Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyáékat?

Hogyan vegyem rá anyáékat?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és nagyon szeretek utazni. Úgy szeretnék kimenni egy cserediák programra külföldre, azt gondolom az egy hihetetlen, életre szóló élmény lenne!

Mikor anyuéknak felvetettem az ötletet, azt mondták akármilyen okos, céltudatos, álmodozó ember is vagyok, ezt nem engedik meg. Folyton azzal jönnek, hogy a fogadócsaládban majd biztos megerőszakolnak meg bántalmazni fognak stb. Meg hogy drága, igaz ezzel egyetértek de hát manapság már lassan a levegő is pénzbe kerül.

Hihetetlenül szeretnék elmenni egy ilyenre, hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet? Esetleg aki volt már cserediák, az mesélne a tapasztalatairól?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2018. jan. 2. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Tölts el két nyarad diákmunkával és keresd meg a rávalót. Ha ezt megteszed akkor látják hogy tényleg akarod.
2018. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen Erasmussal másfél hónapot tölöttem Portugáliában TELJESEN INGYEN (utazás, szállás, kaja, belépők, stb mind fizetve volt). Felejthetetlen élmény. Ha most nem is engedik, ennyi idősen már mehetsz magadtól. Ráadásul nem feltétlenül kell fizetni az ilyenekért.

21N

2018. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Tesom volt ilyenen.

Ő volt kint Franciába. És nálunk is volt egy ideig a francia csaj.

Nővérem nagyon boldog volt hogy kimehetett, szüleim meg engedték neki mert tudták ők is hogy ez egy nagyon jo lehetőség. Nyilván akkorban nem is volt ennyi balhé és migráns se. De észnél volt a nővérem. Vigyázott magára ahogy tudott illetve szerencsére nagyon rendes családnál volt! Voltak Párizsba stb, tanulta is a nyelvet az idő alatt.

Annyit mondott hogy a franciák füveztek, de mivel jó nevelést kapott ő is, nem próbálta ki azóta se :)

Illetv ha jól tudom rajtad kívül megy más is suliból csak nem ahhoz a családhoz. De egy városba. Náluk legalábbis igy volt azt hiszem.

2018. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Azért a "lassan a levegő is pénzbe kerül" és a 2-3 millió forint programdíj+havi 100 000 ft költőpénz (kell ennyi egy csereprogramban külföldön) között van különbség ;)

Én voltam cserediák külföldön egy évre, a fogadócsaládokat szokták azért csekkolni a kintiek, nekik is érdekük, hogy ne legyen gond az ottlét alatt, emiatt nem érdemes aggódni.


Anno az én szüleim örültek, hogy szeretnék menni. Viszont nem tudom, hányadikos vagy, és mikor szeretnél menni, de érdemes azt is átgondolni, hogy le tudnál-e osztályozóvizsgázni az itthoni tárgyakból, vagy inkább csúsznál egy évet, illetve hogy ez hogyan befolyásolja esetlegesen a továbbtanulásodat. (nálunk volt, aki 20 évesen érettségizett - évvesztes, 5 évfolyamos gimnázium, csereprogram).


Merre szeretnél menni, kinéztél már nyelvterületet/országot? Ha anyagilag egyébként beleférne, akkor érdemes lehet konkrét tervet felépíteni, hogy miért pont ez az ország lenne a számodra megfelelő (egyetemen azon a nyelven szeretnél majd tanulni, a kinézett szakmádban az adott ország fontos piaci szereplő, stb..) Illetve néhány negatívumot is említhetsz, de pozitívumnak feltüntetve, akár egy állásinterjún ;)

Illetve az augusztusi/szeptemberi indulásokra már necces, hogy beférnél-e, ezt is kalkuláld bele!

2018. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindegy, hogy melyik országba mennél, mennyire beszéled a nyelvet? A szüleid tudnák- e vendégül látni a "csere diákodat? Programokat szervezni, fizetni neki?
2018. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Én is voltam cserediák, bár csak pár napra és Szlovákiában.

Felejthetetlen élmény volt akkor is ha nincs túl messze és tényleg nem volt hosszú.A sulink még Franciaországba is szervez ilyen programot, mivel francia fenntartású a suli, és eddig ott sem volt sosem semmi gond.Osztálytársaim sem panaszkodtak. A fogadott családok szerintem mind nagy eséllyel ellenőrzött családok, nem lenne ezzel gond.És tényleg remek tapasztalatszerzési lehetőség egy ilyen program, nem is beszélve arról hogy láthatod a világot, kulturálódhatsz stb stb.

2018. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

21.21-es vagyok


Iskolai szervezésű pár napos/hetes csereprogramra gondoltál, vagy rendes teljes tanévesre? Én az utóbbira gondolva írtam az előző hozzászólásomat, fel se merült bennem, hogy egy pár napos/hetes miatt is győzködni kellene a szülőket.

2018. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Úgy van, lassan a levegő is pénzbe kerül, és amíg ezt a levegőt is a szüleid fizetik minden mással együtt, addig azt is csak ők dönthetik el, hogy tudnak e és akarnak e ekkora összeget kiadni.

Ha még ennyire féltenek is, akkor elég esélytelen a dolog. Tényleg nagy lehetőség az ilyesmi, csak sajnos nem mindenkinek adatik meg. Ebbe bele kell törődnöd.

Életre szóló külföldi élményt szerezhetsz magadnak később is, ha már felnőtt leszel és lesz saját pénzed.

Esetleg megpróbálhatsz beszélni azokkal a tanáraiddal, akik voltak már kísérők ilyen programon, hogy beszéljenek ők a szüleiddel.

Én sajnos csak rossz tapasztalattal rendelkezem, hozzánk hollandok jöttek egyszer, és óriási balhé lett belőle, mert már a nyitóbulin szétcsapták magukat és "egyszer van ilyen" alapon csatlakoztak hozzájuk a mieink is... elég csúnyán néztek ki a kis becuccozott 15 évesek. Le is fújták szépen az egész heti programokat.

Utána mi mentünk Londonba, akkor egy srácot megrázott az áram a konnektorból, elvesztette az eszméletét... egy lány pedig elkapott valami fertőzést és olyan magas láza lett, hogy kórházba került. Mindenkit hazarendeltek, a csaj ott maradt a kórházban az egyik tanárral, akinek ott kellett megvárnia, hogy a szülők kiérjenek. Akiknek pedig szintén kinn kellett maradni, amíg a kislány felépült annyira, hogy elengedjék.

És elég sok hasonló esetről hallottam, bántalmazásról nem, de ilyesmikről igen. Szóval érthető a szüleid aggodalma is.

2018. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, én is most találtam ki, hogy szeretnék cserediák lenni.

Én még nem kérdeztem meg őket, lehet elengednének, de ez akkor is sok pénz. (Én a 10 hónaposra gondolok 3 millió forint értékben)

Úgy gondoltam, hogy több időt fogok fordítani az adott és az angol nyelvre, hogy rendben legyek ilyen téren. Valamint nyáron diák munkázni fogok, ha tehetem akkor év közben is. Ugyan 3 milliót összegyűjteni lehetetlen, de a kevesebb is jobb, mint a semmi.


Szóval nem baj, hogy elmondtad, ha látják, hogy akarod, akkor lehet, hogy megenyhülnek. De ha ez nem is következik be, akkor is ott az egyetem/főiskola, ahol egyéb támogatásokkal is ki lehet menni.


Én szorítok neked! :DD

15/l

2018. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!