Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek a 14...

Szülők! Ti megengednétek a 14 éves lányotoknak, hogy a saját pénzéből rendeljen magának néhány ékszert?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 23:42
1 2
 1/17 anonim válasza:
99%
Nem értem ezt mért kell ki írni...A gyerek szerintem már elég idős az ékszerekhez persze az izlés határain belül és ráadásul a saját pénzéből akarja ezeket meg venni...én meg engedném 25/F.(apa)
2018. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Miért ne?
2018. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Persze, de csak rendes bolt honlapjarol rendelhetne, nem e-Bay meg ilyen fassagok.
2018. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Persze, nehogy E-bayről rendeljen, ahol 20 forintért megkapja azt, ami máshol 5000. Pfff....
2018. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen meg. Ha már adok neki pénzt, akkor hagy költse el.

Rendelésnek további előnye, hogy megtanul a nem kézzel fogható pénzzel gazdálkodni (én akkor kaptam bankkártyát, amikor egyetemre mentem, mit ne mondjak, kell egy kis idő hozzászokni).


ebay:

Tényleg, miért is rendeljen ebayről ahol az eladók vissza szokták fizetni ha a posta elhagyja, de ha ők nem, akkor maga az ebay, de ha ők nem akkor 120 napon belül a paypal nevű fizetési szolgáltató fizeti vissza pénzed, helyette inkább magyarországról, 2-10× annyiért, +1000-3000 kiszállítás, és ha nem futároznak, akkor neked kell verni a postán az asztalt :D

Számtalanszor fizették vissza a pénzt első szóra mert elhagyta a posta, egyszer akartak átverni, de az ebay visszafizette a vásárlást.

2018. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Az e-Bay tele van selejtebbnel selejtebb bovlival. Tapasztalatbol tudom.
2018. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak érdekelt más szülők megengednék-e, mert az enyémek nem igazán szeretnék.
2018. jan. 2. 00:28
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Rendeleshez nem kell szuloi felugyelet. Saját pénzed. De inkább boltban vegyél,ne neten rendelj,keruld a vaterát,engem nemrég ott huztak le elég rendesen.
2018. jan. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Az ebay-jel kapcsolatban részben mindkét oldalnak igaza van.
2018. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Persze, de előtte azért rákérdeznék, hogy milyen ékszert szeretne, mennyi pénzért és honnan.

Arra költi a pénzét, amire szeretné, azért kapta, de amíg nincs tapasztalata, addig ne rendeljen úgy, hogy nem ellenőriztem, mert rengeteg a csaló, meg az olyan oldal, ahol párszáz forintos bizsukat árulnak több ezer forintokért, a leírásban ezüst, a valóságban meg ezüstözött műanyag...

Azt meg nem szeretném, hogy az összes karácsonyi meg spórolt pénzét elbukja, mert valaki átcseszte.

2018. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!