Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Durva voltam a lányaimmal?

Durva voltam a lányaimmal?

Figyelt kérdés

Tegnap megfőztem az ebédet, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2017. dec. 11. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem raktam el a tiszta ruhát, két hétig kézzel mostam.

A kajakidobás durva, én a netet vettem volna el. Nem szeretne a pocsékolást.

2017. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
58%
Én szerintem nem voltál durva... igaz, hogy kaját nem kéne kidobni, de már mindegy.
2017. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 A kérdező kommentje:
Azt én is megbántam, de hirtelen felbosszantottam magam a dolgon, és így jött ki rajtam.
2017. dec. 11. 16:10
 4/95 anonim válasza:
81%
Tudatosabb neveléssel szerintem megelőzhető egy ilyen helyzet. Én kaját sosem dobnék ki. Főleg ha én dolgoztam vele.
2017. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
43%
Igazad van, mellesleg elég gáz, hogy 14-16 évesen nem tudnak egy rántottát összeütni.
2017. dec. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
50%
Mint ha csak nálunk zajlott volna. Csak nálunk 14 és 12 éves fiúk. Nem voltál durva, mondjuk a kajakidobást azt sajnálom, de hogy kaptak egy leckét, az teljesen rendben van. Sajnos legtöbbször a szép szóval nem megy az ember semmire. Aztán már az emelt hangvétellel sem. Kell nekik valami, ami kicsit sokkolja öket, hogy észhez térjenek. A házimunkába talán úgy vonhatnád be öket, hogy az elvégzett munkához kötöd a zsebpénz mértékét, a tévénézés, internetezés idötartamát. Szólsz nekik egyszer (!), ha nem csinálják, így jártak, net kikapcs.
2017. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
45%
Nem dobtam volna ki a kaját, de nem kaptak volna belőle és a telefont vettem volna el tőlük inkább.
2017. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
61%
Hat az etel kidobasa szerintem is tulzas volt, meg az is hogy nem adtal nekik utana penzt ebedre. Legkozelebb valtoztasd meg a wifi jelszot, es mondd nekik hogy csak akkor arulod el hogy mi az, haegcsinjak az adott hazimunkat.
2017. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem is baj van az idegeiddel. Most mi baj lett volna, ha később jönnek ki enni? Én megettem volna a kajámat, ők meg esznek, amikor akarnak, terítenek, amikor akarnak.

Nekik is csak a szombat-vasárnap van, amikor azt csinálhatnak, amit akarnak, a többi napjuk be van osztva.

2017. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
52%
Nagyjából átfutottam... nem kéne ennyire kiakadnod és nem így kéne kezelned az ilyen helyzeteket...
2017. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!