Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennetek ebben a...

Ti mit tennetek ebben a helyzetben? 17/L

Figyelt kérdés
amiota megszulettem azt varom, hogy betoltsem a felnottkort es elkoltozhessek itthonrol, mivel nincs jo kapcsolatom a szuleimmel. szuletesem ota szomoru voltam, de azzal hitegettem magam, hogy majd elkoltozok es minden jobb lesz. minel idosebb lettem annal nehezebben birtam veluk, 10-13 evesen mar csak meg akartam halni mert nem birtam oket tovabb elviselni, mindamig 13 evesen meg nem probaltam "felvagni az ereim" amikor nem voltak otthon. ez termeszetesen nem jott ossze, es annyira megijedtem, hogy eszreveszik es mit fognak tenni velem, hogy nem mertem ujra probalni tobbe. az utolso remenyem is elveszett, hogy megszabadulok toluk. ezutan nem sokkal megismertem a baratomat aki kicsit idosebb. felcsillant a szemem, hogy az o segitsegevel biztos el fogok tudni koltozni ahogy betoltom a 18-at, mert neki addigra lenne keresete. ezt kovetve volt par boldogabb evem, teljesen kiviragoztam, az emberek nem ismertek ram. a szuleim meg mindig kepben voltak, de azt hivven, hogy ugyis hamarosan vege kevesbe zavart. iden kezdtem a 11. osztalyt egy olyan iskolaban ahol sosem ment a szakmai targy, de nem tudtam iskolat valtani a szuloi engedely miatt. reg megbeszeltuk a baratommal, hogy a 11. osztaly elotti nyaramon egy ismerostol feketen kiveszunk egy alberletet kozos penzbol ahol a szuleim nem talalnak meg, es akkor majd elmegyek feketen dolgozni amig be nem toltom a 18-at, aztan pedig estin kijarom a kozepsulit. tudtam mi szeretnek lenni, foiskolara akartam menni, terveim voltak. lenyeg a lenyeg, a baratomnak megvoltak a sajat problemai es vegulis nem volt meg a sajat anyagi resze az alberletre. ezutan visszakerultem oda ahol kiskoromban voltam a boldog idoszak elott, ujra fel kellett fognom, hogy minden ugyanugy folytatodni fog tovabb. nem tudtam enni, aludni, tanulni igy pedig a kettest sem sikerult osszekaparni a szaktargyakbol. ismerosok altal beszeltem mas iskolak igazgatoival, de erettsegi elott egy evvel csak gimnaziumba vennenek at, de igy, hogy a 4 szakmai targybol bukok esely sincs ra. nem birok tovabb a szuleimmel lenni, de rokonokhoz nem mehetek, mivel senkinek fogalma sincs arrol mi tortenik otthon. masok elott kedveskednek, mosolyognak es ugy beszelnek rolam mintha imadnanak. nem birom ennyi ev utan minden egyes nap ujra es ujra hallgatni ahogy szandekosan hangosan sugdoloznak rolam, elturni hogy nincs a lakasban maganeletem mert benyitnak ram a mosdoban es a furdoben, nem birom tovabb a szobamba zarkozva tolteni az eletem, mert ha kimegyek es meglatnak belemkotnek. sokszor inkabb fennmaradok egesz este, hogy nyugodtan tudjak furdeni es kajat csinalni ejjel, ha pedig masnap suli utan alszok kapom a fenyegeteseket es a rosszindulatu kommenteket. rengetegszer almodom ujra amiket csinaltak velem, vagy hiszem az utcan hogy az o ordibalasukat hallom. megint egesz nap hanyingerem van, hullik a hajam es akarmilyen szanalmas is, a suliban neha ellogok orakrol, vagy azert mert nem tudom abbahagyni a sirast, vagy hogy ha nem tudtam aludni ejjel egy wc fulkeben aludjak. az osztalyfonokom mar pszichologushoz akar kuldeni, mert nemreg mikor logtam epp lyukas oraja volt es bejott a mosdoba ahol hallotta a sirasom. surgosen ki kell talalnom valamit, legvegso esetre szereztem altatot de nem szeretnem terhelni a baratom azzal, hogy elete vegeig valami ilyesmire kelljen emlekeznie. ti tudtok barmilyen otletet vagy tanacsot? minden valasz szamit, akarmilyen jelentektelennek is hiszitek. elore is koszonom

