Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van annak (érzelmi...

Szerintetek van annak (érzelmi, kötődési) jelentősége, hogy valaki apunak, anyunak, vagy apának, anyának szólítja a szüleit?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán: nálam az elsö házsságomból való gyerekek anyunak szólítanak, a másodkiból valók meg anyának - egyszerüen a környezet így nevezi a szülöket azon a területen.


Jelentösége akkor lehetne, ha egyik szülöt így, a másikat meg másként nevezi, de akkor sem feltétlen van úgy, mert - ahogy írtam - a környezet hatása is sokat számít.

2018. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs.
2018. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy. Hogy fordul meg ilyen bárki fejében?!
2018. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jó darabig anyának, apámnak hívtam őket, most már pár éve anyu, apu, mióta idősebb vagyok, de nem hiszem hogy lenne valami jelentősége.
2018. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Lehet hülyeségnek fogjátok tartani, de én a következőt tapasztaltam:

ha valaki anyànak/apának szólítja a szüleit, ott bensőségesebb a kapcsolat, jobb maga a csalàd. Én és az unokatesóim is nagyon jó családban nőttünk fel, mi anyànak/apànak szólítjuk őket. Másik unokatesóméknál nem túl jó a szülök kapcsolata, ők anyu/apuznak. Egyik baràtnőm szülei is elvàltak, a gyerekek ott is anyu/aput használjàk. És még sorolhatnàm.

De még egyszer mondom, ez csak az én személyes kis tapasztalatom :D de így belegondolva nagyon fura...

2018. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi különbség nincs, attól függ, mit tanítanak a szülők a gyereknek. Nyilván családonként más a szokás, a gyerek azt fogja használni, amit először tanítanak neki.
2018. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincsen jelentősége, elsősorban környezetei hatás. 2 fiam van, a nagyobbnak mióta beszélni tud anya vagyok, a kicsi aki most 9 meg egy napon belül is több féle néven hív. A leginkább jellemző nála is az anya, de van anyu is, az utóbbi időben meg anyácska, amit aztán végképp nem tudom honnan vett, olyan orosz népmesés hangzása van, de nagyon aranyos, csak fura. Nyilván nem fogok szólni neki ezért és bizonyára az érzelmekhez sincsen sok köze. Ha akar valamit, akkor mindig becéz (csak a kicsi, a nagy akkor is marad anyánál), az tuti (anyuci), de csak úgy random is szólít sokféleképpen, ahogy épp a szájára esik.
2018. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra van jelentősége. Én az anyu és az apu megszólítást érzem bensőségesnek, érzelemmel telítettnek.Én a szüleimet anyának és apának szólítom, mert nem érzem magam hozzájuk annyira közel, és ha arra gondolok, hogy anyu, akkor az számomra túl személyes. De ez én vagyok, nyilván eltérő, és.mint a válaszokbol kiderult, sokak számára nincs is jelentősége.
2018. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én Anyukának és Apukának szólítom a szüleimet, de természetesen tegezem őket.
2018. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én anyának és apának hívom. Nem szeretem a becézgetést. Amúgy jó a kapcsolatunk, sokat vagyok otthon. egyetem alatt is ha tudok haza jövök.
2018. jan. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!