Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudok örülni?...

Miért nem tudok örülni? (többi lent)

Figyelt kérdés

16 évesen úgy érzem nagy dolog hogy nem a szüleim vesznek meg nekem dolgokat, hanem én saját magam dolgozom meg a pénzért és abból természetesen arra költök amire szeretnék.Nos nekem mindenem megvan, mert idén mindent megvettem magamnak amire szükségem volt, amire büszke is vagyok és jó érzés nekem nagyon, hogy magamnak vettem meg meg megdolgoztam érte.

Karácsonyra kaptam egy köntöst a szüleimtől mert most nem volt sok pénzünk és nem tudtam neki örülni.Igazából szükségem van köntösre mert a régi kicsi, és ennek most jó anyaga is van.Nem értem miért nem tudok örülni, hisz amire szükségem volt azt mind megvettem magamnak.

Máskor pedig minden kis apró dolognak tudok örülni, ha pl hozzám közel álló ember írt nekem, már akkor nagyon örültem, meg ha vissza gondoltam valami jó dologra annak is nagyon örültem.Úgy érzem, hogy csak ajándékozásnál érzem azt, hogy nem tudok örülni, pedig igen hasznos szerintem az amit kaptam.

Emiatt rosszul érzem magam, ha másoknak adok ajándékot annak nagyon tudok örülni, tegnap még zavarban is voltam.

Holnap megyek mamámhoz és ők is fognak adni valami ajándékot, hiszen mondták a szüleimnek, de tavaly sem örültem az ajándéknak és nem tudom miért lehet ez.Pedig nem is kapok rossz dolgokat.

Nem tudom megérteni magamat és elég kínosan érzem magam hogy nem tudok örülni az ajándéknak.

Ilyen esetben mit tudtok tanácsolni? Szerintem nagyon undorító megjátszani, hogy örülök az ajándéknak, de nem tudom az okát, hogy miért nem örülök.



2017. dec. 25. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Napi nincs problémám, így csinálok magamnak rovatunk. Megköszönd, mosolyogsz és jónapot. Én meg nem kaptam semmit némi pénzen kívül, hogy vegyek valamit magamnak, mégsem vágom itthon az arcokat. Pedig aztán egy doboz bonbont semmibe sem tartott volna venni.
2017. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
92%
Mert nem olyat kaptál amire igazán vágytál és mert nem ért meglepetésszerűen.Sejtetted,hogy egy kisebb ptaktikus ajàndékot kapsz és így is lett.
2017. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem undorító megjátszani, sőt. Inkább az áll közelebb az undorítóhoz, ha látszik rajtad, hogy nem örülsz. Aki szeretettel adta neked, az lássa az örömödet, ennyi jár neki. Hogy te mit gondolsz, az meg a te dolgod.
2017. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Neked az a gondod,hogy már nehezedre esik elfogadni. Mert kivívtad azt a függetlenséget, hogy te veszed meg azt, amire szükséged van, és erre büszke vagy, de most úgy érzed, hogy ezt megkérdőjelezték. Pedig a karácsonyi ajándék másról szól. Ők is biztos szeretettel adják,és szeretnének örömöt adni. Ebből a szempontból nem szerencsés megfosztani őket ettől,mert megbántod őket.
2017. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Amikor valamelyik évben ment a VV akkor az egyik barátnőm folyamatosan azt mondta, hogy abban milyen plüssköntöst hordanak. Egy eléggé túlárazott éppen a feneket elfedő köntösről volt szó. Végül karácsonyra megkapta. Nah ő tudott neki örülni. De egyébként mást nem ismerek aki egy köntös ilyen lázba hozná. De ez felnőtteknél sokszor van így. Nincs már meg az az öröm amit gyerekként átélünk.
2017. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

En nagyon ritkan kapok olyasmit, aminek igazan orulok, de mindig megjatszom, hogy nagyon orulok. Ugy erzem ez igy udvarias. Ami kell, azt ev kozben megveszem maganak.

A csalad tobbi tagja is igy van, igy eleg nehez kitalalni a masik ohajat, amirol o maga sem tud valoszinuleg..

Ez az ilyen ajandekozos unnepek valodi nyomora.. :-D

Iden kaptam valamit anyukamtol, aminek nagyon orultem, igy dupla az oromom, mert nem kell megjatszanom magam.

welcome to the club!

2017. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

5-os, bakter, most ugrott be, hogy kb 2005 karacsonyan kaptam a paromtol egy etam extrapuha seggalaeros (=mindentvillantos) kontost, dobozban, selyempapirban, ahogy azt kell..(ahogy a ferfiak elkepzelik, hogy azt kell)

Soha nem hasznaltam, csak illedelmesen megkoszontem. Lehet, hogy onnan vette az otletet?

Mikor bevonultam szulni a korhazba, anyukammal vetettem egy normalis kontost..

2017. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
27%

Örülj, hogy egyáltalán kaptál bármit is, van aki egy köntösnek, de még egy tábla csokinak is örülne. Túlságosan nagy lábon élsz, az a te bajod. Ezért nem tudod értékelni az apróbb ajándékokat. Gondolom azért egy Iphone x-nek

tudtál volna örülni. Nem tudod, milyen érzés nélkülözni, milyen az, amikor semmi áron nem kaphatod meg azt amire vágysz. Akár te dolgozol meg érte, akár nem.

A szándéknak, gesztusnak örülj, hogy kaptál valamit, ne azt nézd, hogy mi az.

2017. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az egész ajándékozást utálom. Évről évre megbeszéljük, hogy nem, nem veszünk semmit, de természetesen mindig csak a műmájerkodásról és itt-ott egymás túllicitálásáról szól az egész, ki tud drágábbat venni stb. Elegem van. Ezerszer többre értékelem azt, hogy szimplán jól érezzük magunkat egymás társaságában, nem kell ehhez semmiféle ajándék meg full puccos hiperszuper karácsonyi vacsora sem.
2017. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4 válaszolonak van igaza .
2017. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!