Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 35 évesen munka nélkül betegen...

35 évesen munka nélkül betegen élek. Van lehet kiút? Dolgozni nem tudok. Nem lehet. Betegen. Se barátnő, se barátok. Érdemiek. Szerintetek van kiút? Mi lenne az? Ekkor még újra lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 14. 00:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Mi a betegséged ?
2017. dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
Először is minél előbb meggyógyulni. Addig amíg beteg vagy az önsajnálat helyett képezd magad. Tanulj nyelveket, végezz el tanfolyamokat, szakmákat. Lehet fizikai munkát a betegséged miatt nem végezhetsz, de tanulni lehet. Később jól jöhet majd ha újra egészséges leszel. Amúgy mindig újra lehet kezdeni ha az ember nem az önsajnálatba öli magát.
2017. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%

Anélkül, hogy ismerném a részleteket, azt látom, hogy a számítógépet tudod használni.

Miért nem végzel adatrögzítést?

A helyi munkaügyi központ tud segíteni az arra valóban rászoruló betegeknek, az otthonról végezhető rehabilitációs munkában. Ehhez persze orvosi papírok szükségesek.

2017. dec. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem depressziós a Kérdező, úgyhogy nem kell bántani. Biztos van egészségügyi problémája is, de a kérdése hangvételéből azt veszem ki, hogy lelki is.

Beszéld ki a problémáidat valakivel, úgy könnyebb lesz, s még a betegséged is javulhat. Nem feltétlenül pszichológusra kell gondolni. Olyan embert keress, akiben megbízol. Nem is hinnéd, hogy mennyi betegség pszichoszomatikus eredetű.

Nekem is volt olyan időszakom amikor nem tudtam volna dolgozni. Egy kívülálló csak azt látta, hogy lusta és mogorva vagyok. Gyerekkoromban voltak olyan problémáim, amit nem volt kivel megbeszélnem, s állandóan begyulladt a torkom, a mandulám és az ínyem, továbbá ideges voltam. Azóta kiadtam magamból és jobb lett, sőt hosszú munkanélküliség után munkahelyem is lett.

Vállalhatnál gépelést, mert azt valóban a betegséged természetétől függetlenül tudod végezni. Vannak olyan tanulók, akik a szakdolgozatukat is mással gépeltetik le.

2017. dec. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
69%

4-es, elmesélnéd, hogy szerinted ki bántotta a 3 válaszoló közül a kérdezőt?

Mert ezzel a "nem kell bántani"-val, csak ráerősítesz a problémájára, amikor a kutya nem bántotta, ...de ezt neked kellene tudnod a legjobban!

2017. dec. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%
5.-nek: Én például rosszul lennék az "önsajnálat" kifejezéstől, amit a 2. válaszadó használt. Nyilván nem viccből tette fel a Kérdező a kérdést, hanem segítséget szeretne.
2017. dec. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
36%
Hát igen, kétféle hozzáállás van: Agyondédelgetni valakit meg jól ráhúzni egyet, hogy észhez térjen. Az utóbbi hívei már kitombolták magukat az elmúlt évezredekben. Mint például: Transznemű a gyerek? No majd a sorkatonaság jól gatyába rázza! Hát nem sikerült. Hogy hány emberéletet megnyomorítottak már ezek...
2017. dec. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem okoskodásból, de én is depressziós voltam. És meglepő módon sokat segített rajta a munka. Rendszerességet visz az életbe, nem hagy begubózni, Jó hogy nem ingerszegényen gubbaszt otthon az ember. Ehhez persze túl kell lépni legalább egy kicsit az önsajnálaton-nem, nem a depresszión. Már ha nem kifogásként használja valaki csak hogy ne kelljen melózni (ugyanis ezt is eljátszottam. ez vezetett az igazi depresszióhoz)
2017. dec. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

Azért ne keverjük már mindig az önsajnálatot a depresszióval! Az előbbiből alakul ki az utóbbi.

Amikor valaki tudatosan hangoztatja, hogy: nekem nincs semmim, nem megy semmi, mindenki utál, meg akarok halni MERT depis vagyok.....az azt jelenti, hogy eszemben sincs normálisan élni, inkább sajnáljatok és ajnározzatok mert hát szegény beteg ember vagyok, nekem ez jár.

Az igazán nevetséges az, amikor 20 évesek írnak ilyesmiket mert túl jó az életük és unatkoznak.

Ha azt írjuk igen van kiút, akkor elhiszed, teszel valamit? Nem. Ha azt írjuk nem, nincs kiút, ennyi volt, akkor jó lesz a válasz, elfogadod? Nem.

2017. dec. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó lenne tudni milyen betegségről van szó.Az messziről látszik,hogy a kérdező depressziós,de gyanítom nem erre a betegségre gondol.
2017. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!