjuk nem is volt rájuk kíváncsi azóta, nem is ismeri a férjemet és a húgát. Ez nekem teljesen elképzelhetetlen, hogy valaki ne legyen kíváncsi a saját gyerekére, akit x évig nevelt. Az ilyen szülő soha nem is gondol a gyerekeire? Nincs lelkiismeret furdalása?
2017. nov. 20. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Az én "apám" (én csak f...szfejnek hívom) ugyanezt csinálta. 5 éves voltam, amikor elváltak, onnantól kezdve pár hétig még látogatott, aztán összeállt egy nővel és onnantól kezdve úgy viselkedett, mintha én nem is léteznék. Ezt azért csinálta, hogy az anyámon bosszút álljon, de nem rajta állt bosszút ezzel, hanem rajtam. Nyugodt lehetsz, hogy az ilyeneknek nincs lelkifurdalása, mivel lelkiismeretük sincs. Aljadék, féreg emberek. És ez tényleg teljesen más, mint amikor valaki eleve nem akarja a gyereket, mert valóban, 5 évig nevelt és addig szeretett, vagy legalábbis úgy csinált.
2017. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne várd, hogy bármelyik is felvállalja...még névtelenül sem.
2017. nov. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát kicsit off lesz, mert nem vagyok apuka:


Legjobb barátnőm apja. Alkoholista volt, nem is akart változni.


Exem apja, ő egyszerűen csak élni akarta az életét, semmi felelősségtudata nem volt, amikor exem anyja meghalt rákban (13 éves volt) az sem érdekelte, a nagyi nevelte tovább...


Unokabátyám apja, megpróbált vele szegény srác kapcsolatba lépni, de a férfi azt mondta, hogy ne is próbálkozzon többet, mert nincsen erre ideje. Unokabátyámat hét évesen hagyta el, csajozni akart az apuka. Úgy látszott nincsen lelkiismeretfurdalása, természetesen semmilyen pénzt nem adott a gyereknevelésre, pedig ő akarta...


Unokahúgom apja, erről nem tudok sokat.


Sajnálom a férjedet, a tesóját, borzasztó érzés lehet.

Az a baj, hogy a felsorolt esetekben is sokszor az "apuka" is akarta a gyereket, csak aztán szembesült azzal, hogy a gyerek törődést is igényel, stb. Én engedélyhez kötném a gyerekvállalást, alkalmas-e rá

a szülő...Á, de nyilván ez sem oldaná meg a dolgokat.

2017. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

84%


Majd mindjárt megjelenik valamelyik észlény a felnőtt párkapcsolati szekcióból és megmagyarázza, hogy ez is a gonosz nők hibája. -_-

2017. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Elvaltak a szuleim 11 eves koromban.

Azota talan 1x, 2x talakozok apammal. (Szuletesnap, karacsony)

Bar nem ertem minek... olyan eroltetett az egesz ,vagy legyen az apam rendesen, vagy ne.

Neha ir egy sms, pl nevnapkor. Facebookon nem beszelunk, telefonon se. Van egy masik csaladja , azzal jol el van. A gyereke a mindene...

Szoval igen van ilyen, eleg sok.

Szerintem legfokepp azert csinaljal ezt, mert orulnek, hogy vegre meg szabadulhatnak az asszonytol, elhetik ujra ifju agglegenykent az eletuket, nincsenek korlatok.

Csak aztan rajonnek, hogy no nelkul meg se lehet elni, mert nincs aki kimossa a szaros gatyat. Aztan elvesznek szepen mast, akinek persze , hogy kene egy baba is. Ordogi korforgas

2017. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

#4


Írni ugyan nem írtak, de a lepontozás már megvolt.:D

Leírtam, hogy egy ilyen sem fogja felvállalni...ha ugyan van itt Közülük bárki is...

2017. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

anya meghalt.


Miután apám összeismerkedett az új nőjével - 10 évvel ezelőtt - azóta vastagon leszar.


Néha, ha eszébe jutok (félévente sem) ír egy két soros üzenetet, hogy MIÉRT NEM írok neki (???) és ennyi újabb félévig.

2017. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

A szüleim elváltak. Apukámnál maradtunk a testvéremmel.

Anyukám 2x élt a láthatási jogával.

Azóta nem láttam.

Fogalmam nincs, hogy egy szülőt mi visz rá erre. Talán nem akar semmilyen szinten kötődni a múltjához vagy esetleg egy új kapcsolat hatására dönt így.Elképzelhetetlennek tartom, hogy néha ne fájjon a szíve egy szülőnek emiatt (feltéve, ha van neki).

Én soha nem tudnék ilyet tenni, az életem árán is kitartanék a fiam mellett.

2017. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Viv02 ***** válasza:

15 éves voltam, amikor anyáék elváltak, 3-an vagyunk testvérek, mind a 3-an anyánál maradtunk. Nekünk kellett elköltöznünk, "apám" maradt egyedül a 4 szobás házban. November 2-án költöztünk, akkor még sírt, hogy ne menjünk el, rá 1 hónapra odaköltöztette a házba a nőjét meg annak a 2 gyerekét. 2 éve megint költöztünk, fél utca, azaz kb. 3 perc van köztünk, de én azóta, hogy elköltöztünk, max. 3x beszéltem vele, akkor is arról, hogy küldje azt a kis pénzt (30.000 Ft 3 gyerekre), amit gyerektartásnak mer nevezni.

Én nem is tervezem tartani vele a kapcsolatot továbbra se, de amúgy nyugi, neki nincs lelkiismeret furdalása.

18/L

2017. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tényleg féreg emberek az ilyenek. A férjem gyermekkora szerencsére jól alakult, az anyja újraházasodott, a nevelőapja pedig apja helyett apja a mai napig is. Ettől függetlenül okozott benne lelki törést, hogy a vér szerinti apját nem is ismeri, nincsenek emlékei róla és soha nem volt kíváncsi rá.
2017. nov. 21. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!