Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan hihetetlen egyesek...

Miért olyan hihetetlen egyeseknek hogy nagyon nehéz szabadulni mérgező szülőktől?

Figyelt kérdés
Látom sokan olyan válaszokat adnak az ilyen kérdésekre a bántalmazott gyereknek hogy költözzön el, de még is hogy, ha nem nevelték önállóságra? Akivel elhitették hogy semmihez nem ért, és semmit sem tud az életben? Sokszor pszichológus segítsége is kell még felnőtt korban is.
2017. dec. 7. 13:50
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%
Talán mert nekik nincsenek ilyen szüleik. Nekem igen és valóban a költözés lett a megoldás, viszont az nem megy egyik napról a másikra. Ha valaki még tanul vagy egyéb ok miatt kell a szüleivel laknia, teljesen tönkreteszik lelkileg mire eljuthatna a költözésig.
2017. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyébként szinte mindenre jellemző. Aki jó körülmények között nőtt fel vagy nincsen pszichés gondja, az úgyis azt fogja hinni, hogy aki nem tud/akar lépni vmilyen ügyben, az csak hisztizik meg nincs akaratereje (sztem ezzel akarják magukat nagyobbra emelni). Nem tudják elképzelni, hogy vki nem mer elköltözni (vagy erőt gyűjt). Hogy van olyan, aki depressziós. Hogy pszichés gondok miatt eszik és hízik. Hogy pszichés gondok miatt nem tud barátkozni, nem tud kiállni magáért stb-stb-stb. És hogy a rossz állapot megszüntetése nem fog egy ilyen ember számára csütörtök estéről csütörtök hajnalra megtörténni.
2017. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy értem, pénzek hajnalra, na :)
2017. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

engem is bántalmaztak, mégis ALAP volt, hogy amint tudok, elhúzok onnan.


Nyalogathattam volna még évekig a sebeimet, vagy felakaszthattam volna magam a mostohaanyám miatt, de annak semmi értelme.

Beszéltem egyedül lakó pár barátnőmmel, hogy odamehetek-e, egyikük rábólintott, és én három nap múlva már nála laktam.


Utána sem volt könnyű, de sokkal jobb volt, mint gyomorgörcssel hazajárni.

2017. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyám mióta az eszem tudom, állandóan üvöltözött ok nélkül. Mindent tiltott, semmit nem csinálhattam, önálló gondolatom sem lehetett.

19 évesen, szó szerint nulla tapasztalattal bármiről az életben, összecsomagoltam egy böröndbe, és leléptem. 500 km-re költöztem tőle, a legjobb dolog volt amit tehettem. Ritkán beszélünk, egy évben egyszer meglátogatom.

Mindenki a saját sorsáért felelős.

45N

2017. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nos, én az vagyok, aki eljöttem. szóval megértem azokat is, akik elmennek, össze tudják szedni magukat, és megállnak a saját lábukon. De a tesóm pl. más alkat. Ugyanabban a pokolban nőttünk fel, de ő képtelen elszakadni. Nap mint nap elszenvedi azóta is a megaláztatásokat, képtelen előre lépni, olyan gátak vannak benne, hogy az én segítségemet is képtelen elfogadni. Valami olyan beteges lelki kötelék van a mérgező szülő és közte, hogy gyakorlatilag önként van benne a csapdában most már.
2017. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!