Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagáltatok volna? "Legfel...

Mit reagáltatok volna? "Legfeljebb bevittek volna a detoxba. " Ártatlan tréfából szidkozódás?

Figyelt kérdés

A lányom először volt szilveszterezni a barátaival. Dsose adott okot az aggodalomra, rendes gyerek. De azért persze Leszögeztünk

Néhány szabályt:


-Legkésőbb 3-ra itthon van

- nincs: Alkohol,cigi,drog,szex


Ezeket amúgy betartotta és azt mondta hogy élete legjobb szilvesztere volt.


2.-án itt volt a testvérem. Róla tudni kell, ha tehetné a 19 éves fiát kisérgetné mindenhova. Sehova nem engedi el a gyerekeit. (azt hiszem ezt hívják helikopter szülőnek) szóval ő már eleve azon kiakadt hogy elengedem.Éppen viccelődtünk (tényleg semmi komolyság nem vollt) mikor a fenti mondat kicsúszott a szájából.


Azóta persze mi vagyunk a rossz szülők. Mindennek elhord minket.


Én lennék a rossz felfogású?



2018. jan. 2. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem lehet, hogy a lányod provokatívan mondta, hogy a nénje szálljon már le a témáról és értse meg, hogy semmi köze hozzá, és ne cseszegesse tovább? (Te voltál ott, te hallottad a hangsúlyt.)

Ha betartotta, amiben megállapodtatok, akkor nem aggódnék, a családot meg leszerelném, hogy a lányod eddig is megbízható volt és most sem adott okot arra, hogy meginogjon a bizalom.

(Ha bizonytalan vagy a hangsúlyban, egy lightos beszélgetést megér a dolog.)

2018. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

Az enyém 17 volt-fiú- mi is átbeszéltünk előtte mindent, folyamatos sms-ek -abból nem engedtem-.. a legtöbben úgy bebaxtak hogy széthányták a lakást..:(( ő már haza is akart jönni holott rocker, bulizós fiú!!:)) Idén csak egy ember dőlt ki:DDD ...én is sz.r anyának éreztem magam de három hónap múlva 18 lesz onnantól??? :( ..gyakoroljon. Muszáj bíznom benne úgy vélem! TEsódat meg nyomd le mint a bélyeget. Nem kell ahhoz szilveszter hogy bebaszcsizzanak a nászájszakáján is ott lesz a gyereknek?? :D ..

Mondd neki hogy rágalmazás amit művel- mert erőteljesen az! Lányodhoz gratula, látod nem minden kamasz hülye :D

2018. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen rokonom, nagyon büszke volt rá, hogy bezzeg az ő unokái vallásos gimibe járnak, és nem olyan szemtelenek, mint én, de aztán persze az ő unokája lett terhes tizenhét évesen :D
2018. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
az egyetlen ami nem volt szép, hogy a gyereked ilyen szemtelenül válaszolt a nagybátyjának(neki vicc volt őt viszont lealacsonyította ezzel). Lehet hogy a gyereked megbízható,de neveletlen is...
2018. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a kérdésed és a leírásod között mi az összefüggés. Elsőre azt hittem az jön ki a sztoriból, hogy a lányod mégis ivott, aztán egészen elkanyarodtál.


Amúgy tesódnak mi köze ahhoz, hogy elmehetett a lányod bulizni.


De egy kérdés felnerült bennem. Ha nem ihat egy pohár pezsgőt se, akkor minek szilveszteri buliba menni? :/

2018. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha te egy középiskolás lány anyjaként ennyire függsz egy egyértelműen nem normális ember véleményétől, azon neked is el kell gondolkodnod.


3-szor hívnak fel? Ha elmondtad elsőre is, hogy mi hogy volt, már a második cseszegetésnél le kellett volna erőteljesen állítani a rokonságot, a harmadik telefonhívásig nem lettv olna szabad egyáltalán eljutni.


Minden határon túlmegy, hogy valaki hagyja magát a családjától számonkérni, hogy mit enged meg a lányának, és mit nem.


(Megjegyzem, azt én sme értem, hogy miért kell betarthatatlant kérni és megígértetni a gyerekkel. DRog ne legyen sehol sem, lehetőleg cigi sem, szex a maga helyén és idejében, de tényleg szilveszterkor egy pohár pezsgő sem? nem írtad, mennyi idős a lányod, de ha hajnali 3-ig elengedted, akkor azért minimum 16 évesnek hinném. Ha a lányod ezt az ígéretét is betartotta, akkor ted dössze a kezed, hogy ilyen. Ha nem, akkor is jó tudni, hogy tud annyira mértéket tartani, hgy nem vetted észre, hogy ivott egy kicsit. Az egésznek úgysem a totális tiltás a lényege, hanem, hogy mindig megmaradjon egy bizonyos határon belül.)

2018. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!