2018. jan. 4. 21:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Az osztályfőnöködnek teljesen jó az ötlete, ideje lenne felkeresni egy pszichológust. Sokat tudna segíteni, a lehetőségeidről is tud tájékoztatni. Illetve szakvéleményt is kiállíthat arról, hogy a szüleid érzelmileg (vagy máshogy is? nem igazán derül ki) bántalmaznak téged.

Amúgy meg ha drasztikusabb lépésekre is kész vagy, akkor irány a gyermekvédelem, és gyámhivatalnál kérvényezheted, hogy nagykorúsítsanak, hogy rendelkezhess saját magad dolgairól, ne kelljen semmihez szülői engedély, és dolgozhass, elköltözhess bujkálás nélkül.

2018. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Csak annyit mondok hogy ne add fel, mindenből van kiút.És fogadd el az osztályfőnököd segítségét, hidd el sokat fog számítani és nem gáz pszichológushoz járni.
2018. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Elsővel egyet értek. Ha annyira rossz otthon, akkor kérj segítséget a gyermekvédelemtől, ofőtöl, igazgatótól, bárkitől akiben kicsit is bízol.
2018. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%

Már te vagy a sokadik halálán lévő kamasz, aki kimenne az űrbe is csak ne legyen otthon.

Imádkozz hogy jól fizető munkád legyen, máskülönben örökre egy nincstelen albérlő leszel egy lyukban, amiből más profitál egész jól, de mivel sok hülye ember van, ezért pörög ez az ágazat, és az okos kiadja a lakását ha teheti...


Nézegettél már ingatlanos oldalakat? Láttad az árakat? Mindkét oldal nehéz, összekaparni 8-15 milliót egy saját lakásra jól fizető meló mellett is macerás annyit elrakni hogy eredményes legyen a spórolás és ne 40 éves korodig kuporgass. Választhatod az albérletet is de amellett soha nem fogod összeszedni a saját ingatlanod árát, mert örülsz majd ha egy váratlan kiadást, épp megtudsz oldani.


Nem értelek benneteket, ha betöltöd a 18-at akkor mi lesz másképp? Semmi, ugyanúgy otthon fogsz maradni, elvégzed az iskoláid, és dolgozni kezdesz. Ezeket miért nem veszitek számításba? Miről tudtok marakodni otthon, mosogatni, takarítani kell?



A 18. életév csak jogokat foglal magában, attól nem leszel független.

Kivitelezhető hogy elszöksz, de ezzel meg lesznek oldva a "gondjaid"? Fogalmazzunk úgy hogy inkább elmenekülsz előlük, és vállalod azt is hogy földönfutó nincstelen leszel, nem szégyen ez sem, hisz vannak ilyen barmok is.

25F

2018. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, nem tudom, amikor az én párom betöltötte a 18-at összeköltöztünk, és kész. (akkor 1 éve voltunk együtt). Szóval egyáltalán nem megoldhatatlan és kezelhetetlen a helyzet, egy jó párkapcsolat, esetleg baráti kapcsolat kell hozzá, hogy ne egy embernek kelljen viselnie minden terhet és kockázatot.
2018. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%

Szóval egy kapcsolattól kell függenie mindennek, és ha én nem vagyok hajlandó fele-fele összegen venni valamit, mert a kapcsolat is változhat, külön megyünk arra is van valami magyarázat?


Egy szónak is száz a vége, nem a másikra kell hagyatkozni, hogy majd Ő dolgozik míg én tanulok, hát a francokat. Én nem volnék olyan buta hogy dolgozó fiatal felnőttként, én vigyek a vállamon mindent.

2018. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat, utananezek a nagykorusitasnak es beleegyezek a pszichologusba is.

utolso: a szovegben megemlitettem, kozos penzbol vettuk volna de vegulis o nem tudott beleadni, az en diakmunkas penzem pedig kozel sem eleg.

