Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szereti az apa a felnőtt...

Nem szereti az apa a felnőtt gyerekeit az új kapcsolata óta?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek a lelki háttere, miért viselkedik velük úgy mint távoli rokonokkal? Ez a nő az eleje óta utálja a gyerekeit, nyilvánvaló, hogy ő beszéli teli a fejét. Állandóan megsértődik mindenen, amin normális ember nem akad fent, kitalál meg nem történt dolgokat. A nő bántja és sértegeti őket, apuka meg szó nélkül ül és hallgatja. A gyerekei szó nélkül türik ezt illemből és félnek hogy nem lesz apjuk. Az apjuk másnap telefonon leoltja a gyerekeit, mert az új asszony megsértődött. Ha nem szólalnak meg akkor azért. Már nem a gyerekeit hívja szülinapjára, hanem a pénzes barátokat, már az unokája se érdekli. Mi játszódhat le apuka fejében ilyenkor?
2017. nov. 23. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Ezek FELNÖTT gyerekek?????
2017. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
A f......feláll, az ész megáll.
2017. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, 30 és 34 évesek, és külön élnek a félre értések elkerülése végett. A kérdés az apára vonatkozik, legyetek szívesek a kérdésre választ írni.
2017. nov. 23. 13:20
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

1-es, nekem is ez jutott eszembe. Egy felnőtt képes érzelmileg leszakadni a szüleiről és nem azon problémázik, hogy apuka szereti az új párját is. És nem játsszák a ki a fontosabb apunak féle játszmát.

Remélem majd apu is jól megsértődik, amiért a "felnőtt" gyerekének fontos a párja is és külön programokat szerveznek.

2017. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem arról van szó, hogy nem szereti, hanem arról, hogy az Ő életében bekövetkezett egy érzelmi változás, amit ő pozitív érzelemként szeretne átélni, mint férfi és nem mint apa.
2017. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Leszakadni? Úgy érted a gyerek, ha felnő ne érezzen semmit az apja iránt? Az a normális, ha idegenként viselkednek? Akkor az anyjukkal és férjével miért nem ez a helyzet? Miért képes még szeretni a gyerekeit? Én anya vagyok és ha felnő a gyerekem akkor is szeretni fogom őket... Bár nem rólam szól a kérdés, engem nagyon rosszul érintene, ha a szüleim így viselkednének.
2017. nov. 23. 13:32
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyanez a helyzet, csak én meg otthon lakom. Anyám 40 fölött újra férjhez ment és szült. Azóta egy megtűrt személy vagyok. Nekem kevesebb kaja jár, én nem ehetek a csokiból, joghurtból, anyám bunkó velem. Új élete van, új családja. Sajnos ez ilyen.
2017. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem arról van szó, hogy ne szeresse az apját, hanem fogadja el, hogy azon túl, egy ember nem csak apa, anya, hanem saját vágyakkal, tervekkel rendelkező ember is.

Ha már van saját családjuk is a gyerekeknek, akkor már főleg nem úgy kellene kezelni a szülőket, mint valami családfenntartó gépeket, akik feláldozzák saját magukat életük végéig és gyerekeik ugráltathatják meg érzelmi zsarolják őket. Ha nem működik, akkor meg az van, hogy apuka, anyuka biztos már nem szeret. Egy felnőtt engedi élni a szüleit.

2017. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj, nagyon rosszul fogalmaztam.

Én ismerek olyan hálátlan, undok, önző felnőtt gyerekeket, akik szándékosan tesznek keresztbe a szüleiknek, csak hogy teszteljék a szülőket, hogy mi a fontossági sorrend...

Nem saját tapasztalat.

2017. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom, ezermegegy ilyen történet van itt a gyakorin, de arról pl. sose olvasok ami nálunk van. Mióta apám becsajozott úgy viselkedik, mintha a gyereke lennék amire az elmúlt 21 évbe nem volt példa:DDD
2017. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!