Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennetek ebben a...

Ti mit tennetek ebben a helyzetben? 17/L

Figyelt kérdés
amiota megszulettem azt varom, hogy betoltsem a felnottkort es elkoltozhessek itthonrol, mivel nincs jo kapcsolatom a szuleimmel. szuletesem ota szomoru voltam, de azzal hitegettem magam, hogy majd elkoltozok es minden jobb lesz. minel idosebb lettem annal nehezebben birtam veluk, 10-13 evesen mar csak meg akartam halni mert nem birtam oket tovabb elviselni, mindamig 13 evesen meg nem probaltam "felvagni az ereim" amikor nem voltak otthon. ez termeszetesen nem jott ossze, es annyira megijedtem, hogy eszreveszik es mit fognak tenni velem, hogy nem mertem ujra probalni tobbe. az utolso remenyem is elveszett, hogy megszabadulok toluk. ezutan nem sokkal megismertem a baratomat aki kicsit idosebb. felcsillant a szemem, hogy az o segitsegevel biztos el fogok tudni koltozni ahogy betoltom a 18-at, mert neki addigra lenne keresete. ezt kovetve volt par boldogabb evem, teljesen kiviragoztam, az emberek nem ismertek ram. a szuleim meg mindig kepben voltak, de azt hivven, hogy ugyis hamarosan vege kevesbe zavart. iden kezdtem a 11. osztalyt egy olyan iskolaban ahol sosem ment a szakmai targy, de nem tudtam iskolat valtani a szuloi engedely miatt. reg megbeszeltuk a baratommal, hogy a 11. osztaly elotti nyaramon egy ismerostol feketen kiveszunk egy alberletet kozos penzbol ahol a szuleim nem talalnak meg, es akkor majd elmegyek feketen dolgozni amig be nem toltom a 18-at, aztan pedig estin kijarom a kozepsulit. tudtam mi szeretnek lenni, foiskolara akartam menni, terveim voltak. lenyeg a lenyeg, a baratomnak megvoltak a sajat problemai es vegulis nem volt meg a sajat anyagi resze az alberletre. ezutan visszakerultem oda ahol kiskoromban voltam a boldog idoszak elott, ujra fel kellett fognom, hogy minden ugyanugy folytatodni fog tovabb. nem tudtam enni, aludni, tanulni igy pedig a kettest sem sikerult osszekaparni a szaktargyakbol. ismerosok altal beszeltem mas iskolak igazgatoival, de erettsegi elott egy evvel csak gimnaziumba vennenek at, de igy, hogy a 4 szakmai targybol bukok esely sincs ra. nem birok tovabb a szuleimmel lenni, de rokonokhoz nem mehetek, mivel senkinek fogalma sincs arrol mi tortenik otthon. masok elott kedveskednek, mosolyognak es ugy beszelnek rolam mintha imadnanak. nem birom ennyi ev utan minden egyes nap ujra es ujra hallgatni ahogy szandekosan hangosan sugdoloznak rolam, elturni hogy nincs a lakasban maganeletem mert benyitnak ram a mosdoban es a furdoben, nem birom tovabb a szobamba zarkozva tolteni az eletem, mert ha kimegyek es meglatnak belemkotnek. sokszor inkabb fennmaradok egesz este, hogy nyugodtan tudjak furdeni es kajat csinalni ejjel, ha pedig masnap suli utan alszok kapom a fenyegeteseket es a rosszindulatu kommenteket. rengetegszer almodom ujra amiket csinaltak velem, vagy hiszem az utcan hogy az o ordibalasukat hallom. megint egesz nap hanyingerem van, hullik a hajam es akarmilyen szanalmas is, a suliban neha ellogok orakrol, vagy azert mert nem tudom abbahagyni a sirast, vagy hogy ha nem tudtam aludni ejjel egy wc fulkeben aludjak. az osztalyfonokom mar pszichologushoz akar kuldeni, mert nemreg mikor logtam epp lyukas oraja volt es bejott a mosdoba ahol hallotta a sirasom. surgosen ki kell talalnom valamit, legvegso esetre szereztem altatot de nem szeretnem terhelni a baratom azzal, hogy elete vegeig valami ilyesmire kelljen emlekeznie. ti tudtok barmilyen otletet vagy tanacsot? minden valasz szamit, akarmilyen jelentektelennek is hiszitek. elore is koszonom

2018. jan. 4. 21:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%
#10, nyilván nem fogok arra biztatni senkit, hogy alázkodjon meg, tűrjön és szenvedjen "mert majd a jövő", amikor tudom, hogy van más megoldás is, ahol nem kell tolerálni a kedves szülők "csak jót akaró féltő gondoskodását", az "amíg az én kenyerem eszed" aljaskodást.
2018. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%

Elmondom mi lesz veled: ugyanúgy fogod elbaszni az életedet, mint az ilyen helyzetben minden buta nő.