2018. jan. 4. 23:26
 8/31 anonim ***** válasza:
41%

Igaz én fiú vagyok de én is átestem hasonló időszakon mint te, hidd el a szüleid jót akarnak neked én is mostanában jőttem rá, szerintem végezd el ezt a szakot ha már egyszer el kezdted és aztán válasz egy olyan szakmát amilyet szeretnél legalább is én így csinálnám én is akartam váltani mert a szüleim mondták hogy ebbe a suliba menjek és ezt végezzem el nehezen de el végeztem hagy örüljenek meg ugye ha már 3 évet ki bírtam akkor azt az 1 évet is ki fogom és ki is bírtam elvégeztem a sulit lett egy érettségim és egy szakmám is, most megint suliba járok és egy olyan szakmát választottam amit szeretek szóval ez nekem 3 év plusz 1 év amivel később feljebb léphetek ebben a 4 évben le teszem a jogsit, megtanulom az angolt és a németet középszinten amiből szeretnék majd nyelv vizsgát is tenni, közben dolgozni is szeretnék a fizetés felét félre teszem a másik feléből meg élek ki szeretnék menni a rokonokhoz Kanadában, Hollandiába,Angliában, Írországba is de ehhez el kell határozni magam és gyűjtenem, talán még Erdély és Magas Tátrában szeretnék el jutni ebben a négy évemben de magyarországot is jó lenne felfedeznem, sielni is meg fogok tanulni le szeretném tenni a szakmát is,kocsit venni és találni egy olyan lányt akivel boldogok leszünk kb ennyit tervezek 4 évre szóval bele kell húznom :-) mert kicsit le vagyok maradva.

Szóval akkor neked legelőször is írni kéne egy bakancs listát mit is szeretnél csinálni? hova szeretnél el jutni? Mik a céljaid? Stb..Fejezd be a sulit és utána válasz egy olyan sulit ahova te szeretnél menni, le kell ülni a szülőkkel és meg kell beszélni a dolgokat én is így csinálnám igaz először nehéz volt,és el mondani nekik hogy nem vagy már kicsi ne úgy kezeljenek téged, ne nyissanak be a szobámba ha nem kopogjanak be és ha mondod nekik hogy szabad akkor jöhetnek, a fűrdőbe ne jöjjenek be amíg fürdesz mert nem akarod és kész, szerintem ne költözz el ha nem tanulj amíg még lehet mer rá fogsz jönni később hogy a szüleidnek volt igaza, jót akarják neked, lehet hogy aggódnak érted azért csinálják ezeket a dolgokat, albérletbe nem érdemes el költözni még fiatalok vagytok a barátod bármikor ott hagyhat akkor mi lenne veled? voltak olyan osztálytársaim akik ott hagyták a sulit általános iskolával nem sokra mész, mi is lett belőlük 16,17 évesen gyereket szültek az egyiket ott is hagyta a barátja 1 év után aki jóval idősebb volt, most 18 évesen a lány gyárba dolgozik mellett nevel egy gyereket a szülei nem támogatják, egy harmadik osztálytársaim aki 17 éves ki ment a 34 éves barátjával Németországban 1 éve vannak kint a barátja tartja el de meddig? 17 év van közöttük,nem szabad fel adni legyenek terveid és az elején nehéz is de tudom hogy képes vagy rá és meg tudod csinálni az elején csak kis célokat tűz ki magad elé pl ki viszem a kukát, megsétáltatom a kutyát meg tanítom neki a feksziket stb..

ki takarítom a szobám, főzök valami finomat vagy sütök meg tanulom ezt a nyelvet stb.. és így tovább egyre nagyobb célokat tűz ki magad elé,új év új remény, hajrá :-)

Remélem segítettem?

2018. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
26%
Norbert a Doktor voltam ;-)
2018. jan. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%
Biztos neked se konnyu, de mit tesznek konkretan a szuleid? Mert igy kisse ugy tunik, hogy uldozesi maniad van.
2018. jan. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!