Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgez, önmarcangolásba...

Mérgez, önmarcangolásba taszít. Mit gondoltok egy ilyen anyáról? (Önmaga szerint remek szülő)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, már ritkán találkozunk, de még így is kikészít, hadd részletezzem.


Régen:

- Nem engedett el sehova se nyáron, se hétvégente, talán negyedévente csinálhattam valamit. S így vagyok én a "lusta"

- Érzelmileg zsarolt,

- Kihasznált, én voltam a cseléd otthon, cserébe csak szidást kaptam, meg velős kritikát, ha valami nem volt tökéletes

- (Ezt nem tudom, hogy nevezik, de az esetek 10 %-ában mézes-mázas, a többiben egy sárkány, akinek az útjába ne menj, mert megbánod. Komolyan, mindenért szidott, mindenért én voltam a felelős, mindig én voltam az, akibe bele lehetett rúgni.) (Az egész 19. születésnapomon nyomta a műsort, aznap el is szöktem, egyszerűen nem bírtam.)


Most:

(Egyetemre járok, szerencsére elköltöztem otthonról, magamat tartom el, de néha "illik" találkozni)

- Minden nap felhív, érdeklődik, (néha már túlságosan)

küldözget nekem "imádom a gyerekem" és hasonló idézeteket

-Hiányzom neki

- Isteníti magát, hogy milyen jó szülő volt, hogy ennyire rendes és okos gyereke lett, akit egyetemre járat és mindenkinek elbüszkélkedik. (Nem járat, magam csináltam meg mindent és mindenben a saját lábamon állok.)


Amikor hazamegyek:

1. "Jajj de szép vagy", stb., nyalja a hátsóm

2. Takarításra fog, ha egy hétvégét vagyok otthon, akkor semmit nem tudok tanulni.

3. Amikor közlöm, hogy tanulnom kell, behisztizik, kiakad, elhord hálátlannak, lustának, semmirekellőnek. A helyzet enyhítéseként segítek neki tovább, de már nemcsak nem nyalja a s.ggem, de még bunkó is és folytatja az ordítozást, az elégedetlenkedést, az alázást.


Két hetet voltam otthon, soha többé nem megyek haza egy napnál hosszabb időre, mert teljesen kikészít. Van most egyéb gondja is, de ha nem lenne, akkor is ezt csinálná. Viszont most azzal a problémájával takarózik, hogy amiatt kell ugrálnom neki.


Mit gondoltok?

20 éves lány vagyok


2018. jan. 5. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Egy kb a 4. kérdesed,ugyan az a sztori,ha gondolod belinkelem az elozoeket is ,kisérteties a hasonloság. Mit vársz tolunk? Ne menj haza,ha ott annyira szar. Ennyi.
2018. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha így viselkedik veled, mi a francnak tartod még vele egyáltalán a kapcsolatot? Az ilyen "szülő" nem érdemel semmit, le van szarva, mit illik és mit nem, nem kell ilyen férgekkel szóbaállni.
2018. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen? [link] Ő maga is sérült.

Nem kell hazajárni. De néhány órányi segítség a takarításban azért még belefér a tanulási időszakba.

2018. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész írásodból süt a vágyakozás, hogy megváltozzon. Elhiszem, megértem, de sajnos tudomásul kell venned, hogy ő ilyen marad. Nem veled van a baj, büszke lehetsz magadra azért, amit elértél. Ha szeretnél talpra állni, az olyan lesz mint egy gyászfolyamat (gyakorlatilag az is): meg kell gyászolnod a veszteségedet, hogy nem olyan szüleid lettek, amilyet minden gyerek megérdemelne. Meg kell gyászolnod, hogy ez jutott. Amit fontos megértened: a szeretetre, elismerésre való vágy jogos igényed, de tőle nem fogod megkapni. Ne is várd, mert csalódás fog érni, ha várod. Szerintem sokat segítene, ha nem folytatnál vele érdemi kontaktunst: pl. nem járnál haza (egy ideig egyáltalán nem), és ha keres telefonon, akkor valami nagyon semmitmondó szöveget válaszolnál neki ("minden OK", "fúj a szél", "jó meleg a leves").
2018. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek mész haza, vannak mazochista hajlamaid?
2018. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukád mentális betegnek tűnik. Van ismerősöm, aki hasonlóan viselkedik, ő skizofrén, és nem hajlandó beismerni, kezeltetni magát.

Én elhiszem, hogy ez kibírhatatlan. Ha nem lehet neki segíteni, mert nem akarja, akkor jobb minél távolabb tőle.

2018. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"de néha "illik" találkozni)" Nem illik. Nem tartanak pisztolyt a fejedhez hogy hazamenj a rúgásokért fent tartva ezt a függő viszonyt,mintha mazochista lennél aki élvezi ha rúgják és alázzák,ha hetente kiemeled a kérdést, akkor se fogjuk tudni helyetted megoldani,régen nem ő mérgez téged,te mérgezed magadat már,csak még nem tünt fel..
2018. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is hasonló, én meg egyik karácsonykor költöztem el otthonról 22 évesen, mert nem bírtam az alázást. Hát az se volt könnyű menet, mindig kitalált valamit, hogy miért van otthon a helyem hétvégén: segíteni ebben meg abban...

Aztán volt egy nagy veszekedésünk, na egy darabig nem álltam vele szóba, nem látogattam. Mostmár nem avatom be az életembe, felhívni csak ünnepnapokon szoktam (karácsony, újév, húsvét, születésnap), évente egyszer látogatom, ami mindössze néhány órás program ottalvás nélkül. Érdekes, azóta egész jól elviseljük egymást. :)


Az, hogy elköltöztél már egy nagy lépés, de ne beszélj vele napi szinten telefonon. Ne legyél mindig elérhető és főleg ne töltsd nála rendszeresen a hétvégéidet. Elfoglalt vagy és kész. Nem az ő dolga, hogy egy barátnőddel vásárolgatsz vagy éppen film maratont tartasz szombaton. Nem kell neki beszámolnod, de ha nem beszélsz vele naponta, egy idő után már nem is fog számonkérni.

2018. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kihasznál takaritasra
2018. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!