Vagyis ráakaszkodsz egy fickóra, hogy ő majd megment, szülsz neki egy rakás gyereket, utána meg 2-3 év múlva ott állsz munka nélkül, kölykökkel a nyakadban, egy elcseszett életre kárhoztatva.

Itt is naponta írják a kérdéseket az ilyen nők és a környezetemben is látom.

Nem másokban kell keresni a megmentőt. Magadban kellene.

2018. jan. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
szandekosan nem irtam ki miket csinalnak velem, mivel a helyzeten semmit nem valtoztat es nem szeretnem felidezni. en is tudom, hogy paranoianak tunhet, de rengeteg dolog tortent mar amire a korulottem levok hivtak fel a figyelmet, hogy beteges ha egy csaladban ilyen tortenik, mivel en ebbe nottem fel es ezt szoktam meg.
2018. jan. 5. 02:22
 14/31 A kérdező kommentje:

most vettem eszre, hogy a munka reszre egyaltalan nem tertem ki, talan ezert ertik ennyien felre.

16 eves kortol lehet diakmunkara menni, szuloi engedellyel. en 14 eves korom ota terveztem, hogy ahogy betoltom a 16-ot elmegyek diakmunkara barmi is van, hogy minel elobb elkoltozhessek. a szuletesnapom elotti heten kitalaltak, hogy megsem irjak ala mert nekik nem tetszik hogy suli mellett dolgoznek "mint aki raszorul", es varnom kellett fel evet nyarig, majd akkor is megprobaltak lebeszelni rola de nem hagytam magam. nyaron adocsalasos problemak voltak a diakszovetkezetemnel, (pensumosok tudjak) sokszor nem hivtak be dolgozni es a fizetesemet is csak honapokkal ra fizettek ki teljesen, miutan tobbszor hivtam oket. ezert van az, hogy egyedul az en penzembol nem tudtam kivenni az alberletet. a baratommal 5 eve egyutt vagyunk. aki szerint ha valaki rossz csaladi hatterrel rendelkezik az egybol csak a penzre megy egy kapcsolatban, az a sajat erkolcseibol indul ki. jo volt azt hinni a kapcsolat elejen, hogy mire en korban es anyagilag keszen fogok allni az elkoltozesre mar o is. ennyi.

2018. jan. 5. 02:45
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem írod le, hogy milyen helyzetben vagy, akkor honnan tudjuk, mit tennénk?

Én nem akarnék 17 évesen elszökni otthonról azért, mert sugdolóznak meg benyitnak a mosdóba. Pláne nem akarnék emiatt eret vágni.

5 évig nem volt semmi bajod, mert vártad, hogy majd elköltöztök a barátoddal. Kivirágoztál, rád se ismertek, ezek szerint a szüleid is békén hagytak.

Most meg magadba zuhansz csak azért, mert a pasidnak mégsincs pénze albérletre.

Akkor majd lesz jövőre, gondolom ő már dolgozik teljes állásban, tehát ha akarjátok, tavaszra bőven összekaparhattok egy albira valót. Addig meg kibírod, ha eddig kibírtad.

A barátoddal át kéne beszélned, hogy tényleg komolyan gondolta e, amit akkor mondott és tényleg akar e közös albérletbe költözni veled.

Másrészt pedig tanulj, ha ki akarsz ebből szabadulni és vinni akarod valamire. Suliban ott vagy minden nap 8 órát, otthon meg be tudsz zárkózni a szobádba. Ne akard megmagyarázni, hogy nem bírod magad rávenni napi egyetlen óra tanulásra.

Én elhiszem, hogy a szüleiddel vannak gondok, de az tény, hogy veled is. Akár beismered, akár nem.

2018. jan. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%
Érvágás meg "legvégső esetre altató". Gratulálok a problémamegoldó képességedhez. Menj pszichológushoz. MOST.
2018. jan. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
66%

12 évesen összejöttél egy 19 éves fiúval. Te írod, hogy "felcsillant a szemed", mert idősebb, ergo el tudsz vele költözni 18 évesen.

Annyira nem fizethet rosszul a diákmunka, ha 80-100 ezret ki tudtok fizetni albérletre, plusz a rezsi, a kaja, és te el tudsz menni fősulira érettségi után. Ugye?


A szüleid bacogatnak? Nem mondod?

Nem is értem, mi bajuk azzal, hogy bukásra állsz, igazolatlan óráid vannak, vagdosod az ereid, öngyilkos akarsz lenni, egész éjjel ébren vagy és zajongsz, 12 éves korod óta pasizol, és állandóan hisztizel.


Kedvencem az, hogy nem bírod elviselni, hogy a szüleid úgy tesznek meg úgy beszélnek rólad, mint akik imádnak. Ó, te szegény.


Az altatóra visszatérve: azt ugye tudod, hogy ezek már olyanok, hogy egy doboznak sincs halálos hatása? Legfeljebb a májad megy tönkre és a veséd, életed végéig jársz majd dialízisre, de túléled.


