Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek egy hasonló...

Ti mit tennétek egy hasonló ördögi körben/lehetetlen helyzetben? Mi a véleményetek a leírtakról, opciókról?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a faterom egyéb okokból az örökségét rám ajándékozta, amiből még annak idején vettünk egy lakást.(ekkor még kis korú voltam nem tudtam beleszólni semmibe, természetesen rám lett íratva a lakás, haszonélvezete sem lehetett neki így teljes mértékben az enyém) Évek óta nem jövünk ki jól vele, sem én sem édesanyám, nem lehet vele együtt élni (alkohol)ezért szeretném eladni a lakást, elfelezni az ebből kapott pénzt és folytatni az életet lelki terror nélkül. Viszont voltam ügyvédnél, a lakás eladás miatt és ott mondták, hogy az ajándékozó az ajándékot vissza követelheti ha bebizonyítja, hogy nem vagyok méltó az ajándékra... Ennek faterom is utána járt és azt mondja ha eladásra kínálom a házat akkor ö megtámadja(tehát vissza pereli az ajándékot)és ezáltal ellehetetleníti az eladást. Ez a per min 1 év és nyilván korántsem biztos, hogy megnyeri, mert bizonyítania kell hogy nem vagyok méltó az ajándékra, de nagyon eltudja vele húzni az időt(addig is szívja a lelkünket)... Egyezkedni nem lehet vele, nem akarja a lakást eladni és azt sem, hogy eltudjunk menni.(annak ellenére, hogy tudja, hogy utáljuk mindketten) Én két opciót látok megoldásnak: vagy elmegyünk albérletbe ketten anyukámmal és ö egyedül élősködik majd a lakáson ami szerintem vicc lenne. A másik, hogy akkor türelemmel kivárjuk a pert és akkor megnézzük ki nyer a végén. (mert nem hinném, hogy nem lennék "méltó" az ajándékra mert eleve az ö alkuholizmusa miatt alakult ki ez a helyzet, és eleve felezésbe gondolkodom ami megint vicces mert egy ember kap felet, a másik kettő meg a másik felét, bár a jog nyilván nem az elvi igazságokról szól) Hosszú lett, de ezt muszáj volt leírjam(még ha választ sem kapok) remélem valakinek lesz valami hasznos meglátása/tanácsa. Eléggé kivagyok már ettől az egésztől.

2017. dec. 22. 03:43
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen jellegű kérdéseket inkább a jogi fórumon tedd fel. Gyorsan válaszolnak és hozzáértők. (Én is regisztrálva vagyok, sok hasznos tanácsot kaptam már.)
2017. dec. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Albérletbe a per után is elmehettek. A bíróságot a TÉNYEK érdeklik meg a bizonyítékok.
2017. dec. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagykorú vagy, eladhatod a lakást (gondolom, apád még nem adta be a visszakövetelést).

Azért előtte menj el ingyenes jogsegélyszolgálathoz.

2017. dec. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
80%
2017. dec. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 babyboom567 ***** válasza:
81%
létfenntartás veszélyeztetését az érintettek összes körülményei alapján lehet megállapítani, amelynek során nem csupán a pillanatnyi helyzetet kell figyelembe venni, hanem a jövőbeli, előre látható kilátásokat is. Ez azt jelenti, hogy pillanatnyi nehézség nem teremthet alapot az ajándék visszakérésére. Fontos megjegyezni, hogy kizárólag maga az ajándék tárgya követelhető vissza. Ha az ajándék már nincsen meg, mert például a megajándékozott már eladta, akkor az ajándék helyébe lépő értéket (pl. vételár) már nem lehet visszakövetelni.
2017. dec. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Az lenne a kérdésem,hogy ebben a lakásban éltek?

Ha igen,akkor szerintem nem adhatod el,mert akkor apád utcára kerül,és jogos a követelése.

keress ingyenes jogsegélyt.

2017. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért érdemes lenne nagyon átbeszélni egy jó ügyvéddel, mert itt NEM ajándékozás történt, hanem apád LEMONDOTT az örökségéről a te javadra.

Ezt úgy tudta megtenni, hogy az örökösödési sorrendben te utána következtél, ő nem tartott igényt az örökségre, így te lettél az örökség kedvezményezettje, továbbiakban apádnak semmi köze az örökséghez, nem követelhet vissza semmit.

Mivel kiskorú voltál, nyilván, hogy a szüleid kezelték az örökségedet, vettek neked egy lakást, amivel te most már mint nagykorú szabadon rendelkezel, még felezgetned sem kellene. Ha mégis megteszed, az a te egyéni döntésed, de beleszólása, követelése nem lehet.

2017. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es írta le a lényeget!
2017. dec. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

babyboom567 Igen ebben a lakásban élünk, de nyilván nem szeretném azt, hogy bárki is utcára kerüljön (pedig azt érdemelné), ezért írtam, hogy ha sikerül eladni a lakást akkor mindenki mehet a maga útjára a saját részével.


Köszönöm, hogy ennyien írtatok.

2017. dec. 22. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Azért, ha majd sikerül apáddal zöld ágra vergődnöd és eladjátok a lakást, akkor amit neki szánsz, ne csak a markába nyomd, hanem ügyvéd előtt hivatalosan ajándékozd neki.

Kiestem már a jogszabályokból, tehát csak általánosságban írom, hogy nehogy az legyen, hogy pl. 30 millióért eladod a lakást, de ugye te csak 15 millióért tudsz venni, mert annyi pénzed marad és a másik 15 millióra, amit apádnak adtál meg valamilyen formában adóznod kelljen!

Sőt, én nem is adnám egy alkoholista kezébe a 15 milliót, hanem megvenném a nevemre azt a lakást is, amiben ő fog lakni, mert pillanatok alatt el fog szállni (nem fizeti a rezsit, vagy kell neki piára a pénz és eladja, elárverezik, stb.) és utána megint a ti nyakatokon fog lógni a problémájával, mert különben hajléktalan lenne.

Szinte biztos vagyok benne, hogy az örökséget is azért íratta a nevedre, mert neki valamilyen zavaros adóssághalmaza lehetett, amit rögtön levettek volna a pénzből.

Nagykorú vagy, gondolkodj, az adu a te kezedben van!

2017. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!