Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha szüleim suliba...

Mit tegyek, ha szüleim suliba akarnak küldeni betegen?

Figyelt kérdés
Tehát ma hasmenésem volt így otthon maradtam. De mivel holnap javító matek tz-m (témazáró) van és az előző 2-es lett, így magántanárhoz kéne mennem a város másik végébe tömegközlekedéssel. Még nem vagyok teljesen jól, néha rámjön sajnos a wc-zhetnék. Viszont szüleimet nem érdekli hogy beteg vagyok, holnap mindenféleképpen be kell mennem a matektz-re és nem lehet lemondani egy délutáni különtanárt pár órával előtte.

2017. nov. 27. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

És mit javasolnak a szüleid? Mit tegyél? Utazz végig a városon és csináld össze magad az utcán, a buszon, stb? Mégis hogy gondolták ezt?

Semmi bajod nem lesz, ha lemaradsz a témazáróról. Majd megírod máskor.

És miért nem vittek ma orvoshoz?

Ha ennyire fontos nekik a magántanár, akkor legalább vinnének el kocsival.

Nagyon gázosak. Én tuti nem hoznám ilyen helyzetbe a gyerekemet.

Majd mutasd meg nekik a válaszokat.

2017. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Apám elvitt volna kocsival, de inkább edzeni megy, most ahhoz van kedve. Anyám dolgozik, pont abban a suliban, ahova mennem kell különtanárhoz, de nem jön értem haza. Orvoshoz csak az utolsó pillanatban a legrosszabb esetben engednek csak, de mivel ez az első hiányzásom, így szülői igazolást még megengedik mára.
2017. nov. 27. 13:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid nem normálisak!

Én nem mennék el. Nem fogom senki kedvéért összetojni magam az utcán.

Majd mondd nekik azt, hogy elindultál, de vissza kellett fordulnod, mert rád jött a wc-zés.

2017. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De őket ez nem nagyon érdekli! Mindenféleképpen el kell mennem, azt mondják majd ott wc-zek ha átérek kb fél óra alatt, addig ki lehet bírni biztos....
2017. nov. 27. 13:48
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Ha azt mondjak a szuleid, hogy menjel, akkor valoszinuleg csak szimulalsz es ezt tudjak ... menj el nyugodtan, max osszefosod magad. Mi van akkor? Elofordul neha-neha :)
2017. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apukád ahelyett, hogy edzeni megy, inkább vitt volna el! Bunkók!
2017. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szimulálok sajnos ez a baj, tegnap egész délután a wc-n ültem tehát tudnak róla, hogy tényleg beteg vagyok. Meg ma reggel is amíg itthon voltak látták, hogy még nem vagyok rendben.
2017. nov. 27. 13:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Na szerencsém van, anyám hívott, hogy lemondta végül a tanárt, de ha holnap rosszul írom meg a tz-t (amire sajnos nagy az esély) akkor rohadt nagy bajban leszek :\ Azért köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 27. 13:58
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát Válaszolók, ti se vagytok normálisak!

Én már fostam össze magamat iskolában, kiránduláson, mert apámék elhajtottak. Vagy mert 3-szor voltam WC-n első órában, lementem az iskolaorvoshoz, aki hívta a szüleimet, mert ő így nem enged fel a buszra. 3 órán át vártam ott, ott lecseszték anyámat, ne képzeljétek el, majdnem megölt. Az autóban is, hogy átcsesztem az orvost, bevitett a kórházba, mi van most nem kell fosnom, búcsúzz el az iskoládtól stb. Otthon még a szomszédnak is leadta, hogy szimulálok, csak elmeorvosra lenne szükségem stb.

A ilyeneknek a 39 fokos láz se számított, azzal is behajtott, hiába volt igazolásom is.

Azt nem értették meg, hogy az orvos azért van, hogyha beteg vagy ne kelljen úgy szenvedned.

Hát a hasmenéses görcseim amik vírusnál voltak ezerszer rosszabbak a fájásnál is. Ráadásul anyám kisgyerekkel dolgozik, évi 2-3 alkalommal hazahozoztt ilyen betegséget.

Amit javaslok, hogy csak igyál, ne egyél semmit 1 napig, hiába vagy éhes. Sok folyadék, vitamin. Holnap már lehet főtt krumplit, esetleg szénné égetett pirítóst.

Mondanám, hogy menj orvoshoz, de gondolom hiába nekik

2017. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg beteg vagy még holnap is mond meg nekik, hogy micsoda szülők, hogy nem visznek orvoshoz és betegen kényszerítenek iskolába. Egyébként hasmenés után legyengül az ember és kell 2-3 nap pihenés meg diéta. Nagyon szívesen elmagyaráznám ezt a szüleidnek. Meg azt is, hogy a gyerekük egészsége az első nem a matek témazáró. Mond meg nekik gyugodtan. Vagy mutasd meg mit gondolnak erről mások. Szégyellhetik magukat.
2017. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!