Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi jelenetről?

Figyelt kérdés
Négy év körüli kislány az orvosnál volt az Anyukájával. A doktornő megkérdezte a kislány nevét. A kislány az anyja vezetéknevét és a saját keresztnevét mondta. Amikor kimentek a rendelőből Anyuka jól leteremtette a gyereket, hogy a zabigyerekek szokták az Anyjuk családnevét kapni.
2017. dec. 14. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Azt gondolom, hogy kínodban ezt találtad ki, kattintásvadász kérdés.
2017. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Unatkozol, kérdező?

Ennél jobbak is szoktak itt lenni.

2017. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ha előttem teremtette volna le a lányét, akkor kedvesen odamondtam volna, hogy a gyerek nem hibás semmiben még abban sem ha zabigyerek lenne, de ez a viselkedés a nőt írja le. Kedvesen, halkan azért megkérdeztem volna a nőtől, hogy ekkora qrva, hogy most egy kislányon vezeti le a feszültségét?
2017. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Egy 4 éves gyerek vagy tudja családnevét, vagy nem, de olyan elképzelhetetlen számomra, hogy "tévedésből" az anyja nevét mondja vezetéknévnek, ha nem úgy hívják. Anyuka nem komplett, ha azért megszidja a gyerekét, mert rossz vezetéknevet mond, mivel a szülők feladata megtanítani a gyereket a nevére, az viszont szintén elképzelhetetlen, hogy egy 4 éves gyereknek a "zabigyerek" fogalmát kellene elmagyarázni.
2017. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek 4-essel!

Egy gyerek azon a néven fog bemutatkozni, amit a szülei tanítottak neki! Úgyhogy anyuka nézzen csak magába, hogy kitől tanulta meg rosszul a gyerek a saját nevét!

A zabigyerekezésen jót nevettem. Ha nem tudja a gyerek, hogy ez mit jelent, akkor semmit nem mondott vele anyuka, ha meg tudja a gyerek - nos, akkor elég furcsa dolgok kerülhetnek szóba a 4 éves előtt, és ez szintén anyukát minősíti!

Az biztos, hogy anyuka tökéletesen minősítette magát ezzel a jelenettel! :DDDD

2017. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Ááááá ilyen nincs...
2017. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem viccből tettem fel a kérdést. Egy ismerősöm mondta el, aki az anyja első házasságából született és a szülei egy éves korában elváltak, hogy Ő 4 éves volt, amikor az anyja újra férjhez ment egy olyan pasihoz, akinek volt egy gyereke egy előző kapcsolatából. Addig az anyai nagyszüleivel éltek, akik mindent megadtak Neki, mivel az az egy unokájuk volt. Az anya új házassága fél évig tartott, papíron persze jóval tovább. De azalatt a fél év alatt háromszor költöztek, más városba és más óvodába került és az új apuka is vitte a házasságba a gyerekét, akit az anyja nem tudott elfogadni – innen tudta a zabigyerek kifejezés jelentését -, s őt sem a mostohaapja az édesapja pedig nem látogatta. No és ez a fiatalasszony elmondta, hogy maga sem tudja miért, de egyszer az orvosnál úgy válaszolt, ahogy fentebb írtam, s az Anyja így reagált. Azt mondta, hogy talán a családi körülmények miatt zavarodott annyira össze.
2017. dec. 15. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!