Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is úgy szereti a kutyáját,...

Más is úgy szereti a kutyáját, macskáját, mintha a gyereke lenne? (Anyám féltékeny).

Figyelt kérdés

Van egy már 6 hónapos kiskutyám,elvileg nem is az enyém lett volna,hanem húgom a pasijától kapta(azóta szakítottak),és "rám maradt" a kutyus nevelése,gondozása.


Alapvetően eddig macskás voltam,nagyon sok cicánk volt eddig,több generáció is megélt nálunk,úgy gyerekkoromtól mostanáig,de ugye a cicák sokkal függetlenebbek,főleg mikor már megnőnek,annyira nem kötődnek az emberhez,mint a kutyák.


Most viszont nagyon a szívemhez nőtt ez a kutyus,már-már olyan,mintha a gyerekem lenne.


Anyámnak szoktam mondani,hogy "nézd,itt a kisunokád":D

Erre féltékeny,hogy én a kutyát jobban szeretem,mint őt...


29/f


2017. nov. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
32%
Igen, akinek nincs gyereke, az úgy szereti.Mondjuk épeszű felnőtt ember nem utal egy állatra mint kisunokara....
2017. nov. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
98%
Anyám is jobban szereti mint minket. Vagyis inkább mondom úgy, hogy többet foglalkozik velük. Nem látom sokszor napokig mert mindketten elfoglaltak vagyunk erre szabadnapjain ahelyett hogy kicsit beszélgetnénk jellemzően a kutyákat szokta fésülgetni meg ruhát köt nekik. XD nem mondom hogy jó dolog de hozzászoktam
2017. nov. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
69%

Egy kutyának sokkalta több előnye van mint egy gyereknek.

pl.

- olcsóbb az oktatása,

- mindig örül majd neked ha hazamész,

- sose fog szidni itt a gyíkon,

- nem fogja szidni itt az anyósát sem,

- és nem kell tartanod attól, hogy öregségedre majd bevág egy nyugdíjasházba.

2017. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van egy utcáról befogadott kutyusom, egy mentett cicusom és egy szintén mentett nyuszkóm. Mindhárman olyanok, mintha a gyerekeim lennének, és ha lesz saját gyerekem, attól még nem fog változni a véleményem. Az állatok is családtagok, és olyan kis cukik, az értelmi szintjük is egy gyerek értelmi szintje körül van, csak úgy gondolok rájuk, hogy gyerekek ők is. :)
2017. nov. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
90%
Vannak kutyáim, van férjem, gyerekeim. Mindegyiküket másképp szeretem. A gyerekért, a kutyákért egyaránt felelősséget vállaltam, tehát maximálisan ellátom őket. A kutyák is a házban vannak, normális tápot esznek, orvosi ellátást biztosítok nekik, foglalkozom velük. Ugyanez igaz a gyerekekre, őket sem hanyagolom el sok a kutyás közös program, kirándulás stb. Az már baj ha valakinek a kutya fontosabb mint a gyerek, ezért elhanyagolja. Ugyanakkor az is baj, ha valaki szerint a kutya csak "jószág" elég neki a lánc meg a moslék örüljön hogy él. Az ilyennek nem tudom minek kutya.
2017. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
16%

"Egy kutyának sokkalta több előnye van mint egy gyereknek.

pl.

- olcsóbb az oktatása,

- mindig örül majd neked ha hazamész,

- sose fog szidni itt a gyíkon,

- nem fogja szidni itt az anyósát sem,

- és nem kell tartanod attól, hogy öregségedre majd bevág egy nyugdíjasházba."


Cserébe teleszarja a lakást.

2017. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
67%
58%-os, lehet hogy nálad igen, de a legtöbb kutya szobatiszta, és eszükbe nem jut teleszarni a lakást. :) Kutya nem szeret a saját helyére üríteni.
2017. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
69%

Egy gyerek többször okádja-szrja tele a lakást mint egy kutya vagy macska.

Az állatok szobatiszták, amennyiben rögtön megmutatja nekik az ember hol az alom, és rendszeresen mehet sétálni, nem 12 óránként 1x.


Nekem macska van, nincs gyerek és nem is akarok, és tök jófej kis állat, jobban szeretem mint egy csomó embert.

2017. nov. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy szereted a kutyust teljesen normalis dolog. Az hogy anyud feltekeny, az nem...
2017. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ember a Földön, akit jobban tudnék szeretni az állataimnál, és nem, nem gyerekpótlékok, szimplán az emberekhez mérten mindenben jobbak, az emberekbe meg a gyerekek is beletartoznak.
2017. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!