Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viszonyítják a szülők a...

Miért viszonyítják a szülők a saját lányuk sikereit más rokonokéhoz? Miért nem tudnak örülni annak amit elért?

Figyelt kérdés

Sajnos a párom szülei ilyenek. Nagy nehezen sikerült vennünk egy gyönyörű kis lakást, szépen berendeztük.

Eljöttek a szülők megnézni, vendégül láttuk őket örömmel, tetszett nekik minden.

A vele egykorú unokatestvér férje gazdag ember, ők is vettek lakást nemrég. Voltak náluk tegnap és utána rögtön hívták a lányukat hogy meséljenek. “Az ő lakásuk olyan mint a tietek csak kétszer akkora, a bútorok is olyanok csak nekik minden igazi nem mint nektek (préselt fa-igazi tömörfa bútorok/ajtók, laminált parketta-igazi fapadló, műbőr fotel-marhabőr). És ezt ecsetelték mindennel hozzahasonlítva a mi dolgainkhoz. “Nekik is van de nekik sokkal jobb mint nektek mert ....”


Egész este sírt a párom. Miért csinálják ezt a szülei? Tegyük hozzá hogy az ő lakásuk kétszer rosszabb mint a mienk! Közben meg azt kürtölik hogy ők a lányukat hogy szeretik. A legjobb az egészben hogy az unokatestvér soha nem dolgozott egy percet sem 23 évesen, a pasi fizetett mindent, a párom meg évek óta halálradolgozza magát ezért amit megvettünk.


2017. dec. 6. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem a párod ezt nagyon túlreagálta. És te is.

A leírásból úgy tűnik, hogy a szülők, csak tényszerűen elmesélték a gyereküknek, hogy mit láttak az unokatesónál. Nem pedig a szemére vetették, hogy a tiétek kisebb, olcsóbb, stb.

2017. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

"Miért viszonyítják a szülők a saját lányuk sikereit más rokonokéhoz?"


Mert primitívek és kész.

Ez nem rosszindulat a lányuk felé, hanem egyszerű unintelligencia, bárhogy is ragozzuk.

2017. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ez tényleg primitívség. És némi kiélés is, rosszindulat. Gondolom egész életében így viszonyultak hozzá.


Apám csinálta ezt. Pl. Kiderült, hogy a haverja alkalmazta a saját lányát a vállalkozásában. Emlékszem apám ült a kanapén, szétvetett karokkal, nagy macsósan odabökte "nem olyan balf--sz mint te". És ezt így minden előzmény nélkül, csak úgy hobbi szinten űzte. Főztem a konyhában, néztem valamit a tévében, és "mégis mi ez szarság?". Szar ez is szar az is, minden rossz volt amit tesómmal csináltunk. De bezzeg xx lánya-fia.

Nekem az segített, hogy a párom kiáll mellettem és biztat.

Jó, hogy kiállsz mellette.

2017. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert többre becsülik azt, amikor valaki nulla munkával felépít valamit, csak azért, mert tele van pénzzel és nem tudják értékelni azt, ha más keményen küzd azért, amit szeretne. Nagyobb dolog az nekik, ha csak úgy a semmiből ott van minden, az már nem számít, ha valaki szorgalmas, kitartó és szeretné elérni az álmait.
2017. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:
100%

“Nekik is van de nekik sokkal jobb mint nektek mert ....”


...mert rengeteg pénzből azt lehet kihozni, amit ők, nem annyira rengetegből meg azt, amit ti.

Nem kell sok ész ezt belátni, aki mégis az orrotok alá dörgöli, az vagy ostoba vagy irigy vagy direkt bosszantani akar.

2017. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!