Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A bántalmazott gyerekek...

A bántalmazott gyerekek jobbára csak tengődnek az életben?

Figyelt kérdés

Nem akarom másra fogni a saját sikertelenségeim, de nehezen hiszem el, hogy nincs semmi összefüggés.

A gimnázium elvégzése óta önnálló vagyok, mert nem bírtam elviselni az otthoni állapotokat.

Már 3 évesen azt hallgattam apàmtól, hogy csak azért nem tett még ki az utcára, mert soha senki nem fogadna be egy ilyen szörnyű gyereket. Nem felindultságból, hanem mindig tényként a semmiből közölt ilyeneket. Sokszor meg is vert, ok nélkül ment a lelki terror. Amikor gimibe jártam mindig azzal fenyegetett, hogy kivetet onnan, csak mert nem tetszett neki, hogy szerettek az iskolában (tanárok, diákok).

Anyut is kínozta miattam. Mindig megmondta neki, hogy szabaduljon meg tőlem, vagy ő szabadul meg tőle, ès akkor anyukám soha nem láthatja a húgomat.

Anyu nem tudott elválni, mert súlyos beteg volt, sokszor munkanélküli, nem tudott volna eltartani két gyereket. Mennünk se volt hová, a nagyszülők nem fogadtak be. Sajnos engem sem később, mikor már nagykorúként ideiglenes lakhatásra lett volna szükségem.

Valahol szégyellem az egèszet. Azóta megjártam a szegénység minden mélysègét, egyedül hajlèktalan nem voltam még, de közel hozzá már rengetegszer.

Most már 4 éve a párommal élek. Dolgozom, ellátom a háztartás rámeső részét (mivel ő is dolgozik), illetve elkezdtem az egyetemet nappalin.

Viszont továbbra is elveszettnek érzem magam, nincs semmi tulajdonom (lakás vagy más értéktàrgy), semmi pénzem, (annyi, hogy fenntartjuk magunkat ès az otthonunkat, de semmi jelentős vagyon) semmi jövőképem. Ha sikerül elvégeznem az egyetemet, egy fokkal közelebb leszek ahhoz, hogy végre embernek érezzem magam, de ott van az is, mi van, ha nem.

Sokszor érzem magam csúnyának, butának, feleslegesnek (lényegesen ritkábban, amióta a párommal együtt vagyunk), és félek a hajlèktalanságtól vagy a még rosszabbaktól.

Úgy érzem, perspektívák nélkül tengődöm...



L


2017. dec. 20. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Persze ez szomorú és senkinek sem kívánom, azonban nem lehet mindent a rossz gyermekkora fogni.
2017. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kellene neked egy pszichológus feldolgozni ezt az egészet.
2017. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindenben a rossz gyerekkor a hibás. Én alkoholista családban nőttem fel. Anyám-apám agresszív alkoholistaként előbb vertek, utána kérdeztek. 17 évesen leléptem, hogy ne kelljen velük élnem. Ahogy a nővérem és a bátyám is lelépett. Mégis mind hárman jól boldogulunk az életben, pedig egyedül a nővérem szerzett diplomát. Én halláskárosodás miatt sok jó állástól elestem, de úgy voltam vele, hogy így is tovább lehet lépni. Van lakásunk, félretett pénzünk. Az ember felnőttként nem a rossz gyerekkort hibáztatja. Amúgy egy dolog van ami nagyon bennünk van. Egyikünk sem iszik alkoholt, és nem dohányzunk. Soha 1 korty alkoholt nem ittam, ahogy a testvéreim sem. Pedig már átléptük a 30-as korosztályt.

37/N

2017. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló az életem úgyhogy tudom miről beszélsz. Van összefüggés. Sajnos nem kaptuk meg a támogatást ahhoz hogy egészséges magabiztos emberekké váljunk. Nekem megvan a diplomám is de nem lehet vele elhelyezkedni, illetve nem sikerült jól a záróvizsgám így emiatt is csak szörnyen érzem magam.

Lakásom sose lett volna ha a párom nincs.

Sajnos nem alakult ki az ősbizalom nálam se. Nincsenek barátaim, a családdal látszatkapcsolat van. Biztos vagyok benne hogy ez máshogy is alakulhatott volna egy támogató családi környezetben

2017. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Konkrétan mi mindent?


Nincs diplomám, mert dolgozni mentem egyetem helyett, hogy fenn tudjam magam tartani.

Nincs semmim anyagilag, mert a nulláról kezdtem. Sokáig ruháim se voltak olyanok, ami ne lett volna szakadt.

2017. dec. 20. 09:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Van összefüggés, ha bántalmaznak, soha nem fogod önmagad csak magadért értékesnek érezni, mert beléd sulykolják, hogy veled akármit meg lehet tenni. Ahogy látom, bízol magadban, nem lehet téged elveszettnek nevezni. Ne félj, mert érvényesülni fogsz az életben.
2017. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is szükséged lenne egy pszichológusra.


Gondolod, hogy a tárgyak határoznak meg téged? Az számít embernek, akinek diplomája és vagyona van? Ez nagyon torz elképzelés. A jövőre kellene koncentrálnod, hogy felépíts valamit és ha kell szerezd meg amire szükséged van, de ne ez alapján érezd valakinek magad.

2017. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem.

Nekem sem volt egy leányálom a gyerekkorom. De normális életem van. Már gyerekként felfogtam, hogy nem jó az, ahogy volt, és elhatároztam, hogy én máshogy fogok élni.

Tanultam, hogy normális munkám legyen, és jól alakultak a dolgaim.

2017. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az önbizalomra lehet hatása. Nekem alkoholista, agresszív apám volt, akinek ok sem kellet az ütésre.

De az önbizalomhiány azért nem olyan súlyos nálam, hogy ez akadályozzon az életben.

Anyagiakhoz szerintem ennek nincs köze. Én is a nulláról kezdtem, ha akartak sem tudtak volna segíteni a szüleim, mert nem volt nekik miből. Középiskola után rögtön mentem dolgozni. Munka mellett tanultam tovább. Bár egy normális munkának nem feltétele a diploma, szóval ez sem feltétlenül szükséges.

Szerintem zárd le a múltat. Ne keseregj azon, amit már nem tudsz megváltoztatni.

Inkább legyenek terveid és azokra koncentrál. Pl. most stabil az életed, van munkád, párod, lakhatásod. Most kéne tanulni valamit, amivel biztosabbá válhat a jövőd.

Ilyen gondolatai meg rengeted embernek vannak, hogy nem elég szépek, okosak, stb. Azoknak is, akiket nem bántalmaztak, és azoknak is, akik kifejezetten jól állnak anyagilag.

2017. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok munka mellett, utolsó
2017. dec. 20. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!