Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mérgező szülő miért mond...

A mérgező szülő miért mond ilyeneket?

Figyelt kérdés

- Ha mi nem lennénk, nem tartanál itt.

- Állandóan a véremet szívod.

- Ne idegesíts már, hisz hamarosan úgy is megfogok halni, mert beteg vagyok.

- Hallgass mert apád/anyád hazajön.

- Hiába akarsz elköltözni, nem tudod eltartani magad, jobb neked itthon!

- Persze, költözz csak el, majd úgyis sírva jössz haza, mert nem lesz mit enned!

- Már mióta hívogatlak, arra sem vagy képes hogy felvedd a telefont. A füleden ülsz?

- Mi mindent megtettem érted, és mi mindent megvettem neked.

- Hálátlan vagy.

- Most neked tényleg bizonygatnom kellene a szeretet?

- Hogy beszélsz te anyáddal/apáddal?

- Én soha nem tudtam volna megbántani a szüleimet, te meg látod milyen szemét vagy!


Ez nem rám vonatkozik, ez csak egy általános kérdés.


2017. dec. 11. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ezért nem való mindenkinek gyerek!!

Vannak akik egyszerűen alkalmatlanok rá!

2017. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Vannak köztük olyanok amiket nem értek. Pl ha nem veszi fel neki a gyerek a telefont miért mérgező a szülő ha megemlíti? Vagy hogy hogy beszél vele. Miért elhordhatja mindennek a gyerek és meg sem szólalhat mert mérgező lesz? Ez ilyen wtf nekem hogy hogy kerültek bele.


A többire nem lehet mit mondani tényleg lehúzza a gyereket, de vannak ilyen szülők sajnos.

2017. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

"nem való mindenkinek gyerek!! "


Ahogyan én olvasom a gyíkon, hogy szinte minden szülő "mérgező" és "idióta", inkább úgy látom, hogy

nem való minden gyereknek szülő!!

2017. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyik barátnőmet folyamatosan ilyenekkel bombázza az anyja, előttem is szólt be ilyeneket a lányának, aztán csodálkozik, hogy az önértékelése a béka feneke alatt van és alig képes valamire szegény magától.

Az a nő megkeseredett, piál, a férje leszarja, félrejár, és minden dühét a lányán vezeti le.

Nekem is hasonló volt az apám, csak ő nem ennyire durván tolta, de ő is ilyen gyerekkori sérelmeket/mintákat hozott magával, amit aztán szépen nekünk akart tovább adni. A gyerek sokszor egy boxzsák az ilyeneknek, mindig könnyebb a gyengébbet bántani.

2017. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Mérgező szülő? Már ilyen is van?


A fenti kérdések közül többet feltehet egy szülő akkor, ha a gyerek már teljesen kezelhetetlen, akkor ha épp nagyon ideges és nem tudja kontrolálni mit mond, akkor, ha észhez akarja téríteni a gyereket, vagy akkor ha szimplán csak rossz ember. Nem tudhatjuk, mondat környezettől, hangsúlytól és ezer más dologtól függ.

2017. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem unjátok még a “mérgező szülős” kérdéseket? Beszélgessünk inkább a mérgező gyerekekről oké?
2017. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

A telefonról annyit, hogy ezer és egy oka lehet annak, hogy nem vette fel a másik a telefont.

1. Mert zajos helyen volt (forgalmas utca, busz stb.).

2. Mert a helyzet alkalmatlan volt, netán a telefont is le kellett halkítania (pl. órán volt).

3. Mert a szülő aznap délután sokadszorra hívta már, és a töke tele lett azzal, hogy nincs egy nyugodt perce.


Ami 1. és 2. esetben elvárható, hogy alkalmanként ránézzen a telefonjára és visszahívja, aki hívta. Engem volt, hogy este 8-kor hívott vissza valaki, akit reggel 9-kor hívtam (aztán mástól megtudtam ugyanazt, ezért nem próbálkoztam többször).


Egyébként nem mind mérgező szülői kérdés, ill. rengeteget számít, hogy milyen szövegkörnyezetben, milyen előzméynek után hangzik el.


Nem vagyok híve annak, hogy most "általános kérdésként" szidni kezdjük a szülőket. Kérdező, ha neked konkrét sérelmed van, vagy ismerősöd van hasonló helyzetben, azt írd le részletesen, akkor inkább lehet véleményt mondani.

2017. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az ismerősömmel történt ez. Már 19 éves, de azt állítja a szülei mindenért leszólják. Ha csinál valamit, akkor azért, ha nem, akkor azért. Ő mindig jól viselkedett, még dohányozni se dohányzik, nem járt bulizni sem.
2017. dec. 11. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Gonoszak, frusztráltak, boldogtalanok, őket is így nevelték.
2017. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon helyzetfüggő, mint ahogy pszichológusok sem vagyunk így a távolból, hogy kitaláljuk, hogy minek mi az oka. Az anyám is ilyen volt, sőt rosszabb, de közben meg depressziós volt meg alkoholista, hát nála ezek voltak az okok.
2017. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!