Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem most érettségizett,...

Gyerekem most érettségizett, beleszólhat hogy hol lakjunk?

Figyelt kérdés
Jó fél eve megismerkedtem egy férfival és nagyon jól megértjük egymást. Lányom is elfogadta. Panelban lakunk, de nyáron szeretném eladni és nem messze vennénk közösen családi házat. Már ki is néztük. Ott sokkal jobb lesz, csak hog lányom kijelentette ö nem jön oda lakni. Ti mit tennétek ilyenkor? Mennyire szólhat bele egy nagy gyerek ilyesmibe? El vagyok keseredve nagyon.
2017. dec. 11. 19:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Jogilag nem ő dönt. De szerintem beszéld meg vele, miértnem szeretne költözni.
2017. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%

helyetted nem költheti el a pénzt másik házra, de megteheti hogy elköltözik az apjához, vagy albérletbe


hagyd meg a lányodnak a lakást, ti meg menjetek a házba, ha belefér

2017. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Még tanul nem én tartom el, az apjánál nincs hely de oda nem is menne. A lakást el kell adnom mert a családi ház felét csak abból tudom kifizetni. Nem mondja meg miért nem akar...már egy ideje nélkülem szeretne lakni nem tudom mennyire mondja komolyan. A masik házba mindeneyetre nem akar jönni. Én nem vagyok biztos benne mi a helyes...menjünk így is, vagy mondjak le életem egyetlen jó lehetöségéről?
2017. dec. 11. 19:41
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

SZtem fél, hogy fél év után közös ingatlant veszel egy idegennel. Ő mennyire ismeri?

Először miért nem próbáljátok meg csak az együttélést?

2017. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve ismered a csávót, de már sok milliós közösködést vállalnál vele? Lehet a lányod csak kicsit józanabbul látja a helyzetet mint te. Konkrétan viszont nem akarja a szemedbe mondani, mert lehet azt hiszi nem vennéd komolyan.
2017. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
18%

Mondd meg hogy most itt a lehetőség, ne hisztizzen. Ti költöztök ő is költözik majd máshová.


Nehogy a hisztije miatt ne költözzetek el. Komolyan olyan mint egy 3 éves... Mondd meg neki hogy a ház eladása nékül nem tudtok költözni. Neki meg semmi köze a házhoz. Ha akar puffoghat. De én az ilyen emberektől a falra mászok... Ha duzzog ez miatt hát én gondoskodnék róla jhogy ne duzzogjon többet. Jöhet veletek az új lakásba, mehet az apjához, mehet koleszba, vagy álljon a saját lábára. Esküszöm undorító mikor egy 17-19 éves gyerek ekkora hisztériát csap a semmi miatt... Te ezt hogy bírod?


15 voltam mikor Budapestre költöztünk vidékről. Eleinte ellenkeztem, de 2 hónap után már imádtam :)

2017. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Olyan nincsen, hogy életed egyetlen jó lehetősége. Van hova mennie a lányodnak? Kérdezd meg tőle, mért nem akar menni, talán már külön akar élni.

A közös ház fél év után tényleg korai, a szerelem lila köde elborít téged. Annak kell két év, mire feloszlik.

2017. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Fél év után közös ház? Nem siettek egy kicsit? Meg életed legjobb lehetősége? Nem túlzás ez?


Ne csak arra gondolj, hogy neked milyen jó lesz, hanem gondold végig azt is, hogy milyen hatással lesz a lányodra. Ha neki emiatt minden reggel egy órával hamarabb kell kelnie és mindig ő lesz az, aki már akkor fut az utolsó busz után, amikor még el sem kezdett beszélgetni a haverokkal, akkor megértem, hogy nem ujjong. Esetleg ha este későn dolgozik, akkor megintcsak nem jár túl jól ezzel...


Amúgy annyira szólhat bele, amennyire hagyod. Ugye megteheted, hogy eladod a házat (ha teljesen a te neveden van) és csakazért is költözöl, ő meg oldja meg ahogy akarja, de szerintem jobban megérné meghallgatni egymást. Legalább az indokot szedd ki belőle

2017. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Elírtam, persze hogy én tartom el. Ezért nyilván nincs miből hova mennie. En azt hittem ha én vagyok az anyja én döntök. Ott még nagyobb szobája lenne. Vagy akkor az a helyes ha ő dönt? Mert valamilyen iranyban el kell mozdulni. Nem kifejezetten szerelemből merem vállalni a közös házat, hanem mert olyan ember amilyet mindig is szerettem volna. Ahogy családi házban élni is.
2017. dec. 11. 19:58
 10/31 anonim ***** válasza:
94%

fél év után közös ház elég nagy vakmerőség


amúgy a lányod 18 éves elmúlt, oda költözik, ahová akar, de abba nem szólhat bele, te hová költözöl

2017. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!