Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták szülei? Ti mit...

Egyetemisták szülei? Ti mit csináltok, ha a gyereketeknek nem sikerül egy vizsga?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy a szüleim nem megfelelően reagálnak erre a dologra. Nehéz szakon tanulok, ez a harmadik félévem, eddig egész egyetem alatt két vizsgám volt, ami nem sikerült. Az egyik első félévben, emiatt a szüleim olyan műsort rendeztek hetekig, hogy az öngyilkosságot fontolgattam, napokig nem ettem, ki sem mentem a szobámból. Azt mondták, hogy nem lesz belőlem semmi, prostituált leszek, a fejemhez vágták, hogy mennyit költöttek rám, erre egy semmirekellő lett belőlem. Ezután pszichológushoz jártam, rendeződtek a dolgaim, a szüleimet teljesen normális módon megkértem, hogy legközelebb ne rendezzenek fesztivált, ha esetleg valami nem sikerül. Ehhez tartották is magukat, bár a második félévben levizsgáztam abból a tárgyból, ami először nem sikerült, és minden más tárgyam is meglett első próbálkozásra, úgyhogy nem is lett volna okuk problémázni. Most harmadik félévben magánéleti gondjaim adódtak, amiről a szüleim nem tudnak, de ettől függetlenül folyamatosan tanulok, csak nem mindig tudok úgy haladni, ahogy eltervezem. Az első vizsgám nem sikerült, de azóta megcsináltam, most készülök a többire. A szobámban tanultam, és egyszer csak meghallottam, hogy apám a konyhában arról beszélget anyámmal, hogy belőlem nem lesz semmi, akár már ki is iratkozhatnék az egyetemről, úgysem fog sikerülni stb...


Értem, hogy a szüleim nem jártak egyetemre, úgyhogy nincs is valódi rálátásuk a dologra, egy bukást akkora szégyennek élnek meg, mintha általános suliban buktam volna. Viszont ezzel csak nagyobb terhet helyeznek rám, úgy érzem, hogy az egész családot tönkreteszem azzal, hogy nem sikerül egy vizsgám. Tényleg nehéz szakon tanulok, viszonylag ritka, hogy valaki csúszás nélkül végezzen, és ha a szaktársaimhoz viszonyítom magam, jól teljesítek: minden tárgyam sikerült eddig, nem csúsztam. Nem tudom, mit tehetnék, hogy a szüleim megértsék, hogy milyen is egy egyetem, már nyilvánvaló, hogy a beszélgetés nem használ. Szerintetek mit csináljak? Félek, hogy a végén tényleg csúszni fogok, mert nem bírok ilyen légkörben nyugodtan tanulni. 20/L



2018. jan. 10. 18:59
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudsz mit csinálni.
2018. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%

Elköltözni nem tudsz? koli vagy hasonló?

Amúgy a beszélgetésen kívül nem tudok mást javasolni, de ez így tényleg elég szörnyű lehet :/

2018. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
24%
És te megfelelően reagálsz a dolgokra, amikor éhségsztrájkolsz és öngyilkos akarsz lenni mert lecsesznek otthon? Nem hinném.
2018. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer kérd meg őket, hogy ne vegyék el a kedved és az önbizalmad. Látják, hogy nem prostituáltnak készülsz, hanem a vizsgákra és hogy eddig is megoldottad. Tényleg rossz lehet, hogy félsz és még az önbizalmadat is elveszik közben. Lesz belőled valaki, ezt te is tudod, mert igyekszel és nem adod fel. Hajrá!

Beszélgess el velük még egyszer.

2018. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondod el nekik, ha nem sikerül? Amit nem tudnak, azon nem rinyálnak. Felnőtt vagy, nem kell az orrukra kötni, mikor mi a programod az egyetemen.
2018. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
83%
Szerintem hagyd ott azt az egyetemet én ijeszd meg oket ha nem fejezik be mar ma este elmesz prostinak!ne aggodj 2 orat adok és te leszel othol a kiskiralylany mindenki sajnalni fog! 2 órát ne feledd aztan koszonom ennyivel be erem
2018. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
85%
Mérgező szülők.
2018. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
33%
Ne reagálj hisztérikusan, ha a szüleid sosem voltak hasonló helyzetben, akkor nyilván nem tudják átélni magát a tanulás nehézségét sem. Amit az ember akar, az úgyis sikerül (így vagy úgy).
2018. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

#2 koliban lakom, de elég nagy a hangzavar, úgyhogy vizsgaidőszakban itthon tanulok. Gondolkozom rajta, hogy keresek egy csendes helyet és inkább ott maradok tanulni.


#4 már többször kértem őket, anyám megértette a problémám (látszólag), de apám nem, annyi a változás, hogy már nem a szemembe mondja a hülyeségeit. Nem is hitegetem magam azzal, hogy valaha meg fogja érteni, neki én soha nem voltam elég jó, hiába voltam kitűnő tanuló, hiába lett jó az érettségim, hiába vettek fel egyetemre. Neki mindig csak én voltam az, akiből nem lesz semmi. Csak az esik rosszul, hogy anyám amikor velem beszél, akkor teljesen megértő, mindig megbízom benne, és utána hallom, ahogy apámnak helyesel, hogy tényleg mekkora egy sz_r vagyok...

2018. jan. 10. 19:18
 10/47 anonim ***** válasza:
62%
hát ha másfél év alatt nem jutottál el oda, hogy van pl könyvtár...
2018. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!