Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem most érettségizett,...

Gyerekem most érettségizett, beleszólhat hogy hol lakjunk?

Figyelt kérdés
Jó fél eve megismerkedtem egy férfival és nagyon jól megértjük egymást. Lányom is elfogadta. Panelban lakunk, de nyáron szeretném eladni és nem messze vennénk közösen családi házat. Már ki is néztük. Ott sokkal jobb lesz, csak hog lányom kijelentette ö nem jön oda lakni. Ti mit tennétek ilyenkor? Mennyire szólhat bele egy nagy gyerek ilyesmibe? El vagyok keseredve nagyon.
2017. dec. 11. 19:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Félreérted a válaszolókat. Senki sem azt írja, hogy vesd alá magad a lányod akaratának, hanem azt, hogy fél év után így beleugrani kapcsolatba és egy költözésbe jóval több, mint bátorság. Másrészt azt sem tudjuk, hogy miért nem akar menni a lányod és ha esetleg meghallgathatnád őt is, az előre vinné az ügyet.


Az írásod sem győzött meg szerintem sokakat. A fél év is kevés, életed lehetőségének nevezni ezt szintén elég túlzás és az "ott sokkal jobb lesz" kijelentés is vitatható. Mitől lesz jobb? Mit fog megoldani? A boldogság nem abból fakad, hogy 20 perccel arrébb laktok. Mi is folyton költöztünk a szüleimmel "hogy ott majd jobb lesz". Képzeld sehol sem volt jobb :) Pontosan ugyan úgy éltünk az agglomerációban a külvárosban és a belvárosban is. Mindnek volt előnye és hátránya is, nem fogja megváltani az életed.

2017. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
69%

Sosem értettem minek 2 embernek családi ház.. remélem nem valami nagyot vesztek, meg fogsz lepődni, mennyi plusszköltséggel és melóval jár majd.


A lányodnak tök mindegy a szobájának a mérete. Gondolom neki kell majd bejárnia egyetemre, végre betölti a 18at, erre szórakozni is ezerév lesz, mire beér.


Én kiemelném, hogyha távolabb laktok az egyetemtől, felveszik majd koleszba is, amit ti fizettek majd neki. (Nemsok, havi 30ból megvan)

2017. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Párom 21 éves lánya is ott lakna velünk. Hozzá nem tudnák költözni mert messze lakik. De ö is eladja a házát. A gyerekekkel már csak azért is együtt kell lakni mert nem tudunk ket helyen rezsit fizetni.De irtam ez jövő nyáron esedékes nem rögtön.
2017. dec. 11. 21:22
 24/31 anonim ***** válasza:
24%
Bazz ilyen döntésképtelen embereket...
2017. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy fél éves kapcsolatnál közös ház elég durva. Én még albérletbe meg egyáltalán sehogy se költöznék össze egy olyan emberrel, akit csak fél éve ismerek.


Megindokolta a lányod, hogy miért nem akar ott lakni?

2017. dec. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%
Most te fél éves ismeretség miatt eladod lakásodat ? Ez komoly ? lányod lehet hogy jol látja dolgokat illetve nem kér a barátod lányával valo együtt lakásbol sem ,neki van igaza ,szerintem hallgas a lányodra inkább, ugy látszik neki van egyedül jozan esze,te belezugtál ebbe a férfiba és ezért eldobnál egy biztos pontot.
2017. dec. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
88%

1. Elvileg nem szólhat bele.

2. 18 éves, a lányod helyében én sem szívesen költöznék oda hozzátok, és "fogadnék örökbe egy új apukát", akármennyire is elfogadom, hogy ő az új társad.

3. HA mégis úgy áll a dolog, hogy hosszabb távon 2+2 felállásban képzelitek el a jövőt, akkor megbeszélted vele, hogy hova akartok költözni? Megfelel az ő igényeinek is? Pl. be tud járni a gimibe / majd máshova tanulni, dolgozni viszonylag korrekt módon és elfogadható idő alatt?

4. "Ott nagyobb szobája is lenne" - alányod lassan egy felnőtt, nem egy hörcsög, hogy a hónod alá csapd és ezzel lekenyerezhesd.

+1: értelmes emberek meg tudják ezt beszélni és tudnak kompromisszumot kötni. A családban 10 és 15 évesen is kikérték a véleményem, hogy hova költözzünk (mondjuk elég érett voltam, hogy a felnőttek szemében is használható érveket tudtam felsorakoztatni a véleményem mellett, amivel mindkétszer sikerült is meggyőznöm őket:D, és mindkétszer jól is jártunk a költözéssel:)

2017. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk arról is írhatnál, hogy milyen a lányod viszonya a pasiddal?

Én sem örülnék, hogy anyám ezt tenné, te most csak azért nyomatod, hogy legyen ház.. ha szétmentek, mehetsz vissza a panelba és a lányod is utálni fog.

2017. dec. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van.


Nekem is mennem KELLETT apámmal a mostohaanyámhoz.


18 évig boldog, vidám, nylt lány voltam, ő 4 év alatt lelki roncsot csinált belőlem.


Beleszólhat, nagykorú. Mehet apjához, albérletbe, de azért, mert te az aktuális f.s.ziddal épp összebútorozósdit játszol (úgy, hogy nem is ismered) ő miért menjen veled? Neki semmi köze a te szerelmi életedhez.


És abba is belegondoltál, hogy gyakorlatilag ismeretlenül összeköltöztök és ha gebasz lesz mert pl. egy idióta állat, aki bánt, hová mész?!

Értem, hogy szerelem, meg lila köd, de felnőtt nő létedre ennyire ne legyél már ostoba!

2017. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Fél év ismerettség után őrültség lenne eladni a lakásod és mindened feltenni kockára.

Ha nem jön össze a dolog, szétmentek, akkor évek is eltelhetnek, mire sikerül megegyznetek, eladni a házat és kifizietni a másikat.

Milliókat is bukhatsz ezen.

Ezzel sajnos a lányod életét is elcsesznéd, nincsen annál rosszabb, amikor felnőtt emberként neked kell segítened a felelőtlen szüleiden, mert nincsen semmilyük.

Most van egy panel lakásod, ne add el szerintem.

Ha össze akarsz költözni a pasival, akkor költözz. Add ki a panel lakásod és béreljetek közösen egy kertes házat.

Éljetek együtt kicsit, ismerjétek meg jobban egymást.

Teszem azt kiadod a panel lakást havi 80 ezerért.

A pároddal együtt béreltek egy kertes házat 120 ezerért.

Neked kellene így havonta 60-at adni..Azaz maradna 20 ezer forintod, ami egy plusz bevételed lenne.

Azt akár bankba is berakhatnád, nyithatnál egy lakáskasszát.

Ha tényleg házvásárlás lenne a célotok, akkor tök jól jönne majd.

De fél év után kockára tenni mindent őrültség lenne.

A lányod véleménye abból a szempontból valóban "lényegtelen", hogy ő már nem sokáig fog veled élni valószínűleg.

De szerintem ne hagyd figyelmen kívül azt, hogy mit gondol és miért. Jobban belelát az életedbe, mint mi.

És szerintem jót akar, nem önző és rosszindulatú az összes kamasz.

2017. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!