Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kibékíthetetlen ellentét...

Kibékíthetetlen ellentét édesanyám és férjem között?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt férjemmel, van 3 kicsi gyerekünk. Én 37, ő 40 éves, szóval nem vagyunk csitrik. Édesanyám, bár nem egy háztartásban élünk, állandóan beleszólna mindenbe, ha nálunk van, percenként záporoznak a negatív megjegyzések, olyan érzésem van mintha állandóan magyarázkodnom kéne az életünk minden mozzanata miatt. Úgy általában véve is nagyon negatív.

Amikor meg férjem épp nincs otthon, akkor őt szapulja, rosszul választottam, máshoz kellett volna mennem, milyen elviselhetetlen alak, stb.


Férjem nyilván vette már az adást az elmúlt évek alatt, és nem az a típus, aki birkatürelemmel tűr egy életen át. Pedig ő tényleg megtett mindent azért, hogy normális legyen a kapcsolat, segített ahol tudott, kedves volt, vicces. De most már ő is más. Egyre gyűlik benne is a feszkó, félő, hogy egyszer robbanni fog, és akkor tényleg olyat fog anyukámnak mondani, ami után joggal vágja majd a fejemhez, hogy na lám, ilyen ember a férjed.


Most azon a ponton vagyunk, hogy mindkettőjükön azt látom, hogy kibékíthetetlen az ellentét. Anyukám mindenen megsértődik, lehetetlen bármit is megbeszélni vele, mert picit sem nyitott más véleményére, csak a maga igazát hajtogatja. Párom meg a másik véglet, temperamentumos, szókimondó, csak eddig rám való tekintettel nem szólt be, de a tetteivel így is érzékelteti, hogy nem kedveli a közös együttléteket.


Mit lehet ilyen helyzettel kezdeni? Volt valaki hasonlóban, hogy oldotta meg?

A gyerekeimnek sem mindegy, hogy normális kapcsolatot tartunk-e a nagyszüleikkel vagy sem, és én is borzasztóan belefáradtam már az örökös békétlenségbe.

Az üljünk-le-megbeszélni nem működik, mert édesanyám, csak azt mondja mindig, hogy nem kell beszélni, semmi baj, aztán csendben megsértődik, majd hónapok múlva nekem privátban kifakad, és kezdődik a férjem ócsárlása, majd az én ócsárlásom. A mindennapokban pedig a szokásos folyamatos beleszólás, valahányszor találkozunk.


Igazából dühös vagyok mindkettejükre, de egy picit mindegyiknek igaza van a másikkal kapcsolatban. De én meg csak békét szeretnék. Mit számít ki milyen, ha közös programról van szó, és a gyerekekkel együtt mondjuk elmegyünk forrócsokizni valahová, miért kell feszkóban éreznünk magunkat közben?


2017. dec. 14. 13:16
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen egyértelmű, hogy neked kellene anyádat leállítani. A férjednek egyszer valóban elfogy a türelme, azután otthagy benneteket úgy ahogy vagytok.

...és jogosan!

Szerinted meddig lehet azt eltűrni, hogy eltart téged a 3 kisgyerekkel együtt, és cserében csak szidást kap??!

2017. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de édesanyádat kellene leállítanod.

Nekem úgy jön le az egész, hogy ő generálja a mindennapi feszkót.. :/

2017. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
90%

A férjed helyében az első beszólásnál figyelmeztettem volna az anyóst, viszont a másodiknál már kivágtam volna, hogy csak úgy repül.

Ha továbbra is védted volna az anyádat velem szemben, akkor téged is...

2017. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%

Neked kell anyudat leállítani.

Megtettem én is .

Ne tűrd el neki ha ti jól megvagytok pároddal ,hogy szidja .

2017. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
13%
Sértődj meg te is, hogy itt vagy a kettejük közt, mindkettőt szereted és ők meg egymást szidják a fejed felett4. Ne szólj egyikhez sem míg ki nem békülnek. Ha szeretnek, akkor megoldják.
2017. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%

Hát sztem ebben az esetben a férjed nem hibás. Mert amint írtad, megpróbált mindent. Az nem hiba, hogy nem egy néma csicska természete van, és őrlik ezek.

Én bizony leállítanám az anyámat ilyen esetben, és nem a másik kettőt hibáztatnám magamban, és nem kerülném gyáván a konfliktust. Elég annyit mondani, hogy még egy rossz szó az általam választott páromra, és viszlát.

2017. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
96%
Biztos nem engedném meg anyámnak az olyan megjegyzéseket hogy rosszul választottak. Nem mondhat ilyet és nem dumálhat bele az életünkbe. Basszus 40 éves vagy és ráhagyod anyádra. De minek? Ne csodálkozz ha a férjed kidobja mint macskát 10 után. Egy szavad sem lehet. Saját házatokban szapulja a férjed? Normális vagy te hogy ezt megengeded? Te vagy a hibás hogy ezt az egészet ráengedted. Itt már nem leülni kell megbeszélni. Itt azt kell csinálni mikor anyuka kezdi hogy rögtön belefolytod a szót. Anyu ne beszélj így a férjemról, anya hagyd abba, anyu én szeretem ezt az embert, anyu nem a te dolgod, majd mi megbeszéljük. Megsértődik? És mi lesz? Egy hétig nem jön? Tragédia. Állj a sarkadra velem ezt 20 évesen nem tudták eljátszani.
2017. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
95%
Én nem foglalkoznék azzal, hoyg anyám megsértödik, hanem közölném vele, hogy VAGY leáll a férjem (és az életmódom, háztartásom) kritizálásával, vagy nem tartok többé igényt a kapcsolatra vele.
2017. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

"Igazából dühös vagyok mindkettejükre, de egy picit mindegyiknek igaza van a másikkal kapcsolatban."


Nem tudom, anyádnak miben van igaza, ha éveken keresztül beleköt a férjedbe, akkor nem a férjed a hibás, ha megunta és most egyre nehezebben türi????


Ez CSAK anyád hibája, ahogy azt sem türném a helyedben, hogy "állandóan beleszólna mindenbe, ha nálunk van, percenként záporoznak a negatív megjegyzések, olyan érzésem van mintha állandóan magyarázkodnom kéne az életünk minden mozzanata miatt" "Anyukám mindenen megsértődik, lehetetlen bármit is megbeszélni vele, mert picit sem nyitott más véleményére, csak a maga igazát hajtogatja."


A te dolgod lenne anyádat leállítani, akár azon az áron is, hogy megsértödik - így is megsértödik, - és megmondanám neki, ha nem fogja vissza magát, akkor ne látogasson meg benneteket és ne is hívjon telefonon.

2017. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
92%
Az édesanyád a hibás szerintem. A férjed türelmes, hogy eddig elviselte. Sajnos az én anyukám is hasonló, bár azért ennyire nem durva. Szokásos: jobbat érdemeltél volna stb. Én le szoktam állítani.
2017. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!