Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vesztek egymásnak ajándékot...

Ti vesztek egymásnak ajándékot karácsonykor?

Figyelt kérdés

Nálunk anyáék nem. Utoljàra talán a "jézuska" hozott valamit ötéves koromban.

Én nem erőltetem, csak egy bort és egy drága csokit szoktam venni unblock mindenkinek. De nagyon rossz ez, tudom nem ez a lényeg, de jó lenne.


2017. dec. 24. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Páromék családja is pia+csoki kombót adnak minden alkalomra egymásnak.

Ez nem limlom, legalább elfogy és ott mindenki szereti az édességet meg a piát.

Nekem sem kell törtnöm a fejem mit vegyek (max hogy milyet)


Mikor még új voltam náluk, barátom annyit mondott "nem kellett volna ilyen kacifántos ajándék".

Azóta nem is veszek semmi komolyat :)

Ő viszont töri az agyát minden évben mert én sem az édességet, sem az italt nem szeretem xD

2017. dec. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
A közeli rokonságban csak egy gyereknek. És én szoktam még a közvetlen hozzátartozóknak, de én soha nem kapok. Nem is hiányzik, nem várom. Én jobban örülök, ha én tudok adni. Nálunk még közösen le sem akarnak ülni vacsorázni, közösen egy tál halászlevet megenni. Egy terítőt feldobni az asztalra. És szó szerint botrány van, ha egy évben egyszer kikényszerítem, hogy legalább szenteste üljünk egy terítővel megterített asztalhoz. No persze emiatt mindenki feszült, és pont nem a kellemes karácsonyi hangulat van, hanem feszültség, sértődöttség, és gyűlölet. Ez van. Az csak álom, amit a tv-ven meghitt családi karácsonyi vacsorát lehet látni.
2017. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itt is csak én veszek nekik mondjuk olyat amit én szeretek. Így érzem jól magam. De igen, el is fogy az ünnepek alatt.
2017. dec. 24. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindiv veszünk vagy készitünk egymásnak ajándékot.
2017. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi igen. Voltam vagy 30 éves már, amikor először hallottam olyanról, hogy egy családban nem szokták megajándékozni egymást karácsonykor (pedig amúgy ünnepelték a karácsonyt). Nagyon furán hangzott. De mi már túlzásba is visszük... Egyre többször az jut eszembe (próbálom is efelé vinni a dolgokat), hogy mennyivel jobb lenne nem ajándékok után rohangálni egész adventben, hanem csak úgy bámészkodni összevissza a karácsonyi vásárokban, forraltborozni meg ilyesmi, csak a hangulat kedvéért. De úgy, hogy ott van a lista a fejemben, hogy még ennek is, még annak is kéne venni valamit... Hát szóval nem ugyanaz.
2018. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!