Aki meg még adja is a lovat egy hisztis, lusta tinilány alá, annak csak hasonló gyereket kívánok.


Azt előre elmondom, kedves kérdező, hogy az életedet te bacod el. Épp most. Azzal, hogy nem tanulsz, megbuksz, és máson élősködve tervezed a jövőd. És azzal, hogy mindenért a szüleid fogod hibáztatni, még 47 évesen is, soha az életben nem fogsz felelősséget vállalni a saját tetteidért.

2018. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
61%

4-es válaszoló minden szavával egyet értek.

Sajnos itt mindenkit lepontoznak aki a valóságot írja le, aki pedig olyanokat ír, hogy: jaj szegény icipici édes drága angyalom... azok a jófejek.

Holott egy 17 évesnek pont egy kis valóságra lenne szüksége, hogy képben legyen mi van körülötte, mert az írás alapján kicsit el van tájolva.


Szóval téged otthon folyton szidnak, aláznak, nincs magánéleted, stb.

Igazából semmi olyat nem írtál, amit bármelyik más tini ne panaszolt volna el. Szerintem azért voltál egész életedben ilyen szomorú (vagy mi), mert ilyen a személyiséged, érzékeny vagy. Mindent támadásnak veszel.


Azt hiszed ha ennyi idősen lesz egy fiúd akkor megoldódik minden problémád? DEHOGY! Ezt honnan vetted?

Komolyan azt gondolod, hogy ha otthagyod a sulit és elmész feketén gürizni és albérletre költöd minden pénzed akkor boldog leszel és meg van oldva minden problémád? Ellenkezőleg: elcseszed az egész életed!

Érettségi előtt 1 évvel ott akarod hagyni a sulit, összecuccolni a gyerekkel és melózni. Hát ennél nagyobb hülyeséget nem is tehetnél magaddal.

A másik: tudod mennyi egy albérlet? Mit csinálsz ha lelép a srác és ott maradsz semmi nélkül egy lakásban? Miért várod el el szintén gyerektől, hogy részt vegyen a te eltartásodban? Ő is most kezdi az életét, tartson el téged mert nem szeretsz otthon lenni? Tudod hány ilyen tizenéves van aki utál otthon lenni? Szerinted 17 évesen milyen munkád lesz amiből majd annyit keresel, hogy az albérlet és az egyéb kiadások felét kifizesd?


Szerintem ez az egész arról szól, hogy besokalltál a sulitól és mennél a gyerekkel világgá, inkább dolgoznál mint tanulsz, magyarul a könnyebbik utat választod. Az energiádat inkább arra kéne fordítanod, hogy tanulj és érettségizz és menj továbbtanulni, nem ilyen hülyeségekre, hogy fekete munka és albérlet és pasizás.


Picit nézz utána az áraknak, számold ki mi mennyibe kerül a lakhatáson felül havonta (étel, közlekedés, ruházkodás). Aztán duplázd meg az összeget arra az esetre, ha a megmentőd jogosan kitalálja, hogy a saját életét szeretné élni nem a tiédet. Ha megdupláztad akkor gondolkozz el, hogy mindenféle papír nélkül milyen munkahelyen tudnád ezt a pénzt megkeresni.

2018. jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon zavaros ez az egesz. Nem írod le, mit csinálnak veled a szüleid.. csak annyit h sugdoloznak meg benyitnak rad...hat ez eddig nem katasztrófa. Az már rosszabb, h ordibalnak, de a helyzet az, h én is a szüleim ordibalasat hallgattam 0-24 aztán mégsem akartam öngyilkos lenni.

Bántalmaznak bármilyen módon? Ha igen, akkor elmondod a rokonoknak vagy az osztalyfonokodnek. Az nem indok, h nem tudnak róla. Akkor el kell mondani.

Ha nem bántalmaznak akkor meg nem értem a hisztit. Inkább tanulj, mert ha megbuksz szakiskolában is, akkor életed végéig allhatsz egy gyárban szalag mellett éhbérért. A barátodra meg ne alapozz mert az ilyen tini szerelemnek pikk pakk vége lehet, azt ott maradsz mint hal a szaryorban. Ha meg annyira utalsz otthon, kivarod a jövő évet addigra majd lesz pénze a barátodnak de az iskolát semmiképp ne hanyagold.

Mindenesetre mégegyszer mondom, annyiból amennyit leírtál, nincs komoly baj otthon, nem is értem az egesz sztorit.

2018. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
60%

Kosz a lepontozast. Faj az igazság mi?!

Ha tényleg komoly probléma lenne, akkor ide írtad egyértelműen, h igen, bántalmaznak. Nem azt kértük, h részletekbe menően idézd fel. Ez így nagy kamu. Még azt el tudom képzelni, h valóban mentális problémád van, ami miatt sulyosabbnak erzekeled a helyzeted mint amilyen. Ebben az esetben pszichologus.

2018. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!