Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom kislányával való...

A párom kislányával való kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy 3,5 éves kislánya, akivel nagyon jól indult a kapcsolatunk. Az utóbbi időben, mióta az anyja ellenem és az apja ellen hangolja nem tudom mit tegyek. A kislány megüt ha valami nem tetszik neki, kizavar a szobájából (együtt élünk, közös a kislány felügyeleti joga így ugyanannyit van nálunk mint az anyjánál), undok velem. Persze ott van ugyanakkor hogy ölelget, bújik is. Igazán nem tudom mit kellene tennem vagy máshogy csinálnom. Mindenki azt mondja hogy példaértékű szülője vagyok a gyereknek, szeretem és úgy bánok vele mintha a sajátom lenne.

Az anyjától persze szokott idézni, mint pl ‘Apa szereti anyát, téged nem szeret.’ ‘Anya azt mondta hogy ne szeresselek’

Az anyával nem lehet beszélni, mindent tagad, de tudjuk milyen...


2017. dec. 15. 01:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez gáz.
2017. dec. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

‘Anya azt mondta hogy ne szeresselek’

Es te hogy erzed, szeretnel szeretni engem? Mert en szeretnelek szeretni... es valahonnan innen folytatni?


'Apa szereti anyát, téged nem szeret.’

Azt hiszem, apa mindannyiunkat nagyon szeret. En is szeretek mindenkit, teged, anyut, aput... - es valahonnan innen folytatni?

Nem vagyok szakember, csak sajat tapasztalat. Es, miutan ez egy olyan tipikus "ellenseg a masik szulo/masik no" eset, es tipikusan elkezdodott az ellenetek neveles, en beruhaznek egy pszichologusra, tanacsokert es ellensulyozasert - es a jovobeli problemak elkeruleseert (amit anyuka gerjeszt az uszitasaval)

2017. dec. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Andizsuzsi ***** válasza:
40%

"Mindenki azt mondja hogy példaértékű szülője vagyok a gyereknek"


Nem vagy a szülője. Se példaértékű, se másmilyen. Ne akard az anyját pótolni vagy helyettesíteni. Néha gondolkodj a kislány fejével és fogadd el, hogy joga van dühösek lennie a kialakult helyzet miatt és rád is. Felborult az élete, a felét az anyja nélkül kell élnie, akkor is hozzátok kell mennie, ha nincs kedve. És ennek te vagy az oka az ő fejében. Nem kell ehhez az anyának uszítania. Legyél empatikus. Ha nem kívánja a társaságodat, fogadd el. Ne engedjétek, hogy tiszteletlen legyen, de azt igen, hogy hangot adjon a mérgének, csalódottságának. Rendeződni fog a helyzet, ha önálló emberként kezeled figyelembe véve az igényeit és nem próbálod azt demonstrálni, hogy milyen jól tudod az anyját helyettesíteni.

2017. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem akarom átvenni senki helyét. Ez a helyzet hogy a szülei külön vannak nem rajtam múlt, mert igazából sose voltak együtt, nem nevelték együtt a gyereket.

A kislány ordít, sír ha az anyjához kell mennie, vagy ő megy érte az oviba. Őt még sokkal jobban veri mint engem.

De mivel én vagyok legtöbbet a gyerekkel, mert amíg a párom dolgozik, illetve ha beteg én maradok vele itthon, mert az anyja persze arra már nem képes, vagy arra hogy megfürdesse, megfésülje a gyereket.

2017. dec. 15. 08:14
 5/42 anonim ***** válasza:
38%

Lehet lepontozni a 3.-at, de totál igaza van, nem vagy a gyerek szülője. Lehet vele kedves, türelmes, jófej, lehet együtt játszani meg programokat csinálni, de alapvetően nem vagy az anyja, se így senkije, ergó ne akard nevelni.

Az anyát kéne lerendezni, egy 3,5 éves ezeket nyilván nem az ujjából szopja elő.

2017. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%

Szörnyű hallani, amikor egy anya ilyet tesz a saját gyerekével, puszta önzésből, hogy az csak őt szeresse. Sajnálom a kislányt, borzasztó érzelmi teher lehet neki, ami roncsolja a jellemét. Az ilyen anyák miatt lesz a gyerekekből sz.r ember. De ti azért ellensúlyozhatjátok valamennyire.

Semmiképp nem szállj be a gyűlölködésbe. Beszélgess vele sokat. Ne akarj belőle nyilatkozatokat kicsikarni, csak beszélj neki a saját érzéseidről, az apja szeretetéről, és soha ne mondj egy rossz szót se az anyjára. Sőt, inkább mondj róla jókat. Biztosan visszamondja majd az anyjának, aki le fog döbbenni, mert azt várná, hogy ti meg őt szidjátok, és mártírkodhasson. Ne add meg neki ezt a lehetőséget.

A 2. válaszadó nagyon jó tippeket adott.

2017. dec. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
73%

Márpedig a kérdező nevelőszülője a gyereknek, akárki akármit mond. A szülőanyja már nyilván nem lehet, de talán nagyobb szerepet fog játszani az életében, mint a szülőanya. És nagyon is pótolhatja, sőt, pótolnia kell azt az önzetlen szeretetet, amit a gyerek a szülőanyjától nem kap meg.

Kérdező! Nagyon nehéz és nemes feladat előtt állsz, mert neked kell példát mutatnod emberségből, másokhoz való viszonyulásból a kislánynak. De míg mások ezért simán szeretetet kapnak vissza a gyereküktől, neked szembe kell nézned azzal, hogy a kislány egy darabig még nem fog merni szeretni téged, és az anyja miatt lelkiismeretfurdalása lesz, amikor a szeretete jeleit feléd mutatná. Piszok nehéz helyzet.

2017. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

A legújabb hogy apa meleg, azért hagyta el anyát.

Tényleg nem értem, hogy valaki hogy nem nézheti ennyire a gyereke érdekeit.

Én pl soha nem megyek bele a gyűlölködésbe, soha egy rossz szót se mondok a gyerek előtt az anyjára. Sokszor meséli hogy megtépte anyát...olyankor mindig elmondom neki, hogy nem szabad ilyet csinálni mert fáj anyának. Vagy ha nem akar hozzá menni, mondom hogy anya nagyon szeret téged, és nagyon vár mert hiányzol neki.

Tudom hogy szeret a kislány mert ha felébred reggel vagy éjszaka mindig engem hív, és mondja is hogy szeret. Én csak szeretnék mindent megtenni azért hogy neki a lehető legjobb legyen.

2017. dec. 15. 09:25
 9/42 anonim ***** válasza:
27%

6os és 7es leírta amit énis írtam volna.

Kitartást nektek.

2017. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
62%

Jesszus.

Ilyenért szerintem simán el is kellene venni a gyereket az anyjától. Egy 3,5 éves gyereknek szexuális irányultságokról beszélni? 10 év múlva esetleg, ha átesett a szexuális felvilágosításon, bár hazudni akkor sem kellene neki. Meg akarja lelkileg nyomorítani teljesen azt a gyereket? Totálisan összezavarja. Ez talán rosszabb, mint ha fizikailag bántalmazná. Nem lehet ezt jelenteni valamilyen hatóságnál?

2017. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!