Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermekei! Ti...

Elvált szülők gyermekei! Ti hogyan éltétek meg a válást?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orultem neki. Apa alkoholista volt es mar majdnem verte anyamat. Szoval jobb volt ez igy.
2017. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl örültem volna ha elválnak. Apám nemnormalis.
2017. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a gyerekekre fogni, hogy miattuk nem válsz. Egy gyerek jobban örül a csendnek, nyugalomnak, békének, mint a teljes, zűrös családnak. Én is örülök, hogy édesanyám nem tett ki a sok veszekedésnek, apám nőcsábász alkoholista volt. És ma is az!
2017. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól. Örültem, hogy nyugalom van végre, nem örökös ivászat, veszekedés, verekedés.
2017. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl kicsi voltam, így a válás folyamatát nem éltem meg. De szerintem nagyon jól tették, hogy még azelőtt elváltak, mielőtt igazán elmérgesedett volna köztük a helyzet. Így képesek voltak nyugodt, biztos hátteret biztosítani nekem. Nem mutogattak egymásra, nem voltam soha kereszttűzben stb.
2017. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
6 éves koromban váltak el a szüleim. Akkor még nem igazán értettem meg/fogtam fel mi történik. Hatalmas trauma volt nekem. És a mai napig bánom, hogy apámmal kellett maradnom akkor.
2017. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
9-10 éves lehettem, amikor elváltak a szüleim, anyám hibájából. Nagyon sokat sírtam és egyszerűen rossz érzés volt, amikor veszekedtek az rátett még egy lapáttal. Most 17 éves vagyok, de én a mai napig nagyon sajnálom, sőt bármit megtennék, hogy újra együtt legyenek. Apámmal még mindig tartom a kapcsolatot napi szinten.
2017. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Megkönnyebbültem, 16 voltam, már hamarabb is elválhattak volna, csak anya azt hitte, nekem jó, ha együtt maradnak, pedig nem.

Apa egész gyerekkoromban vert és szóban is sokszor bántott, elvette az önbizalmam, felnőttként is iszom ennek a levét.

2017. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy miért válnak a szülők.

- Ha alkoholizmus miatt, azt könnyebben lehet feldolgozni - ahogy itt írják páran, hogy boldogok lettek, hogy a szüleik elváltak.

- ha az egyik szülő máshol találja meg a - vélt, valós - boldogságát, na akkor lehet - szerintem - trauma. Azt nehezebb feldolgozni.

- ha közösen úgy döntenek, hogy elég volt a másikból, de vmi más ok miatt. Ez lehet, hogy az előzőnél még nehezebben lehet feldolgozni. Ha pl. már nem szeretik egymást, rájöttek, hogy mégsem boldogok együtt, vmi marhaságon folyton összekapnak, mintha nem lenne kézzel fekvő indok.


Szóval, inkább az a kérdés, hogy ki milyen válást hogy élt meg?

2017. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A húgom 11 volt, én 13, mikor elváltak a szüleink. Soha egy hangos szó, veszekedés nem hangzott el, szerintem anyát nem is láttam sírni, pedig biztosan nagyon fájt neki. Nem voltunk már kicsik, nyilván éreztük, hogy valami nem oké, ezért nem ért annyira váratlanul minket. És hogy mi volt az ok? Mélyebben nem tudom, minket gyerekeket próbáltak annyira kímélni, amennyire lehetett, már nem szerették egymást és nem akartak együtt élni tovább.


Apukánk nagyon sokat dolgozott, keveset volt otthon, ezért nem is volt annyira nagy törés, hogy nem élünk egy fedél alatt. A költözésbe sikerült úgy bevonni minket, hogy mi is részt vettünk az új lakás kiválasztásában, aztán a felújításban, és a végére vártuk a költözést.


Anya sose szidta se apát, se a nagyszüleinket, kéthetente mentünk hozzájuk, sőt, mikor kistestvérünk született apa részéről, ő is eljött meglátogatni. Utólag bevallotta, hogy iszonyú nehéz volt tartania magát előttünk.


Lehet ezt szépen is csinálni, de mindkét félnek partnernek kell lennie benne.

2017. dec. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!