Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 11 éve élek együtt a feleségem...

11 éve élek együtt a feleségemmel 2 közös és egy a feleségem előző kapcsolatából származó gyerekkel. Ő mist 16 éves leányzó . Az apja eddig nem igen foglalkozott vele nem szállt be semmiféle közös költségbe (iskola ruhák stb)?

Figyelt kérdés

Történt a hétvégén hogy , kinnt volt náluk a lány és úgy jött haza, hogy máris költözik ki az apjához, mert mi nagyon rosszul bánunk vele, nem kap tőlünk semmit . Igaz októberben csak egy laptopot + 3 pár cipőt kapott. Az apja mostani házasságából van 2 gyerek és mint utána érdeklődtem arra megy ki az egész hogy felvehessenek valami hitelt , és ebből jelentős összeget ígért a lánynak, hogy hagyjon itt minket. Ilyenkor mi a teendő?

Amikor megállapították az általa fizetendő gyerektartást , megbeszélte a főnökével hogy csak 4 órára jelentse be , minél kevesebbet kelljen fizetnie . A tanyájuktól 200 méterre fúrtak az olajosok. Naponta fejenként 5000 forintot kaptak. A lányát is aljas módon oda jelentette be papíron. Abból sem kapott a lány semmit.



2017. nov. 20. 19:00
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
82%

menjen a hálatlan kis p.

majd rájön!

2017. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
92%
Nos, ha a felesegednel van elhelyezve a gyerek, csak úgy nem jelentheti át sehova apuka. Indíthat gyermeket helyezési pert, de 11 év után esélytelen hogy hozzá kerüljön a gyereke pláne ilyen indoklassal
2017. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
83%

De undorító. De hát ilyenek a megélhetési szülők, akiknek a mostani rendszer kedvez: csak tojni kell pár kölyköt és dől a lé. Nevelni meg majd a tv fogja és a széles sávú internet, amire előfizetnek a segélyből.

16 évesen nem hiszem, hogy átlátja a dolgok hátterét :( Ilyenkor nekik még csak az a fontos, hogy legyen meg a jó ruha, jó mobil, zsebpénz, ha esetleg nem volt. Bár az érzelmi hátteret nem ismerjük a történetben, biztos az is sokat számít.

2017. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
91%

Úristen!


Hát a velem egyidős lányotokkal valami nagyon nagy baj van. Én semmiért nem adnám oda a családomat. Szerintem üljestek le beszélgetni vele, hátha, bár nem hinném... Totál zakkant... Én egy ilyen "apért" nem hogy, nem hagynám el a családom, de egyenesen sértésnek venném, hogy ezt kinézi belőlem, hogy ennyire mélyre süllyednék. Nem tudja mit cselekszik...


Nézd, szerintem nincs más megoldás, ha akar menjen, pénzelje az apja (bár az eddigiek alapján sztem egy fillért se fog kapni) aztán majd rájön, hogy ki volt az aki nevelte, segítette, anyja, apja volt :P (Vagy nem...)


16/L (szintén elvált szülők)

2017. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
50%
Tudtommal ha a lány akarja átjelenttettheti magát az apjához mivel már elmúlt 16. Javítsatok ki ha tévedek.
2017. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Azért furcsálltam nagyon a dolgot mert az elmúlt 2 hónapban egyszer sem volt kint nála , mert meghallotta hogy azt mondta róla az apja hogy a lánya le szarva szarva őt nem érdekli.
2017. nov. 20. 19:19
 7/60 A kérdező kommentje:

Mondjuk az lenne a furcsa hogy innentől nekem kellene gyerektartást fizetnem ? :) Ezt szerintem a bíróságnak kellene eldöntenie vagy

nem ? :)

2017. nov. 20. 19:22
 8/60 anonim ***** válasza:
92%
Menjen csak, rövid időn belül sírva fogja kaparni az ajtótokat
2017. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
70%

Jelen helyzetben ennyit mondanék. "Ha azon az ajtón kimész, örökre bezárúl"


Persze fájna, de ha ezt oénzert megteszi, akkor elengedném a kezét.

2017. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Az apja meg a nejem itt üvöltöztek egy jó félórát. Nem igen akarta beleszólni mert igaz hogy engem is érint , de ez jobban kettőjükre tartozik. A végén azzal zárult hogy bíróságra viszi a dolgot és ezt nem hagyja annyiban. Nem tudom milyen esélyekkel indul ám tegye. Soha nem bántottam a kiscsajt , de ha ott elkezd hantázni , tuti lenyomok egy brióst neki.
2017. nov. 20. 19:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!