Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja azt egy anya a...

Miért mondja azt egy anya a huszonéves gyerekének, hogy ő az ő kis babája?

Figyelt kérdés
2017. dec. 6. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Viccből mondja, noha nem vicces. De van ilyen, máshol másoknál másban.
2017. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom mert szereti és becézgeti, ha ezt mások előtt teszi és a gyereknek kínos szóljon az anyjának hogy társaságban ezt ne
2017. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TR75 ***** válasza:
57%
Szerintem ez nem normális dolog, egyrészt megalázó a gyereknek, másrészt pedig valami oknál fogva az anya érez(tet)ni akarja, hogy "ez itt az ÉN gyerekem". Bizonyos szempontból ez a már felnőtt utód gyerekként kezelése.
2017. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát ez utalhat arra hogy az anya mérgező szülő?
2017. dec. 6. 22:14
 5/10 TR75 ***** válasza:
87%

Szerintem igen, utalhat rá. De ennyiből természetesen ezt nem lehet kijelenteni. Fontosak a körülmények, meg úgy általában is, hogy mennyire kötődik a szülő, mennyire akarja kontroll alatt tartani a gyereket, mennyire vált le róla.

Poénból is mondhatja, vagy csak egyszerűen elérzékenyülve azon, hogy már huszonéves. Ha ezt ismételgeti, akkor van gáz (szerintem).

2017. dec. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Én például azért mondom ezt, mert még tisztán emlékszem a terhességemre a gyerekemmel, a babakorra és mikor ránézek, akkor feltörnek az emlékek és színtiszta szeretetből, az emlékek hatására szoktam így nevezni.
2017. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen hagsúllyal, milyen gyakran mondja.

Más, ha folyton ezt szajkózza, más, ha egyszer-egyszer "kicsúszik a száján".

Egyrészt az anyának a felnőtt gyereke is mindig a gyereke marad, akire úgy (is) emlékezik, amikor csak 2 éves volt, másrészt tisztában kell lennie vele, hogy a gyerek felnőtt, és egy huszonévesnek ilyet hallgatni extrán kellemetlen, főleg, ha harmadik fél is hallja.

2017. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kis babámnak hívom gyermekem , de fél évesen kapott tőlem becenevén szólítom 20 éves fiam mai napig.

Család , barátai , b,nője előtt is .

Megszokta és elfogadta mindenki.

Ettől még nem vagyok mérgező szülő, nem babásítom le vele.

Szeretetem fejezem ki a becézéssel.És mi szülők hajlamosak vagyunk néha arra ,hogy felnőtt gyerekeinkre kisgyerekként tekintsünk.

2017. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha úgy mondja, hogy mások is hallják, akkor tuti beteges dolog. Ha csak a gyereknek mondja, amikor éppen szeretgeti vagy meghatódik, akkor normális.
2017. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig mindenhol, még az adóhivatalban is így hivatkozik rá, és ennek megfelelően is kezeli, akkor igen. Nekem is mondja anya néha hogy én mindig az ő kislánya leszek, de csak kiengedett 19 évesen külföldre tanulni és egyedül élni úgy hogy 2-4 havonta járok haza, úgyhogy annyira nem mondanám mérgezőnek.
2017. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!