Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányaitok érettségi után...

Ha a lányaitok érettségi után elmennek szülni/férjhez mennek inkább továbbtanulás helyett, mit szólnátok?

Figyelt kérdés
Adott két lánytestvér, egyikőjük 23 éves kettő gyerekkel (3 illetve 5hónapos baba) és egy 21 éves friss házas. Egyikőjük sem tanult tovább, a nagyobb 2014-ben érettségizett a kisebb 1 évvel később, a nagyobb érettségi után már szült, és pár hónapja érkeett is a tesó egy 40 éves férfinek. A két férj egy ugyanabba a gyárban dolgoznak a nagyobbiknak csak érettségije van a kisebb meg egy kisboltban dolgozik, a kb 2000fős falujukban. Éldegélnek éldegélnek, de szidják a kormányt, hogy nem fizetnek annyit amennyi jó lenne. Mindketten tovább tudtak volna tanulni, okj-n legalább, még ha nem is egyetem/fősuli.
2017. dec. 8. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ö életük, nekem semmi beleszólásom
2017. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttek, az ő dolguk eldönteni, mit akarnak az élettől. Azt természetesen felajánlanám, hogy mindenben segítek, ha a gyerekek mellett tanulni akarnak. De hogy ezzel élnek-e, azt rájuk bíznám. Mindenkinek más az útja, mindenkit más tesz boldoggá.
2017. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ő döntésük, de egy érettségiből tényleg nem lehet megélni.
2017. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Az ő dolguk, de aztán ne nyígjanak, hogy nincs pénz semmire.


ALAP, hogy érettségire nulla munkaviszonnyal a hátunk mögött NEM szülünk.

2017. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Érettségi után én is férjhez mentem, 21 évesen szültem a fiamat. Azóta 3 szakmát szereztem. Tanulni azután is lehet, hogy gyereket szül az ember.
2017. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülnék neki.
2017. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Az ő dolguk, de nekem ne jöjjenek sírni, hogy jaj nincs pénz.
2017. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy ha már így állnak hozzá az élethez, és ezen az úton mennek tovább, akkor már késő bármit is szólni. Ha már eldöntötték, hogy nem tanulnak, inkább szülnek, akkor már mindegy, csak veszekedést szül, ha ilyenkor bárki beleszól, mert nekik meggyőződésük, hogy ez így jó lesz.

Kamaszkorban már érdemes elmagyarázni a gyereknek, hogy is működik a világ és hogyan ajánlott nekivágni a dolgoknak.

Igenis legyen vele tisztában, hogy egy gyári munkás meg egy kisboltos nem fog jó fizetést kapni. Minden munkának megvan a maga értéke, bármilyen kegyetlenül is hangzik, de amit BÁRKI el tud végezni szakma meg gyakorlat nélkül, azt értelemszerűen nem fogják túlfizetni, mert csak annyit ér.

Abszolút nem pártolom jelenlegi kormányunkat, de arról ők nem tehetnek, ha valaki nem él még az INGYENES továbbtanulás lehetőségével sem, inkább várja a sült galambot a szájába.

Persze, mindenki tök boldog lenne, ha a betanított munkát 8 általánossal végzők is 500.000 forintot kapnának havonta, legalábbis egy ideig, amíg össze nem omlana a gazdaság. De sajnos nem ilyen mesevilágban élünk, aki jó fizetést akar, annak bizony tanulni kell és keményen dolgozni.

A következő ilyen "ménem fizetnek annyit amennyi kéne" rinyálásnál NAGYON alaposan helyretenném a gyerekeimet, hogy erről bizony nem a kormány tehet, hanem csakis és kizárólag ők, mert tanulás nélkül eszetlenül nekiálltak szülni. Én megmondanám nekik, hogy ne várják, hogy annyi pénzt keressenek, mint egy tanult, diplomás vezető, mert nem is érdemelnek annyit. Pláne nem ilyen hozzáállással. A saját életét élje, ahogy akarja, de így gyereket vállalni, ráadásul többet... a gyerekek fogják a legjobban megszívni az anyjuk butaságát.

Ez a helyzet.

2017. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
5ös, akkor is, ha esetleg a naaagy szerelmed elhagy?! Úgy aztán mehetsz a sorra pakolni, vagy szalag mellé, nem szakmát tanulni.
2017. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az a baj, hogy a szülés után nem tanultak vmit okj-n. Pedig kellene, sosem késő elkezdeni, bár, a fizetésből nehéz. Igaz, utána kell nézni, hogy milyen lehetőségek vannak érettségivel, mert van vmi ingyenesség, ha vkinek csak érettségije van, nem kell hozzá munkanélkülinek lenni.
2017. dec. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!