Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Elmennétek vagy nem?

Figyelt kérdés
Péntekenként külön angolórára járok, mert nyelvvizsgázni fogok angolból Februárban. Amit tudni kell, hogy én nem akartam sem a különórát sem a külön angolórát, ezt szüleim erőltetik rám, nincs beleszólásom. Tehát megegyeztünk, hogy nyafogás nélkül elmegyek ha ők taxiztatnak (mert nem szeretnék 2 órát oda-vissza buszozni ezért a hülyeségért). Viszont ma apukám nem tud hazahozni és anyám meg nem mer kocsiba ülni. Megmondtam anyának, hogy akkor nem megyek ma, hisz ha nem tudnak elvinni és visszahozni, akkor megegyezés szerint nem megyek, nem fogok szünet első napján kényszerből utazni 1 órát. Erre leüvöltötte a fejem, hogy milyen hálátlan gyerek vagyok, hogy képzelem, nem fogok belehalni, mindjárt itt a nyelvvizsga és semmit sem tudok (ami nem igaz, mert jól megy), jövőhéten úgy se kell mennem, mert szünet van és hogy nem lehet átverni a tanárt (ma 3-ra kell mennem). Igaz nem halnék bele, de ha engedek egy kicsit is, akkor ahogy ismerem őket, úgy fogják ezt gyakoribbá tenni és hivatkozni, hogy eddig se haltam bele, most se fogok... Bűntudat járkál bennem de közben a megállapodás miatt rohadtul nincs kedvem menni hogy buszozhassak haza onnan amit utálok (a különórát).

2017. dec. 22. 13:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*nem akartam sem a különórát, sem a nyelvvizsgát* elírásért elnézést!
2017. dec. 22. 13:08
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Elmennék és körbecsókolnám a szüleimet, hogy erőltetik a nyelvvizsgát és fizetik a különórámat!


Szerintem menj el te is. Ha februárban sikerül a nyelvvizsga, akkor legalább megszabadulsz ettől a tehertől, amit utálsz. Viszont, ha véletlenül nem sikerül, akkor további 3-4 hónapig járhatsz angolra. Sokat számít 1-2 különóra is!

2017. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%

Na ilyen egy elkényeztetett kölyök! Téged ki lehet tenni az ablakba elrettentő példának!

Fényesre van nyalva a segged, az a bajod, idióta. Életképtelen vagy, minek neked nyelvvizsga, ha még az utazással sem boldogulsz?

2017. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Micsoda kis hülye vagy. Tedd össze a két kezed hogy ezt "rád erőltetik". Majd ha felnősz, rájössz hogy úristen milyen igazuk volt. Az életben úgyis lesz majd ennél szarabb dolgod is.
2017. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
Egy oltári nagy pofont adnék aztán azt mondanám, hogy húzzál el dolgozni és fizesd magadnak a kocsikázást meg minden mást. Kis takony.
2017. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Boldogulok az utazással, köszönöm szépen kedves 2-es és azt is hogy életképtelennek minősítettél. Bizonyára ennyiből rájöttél, hogy mennyire vagyok elkényeztetve (kb semennyire amúgy). Nincs bajom az utazással, és azzal sincs bajom, ha bejön 1-2 kisebb probléma, többször is megesett, hogy valahonnan sétálnom kellett, mert nem jött a busz, és több órát sétáltam. De! megegyeztünk valamiben szüleimmel s ha nem tartják, akkor minek szenvedjek? Köszi 1-es a normális választ, átgondolom, hogy tényleg kell-e nagyon ez az 1 óra, és köszönöm nekik, hogy gondolnak rám és a nyelvvizsgámra, de segítség nélkül is menne simán.
2017. dec. 22. 13:20
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Majd meg fogod hálálni a szüleidnek.
2017. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Ez a kérdés is volt már... ha nem sokadik nemakarokmenni rinya lenne, akkor azt mondanám, hogy egy alkalom nem a világ.

De mivel ez még csak nem is az ilyen első kérdésed, ezért azt mondom, én is kiakadnék a szülők helyében, hogy sorozatosan kifogásokkal élsz.

Február két hónap, annyit bírj már ki...

2017. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ma már menj el, mert a tanár is vár rád, ne mond le előtte 1-2 órával. Ugyanakkor mond meg a szüleidnek, hogy nem ezt beszéltétek meg, ha akarják, hogy járj az angolra, akkor tartsák magukat ahhoz, amit megbeszéltetek, hogy ők visznek és hoznak. Szerintem ez így korrekt.


A válaszolókat meg nem értem...Szerintem tök logikus, hogy ha az ember nem akar valamit, akkor nem fog mindent megtenni azért, hogy meg tudja oldani, hanem egy fűszálat sem tesz keresztbe mert örül neki, hogy akkor így legalább ez is lehet egy kifogás és nem kell menni. Én speicel szerettem az idegen nyelveket és jól is mentek és emiatt én akartam külön órákra járni, a szüleim kifizették és ennek örültem. Ugyanakkor például vezetni nem akartam, nincs is rá szükségem mert nem járok sehová (max, busszal/vonattal) és egyáltalán nem is érdekelt, de a szüleim elküldtek, mert "a jogosítvány az kell", "majd később megköszönöd" stb., ugyanezek a hülyeségek...ki is fizettek szépen szinte 300 ezer forintot, én pedig bármennyire is utáltam, már csak emiatt is eljártam az órákra, meglett a jogsim és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor vezettem, mert egyszerűen nem szeretek vezetni és nincs is rá szükségem...úgyhogy marhára megérte tényleg... Semmi értelme nincsen ráerőltetni valakire olyasmit, amit nem akar, ez az egyik legnagyon baromság. Ha a kérdező, úgy érzi, hogy ő még nem szeretne vagy esetleg egyedül is meg tudná oldani, akkor nem értem, hogy miért kell ezt ráerőltetni, ha nem szereti. Szerintem a nyelvvizsga is hasoló kategória, mint a jogsi, nyilván jól jön, én nem azt mondom, hogy nem hasznos, de önmagában nem a papírnak van értéke, hanem a tudásnak. A nyelvvizsga az nem egy olyan dolog, ami hozzátesz valamit a nyelvtudásodhoz, amitől te több leszel vagy jobb stb., hanem az egy igazolás, egyfajta visszajelzés a nyelvtudásodról, hogy te éppen akkor kb. milyen szinten vagy. Erre akkor van szükség, ha mondjuk kell munkavállaláshoz, tanuláshoz, felvételihez a pontok miatt, de csak azért, hogy villogjunk vele, hogy "hú nekem van egy nyelvvizsgám" azért nem érdemes megcsinálni...nekem rengeteg ismerősöm van, akinek az volt a célja, hogy legyen egy nyelvvizsgája, erre készült, megszerezte, aztán ott abba is hagyott mindent, mondván, hogy "ó hát ő már tud angolul", aztán azóta egy értelemes mondatot nem tud kinyögni angolul, mert mindent elfelejtett, de persze veri a mellét, hogy neki van egy nyelvvizsgája...

2017. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%

Úristen, bele ne halj, hogy ki kell mozdulnod egy órát!


Szánalmasan viselkedsz, mint egy hisztis óvodás.


Nemhogy örülnél, hogy fizetik a különórát és még viszik is a seggedet!

2017. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!