Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális vagy csak én...

Ez normális vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Ma szóltam anyának hogy már pár napja eléggé fáj a fejem egy ponton de ez legtöbbször akkor van ha lenézek (a fejemmel) és megkérdeztem hogy majd el tudunk-e menni orvoshoz és akkor mondta hogy elfeküdtem a nyakam és a fájdalom a fejemben van, ha a csigojámnál fáj, de mondtam hogy nem ott fáj és nem feküdtem el.Aztán mondta hogy fontosabb dolgokra is törekedhetnék (itt a tanulásra gondolt) és mondtam hogy jó inkább hagyjuk és ő meg mondta hogy szerinte is.Aztán mondta hogy ma nincs orvos nem tud elvinni.Hétfőn pedig 8-tól van orvos és nekem 8:55-re kell mennem suliba.Egyedül szerdán tudnék nem iskola időben elmenni mert akkor délután van az orvos de már így is eleget szenvedtem meg még mai nap is igen szenvedek, még a fekvés is rossz és az ülés is, néha szédülési érzésem is van szóval nem tudnék szerdáig várni, már így is 4-5 napja tart ez az egész.Visszatérve anyára én megértem hogy nekem jót akar a tanulással és hogy figyel rám, mert nem tanulok de minden esetben miért kell felhozni, ez normális vagy csak ezt én reagálom túl?

Aztán most megkérdezi hogy netezem-e amire igent mondtam, utána megkérdezte hogy mikor fogok tanulni majd jövőre, amire azt válaszoltam hogy majd, ezután odahívott magához mert egy filmet akart megnézni és tőlem kért segítséget hogy hogyan tudná megmézni.

Nem is értem igazából..

Először piszkál utána meg segítséget kér.



2017. dec. 2. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Egyedül miért nem tudsz orvoshoz menni?

Nem kell anyuci kezét fogni ehhez.

2017. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem veszel be fejfájás csillapítót? Csak egy ötlet... Ha elmész a háziorvoshoz úgysem tud semmi érdemit mondani a fejfájásra, csak hogy vegyél be gyógyszert, vagy esetleg beutal neurológiai vizsgálatra. De mielőtt elkezdesz agydaganatot vizionálni vegyél be egy aszpirint.
2017. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Napok óta fáj a fejed, de nem jutott eszedbe bevenni egy szem gyógyszert?
2017. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha fáj a fejed, ne bámuld a monitort. Pláne ne a telót, tabletet, mert a közelre fókuszálás még tovább rontja...
2017. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

ez a migrén egy fajtája, isten hozott a klubban... Érzékeny az ember a hirtelen mozdulatokra és kicsit szédeleg. Én ilyenkor a fényt sem tudom elviselni. Vayg a másik verzió hogy frontérzékeny lehetsz,de semmi súlyos.

Vegyél be egy algopyrint, magadtól is elmehetsz dokihoz suli előtt. Ha későn kerülsz sorra kérsz egy igazolást és max lemaradsz az első óráról.

2017. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Már bocs de néhányan hülyeséget tanácsoltok! Ha mindig csak bevesz egy gyógyszert, azzal csak a tünetet csillapítja, az okot nem szüntrti meg! Nagyon okos dolog ha valaki észreveszi, hogy az egészségi állapotában valami furcsa dolgokat produkál és nem a szőnyeg alá sepri vagy bedob rá minden nap egy bogyót.


Nem azt mondom hogy meg kell ijedni de igenis érdemes már csak a megnyugtatás végett is elmenni. Háziorvos, és majd ő ad beutalót ahova kell.

Férjemnek is ez volt, neki kiderült hogy semmi baja, azt mondták migrénes típus. De közös ismerőseink egyikének agydaganatot találtak és szerencsére időben mert a lánynak is gyakran fájt a feje. Nekem pedig egy banális ok okozta: a szemem rossz és szemüveg kellett, ennyi. Nem volt annyira rossz hogy zavarjon de a fejem mégis megfájdult attól hogy a szemem "erőlködik".

Illetve kimerültség is okozhat ilyen tünetet.


Jobb elmenni mint bekapkodni naponta egy fájdalomcsillapítót, hihetetlen miket tanácsolnak egyesek egy gyereknek, a felelőtlenség netovábbja!!

2017. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom, a többiek úgy értették, hogy addig vegyen be fájdalomcsillapítót, míg nem kerül orvoshoz.


Anyukádnak nem kellene elodázni a dolgot, mert négy nap már nem kevés. Érdemes megnézetni, mi okozza. Előttem már írták: lehet migrén, lehet a szemed erőltetése, lehet kialvatlanság, fáradtság, fejfájást számtalan dolog okozhatja. Erre szokták mondani, jobb félni, mint megijedni.

Remélhetőleg nálad az előbbiek valamelyike okozza, anyudnak meg hajtogasd, noszogasd, hogy neked ez így nem jó, menjetek orvoshoz.

A tanulás kikerülését oknak ezt felhozni részéről meg elég érdekes. Én speciel biztos nem tudnám ezt annyiban hagyni. Felneveltem két lányt, ha baj volt, mindig vittem őket, nem érdekelt, hogy éppen kimarad egy napot az iskolából. A gyerek egészsége mindennél fontosabb. Ezt kéne felfogni sok szülőnek.

2017. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Hát, anyád reakciója azért érdekes. Legalábbis, engem anyám elvitt volna orvoshoz, ha napok óta fejfájásra panaszkodom. Valószínűleg akkor is, ha én nem akarom.
2017. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!