Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérhetnék bocsánatot...

Hogy kérhetnék bocsánatot azért, mert kihagytam a karácsonyozást és egy hónapig eltűntem?

Figyelt kérdés

December első hetében véget ért a 'kapcsolatom' és hiába gondoltam, hogy nem fog érzékenyen érinteni, tévedtem... Azóta nagyon ki sem léptem a lakásból, a kedvenc öltözékem a pizsama+köntös kombináció lett. Elhagytam magam, nem vettem fel egy vizsgát se decemberre, nem találkoztam a barátaimmal, barátnőimmel, lemondtam az összes időpontomat. A családommal is a beszélgetések kimerültek a "Hogy vagy? Jól, szia" stílusban.

Kivoltam, nem ettem kb egész nap semmit, csak cigiztem (pedig előtte havonta vettem egy dobozzal, most ez 2-3 napra volt elég).


Tudom, hogy ez szánalmas és sosem gondoltam volna, hogy egyszer valaki így a padlóra küld. De úgy éreztem, hogy sosem leszek már boldog és még most sem vagyok az, de beláttam, hogy úgy nem fogom visszahódítani, ha pizsiben, foghíjas műszempillával, tövig rágott körmökkel és kisírt szemekkel, sápadtan fekszem egész nap és sírós zenéket hallgatok, vagy a telefonomat nézem, hogy nem-e jutottam eszébe.


A Karácsony volt a kedvenc ünnepem, imádtam, hogy minden fényben úszik, fel van díszítve a ház és persze odavoltam az ajándékokért is. De most ezek sem érdekeltek és semmi kedvem nem volt hazamenni, esetleg összefutni a sráccal, aki miatt ilyen lettem, vagy hogy mindenki kérdezgesse, hogy vagyok...


Nálunk ez alapból elég nagy felhajtással jár, de most mondtam, hogy inkább szeretnék a lakásban maradni, nem érzem a hangulatot most az ünnepléshez...


Nem tudom, ezek után hogyan kéne nyitnom újra a szüleim felé.


2017. dec. 26. 20:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%

Karácsony kis betű, ha már kedvenc ünneped.


Nem ő küldött padlóra, hanem te magadat. Ha befejezted a drámázást, akkor lépj ki az ajtón és mondd meg a szüleidnek és a barátnőidnek, "Bocs, dráma királynőisd játszottam és többet nem fog előfordulni. Most pedig pótoljuk be az elmaradt programokat!".

2017. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Ne küldjön padlóra az ilyen dolog. Erős független nő vagy és mutasd meg mindenkinek, hogy kibírod. Te pedig fogd fel úgy mintha meg sem történt volna vagy mintha egy álom lett volna. A szüleidtől és a barátaidtól kérj bocsánatot, mond el hogy nem voltál valami jól de már túl léptél rajta.
2017. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Próbálom kibírni, meg nem az van, hogy teleposztoltam volna a nyomorommal a közösségi oldalakat... Csak azért eléggé megviselt, hogy gimis kislányokkal csaltak meg és utána még én lettem beállítva a szemétnek.
2017. dec. 26. 20:30
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell bocsánatot kérned az érzéseidért, sem lelkiismeret-furdalást érezned. Szerelmi bánatod volt, ezt meg kellett élni, ez egy gyász. Mikor az ember gyászol, akkor szomorú, rezignált, nem vágyik társaságra. Ez teljesen normális. Megfelelő családi viszonyok esetén ezt senki nem fogja rajtad számonkérni, ha mégis megteszik, az nem a te hibád lesz. Mikor úgy érzed, minden további nélkül hívd fel a szüleidet illetve menj el hozzájuk, beszélj meg találkozókat a barátaiddal, és főleg vizsgázz le.
2017. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Szegény, azért elég gáz hogy ilyeneket csinált...
2017. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
12%
Már megbocsáss. Szigorúan az itt olvasottak alapján te is egy kis gimis lány vagy.
2017. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 sanyinak ***** válasza:
14%
Nem csak a szüleid felé kell majd nyitnod, hanem a világ felé is. Járj újra nyitottan és biztosan újra boldog leszel, a családod is meg fogja érteni.
2017. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
Mi lett volna ha munkahelyed van? Le.arod magasról? Oké hogy fájt, rossz volt, de felelőséggel tartozol sok mindenért. Az iskolai eredményedért. Úgy mentem érettségizni hogy 2 nappal korábban hirtelen meghalt a papám. És az irodalom érettségi délutánján volt a temetése direkt délután hogy hazaérjek. Nagyon fájt de egyszerűen csinálni kellett a dolgomat. Sajnálom hogy így jártál a pasiddal de még lesznek nehéz helyzetek az életedben és inkább segítséget kellett volna kérned a családodtól biztos támogattak volna , éjjel meg ki sírhattad volna magad. Gondolom a pasid meg vígan ünnepelt te elba.sztál egy félévet meg a családod karácsonyát. Igenis összekellett volna szedned magad az élet nem áll meg. Pár éve a férjem testvére balesetet szenvedett. Mindkettőnknek dolgoznia kellett. Nekem még túlóra is. Mit csináltunk? Hát nem fetrengtünk otthon, sajnos mentünk dolgozni este 7 -kor meg irány az intenzív. Haza kellett úgy jönni hogy lehet meg sem éri a reggelt. De az életünknek mennie kellett tovább, ahhoz hogy az a kocsi (mármint mi vele)menni tudjon hozzá a kórházba pénz is kellett tehát nem hagyhattuk ott a munkát. És igaz hogy hetekig csak rajta járt mindig az eszünk tettük a dolgunkat. És szerencsére felépült. Szóval tessék agyban is felnőni és legközelebb gondolkodni és a fájdalmon túlnézni és a következményeket és a családodat is nézni.
2017. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem felesleges belemenni a "mi lett volna, ha..." játékba. Nyilván minden élethelyzetben máshogy reagál az ember, ha pl. lenne munkám és három gyerekem, esélyem sem lett volna így elhagyni magam és beletemetkezni az önsajnálatba.
2017. dec. 26. 21:12
 10/22 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nagyon gyerekes a viselkedésed, de most már mindegy. A szüleid a szüleid, nyilván szeretnek és aggódtak érted, örülni fognak, hogy újra előbújsz és emberek közé mész.
2017. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!