Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éven aluli gyermek (17),...

18 éven aluli gyermek (17), megszállhat egy hotelben? Mit tudtok tanácsolni? Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos dolgoznom kell, ezért nem tudom elkísérni a fiam egy előadásra, amit a középiskolája által megszervezett matematika versenyen nyert. Nagyon szeretne elmenni, de sajnos én nem tudok vele tartani, az édesapja beteg, és mást nem tudok megbízni azzal, hogy kísérje el. Végül úgy döntöttünk elengedjük őt egyedül, de visszafelé nem lesz (késő este) vonata, ezért ott kéne töltenie az éjszakát, viszont nem tudom, hogy egy 18 éven aluli gyermek megszállhat-e egyedül egy hotelben.

2017. dec. 3. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Megszálhat, ha előre lefoglaljátok a szállásadóval és te mint szülő kifizeted. Én most voltam nyaralni a barátommal és ő volt 18, ő foglalhatta le csak. Szóval ha előre kifizetitek, akkor simán.
2017. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De egy komoly hotel, szálloda is elnézi az ilyet ?
2017. dec. 3. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha te fizeted akkor biztos. Meg kell kérdezni
2017. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Már nem azért, de ha a középiskolája által szervezett versenyen nyert, hogyhogy nincs egyetlen tanár sem, aki elmenne vele?


Amúgy jól írják, ha ti intéztek mindent, akkor természetesen megszállhat ott a fiad. Ha bizonytalan vagy, írjatok egy szülői nyilatkozatot, amiben engedélyt adtok és biztosítjátok arról a szállodai személyzetet, hogy tisztában vagytok azzal, hogy gyermeketek ott tartózkodik, illetve megadhatjátok az elérhetőségeteket, ha értesíteniük kellene valamiért.

2017. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Te 17 éves “gyermek” mi lenne, ha a hotelt hívnád fel? Nem mered? Gyakorizni személytelenebb, mint felvenni a telefonkagylót és “Jó napot kívánok, az iránt érdeklődök...”? Nem baj, majd kinövöd. De miért adod ki magad tulajdon édesanyádnak?
2017. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de ki ön ?

Miért, mi okból adnám ki magam másnak ?

Egy felnőtt ember, anyuka is lehet tag egy ilyen oldalon, sőt...

2017. dec. 3. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!