Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a harmadik...

Mit tennél ha a harmadik gyerekedet kiközösítené a másik kettő?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársammal történt az alábbi eset:

Van 3 gyereke;egy 11 éves fiu, egy 9 és 7 éves lány.A két idősebb kitünő tanuló, mindketten judóznak, hangszeren játszanak és emellett a fiú még focizik is.Sajnos a legkisebb gyengébb képességekkel rendelkezik, kb közepes tanuló, nincsen zenei érzéke és megpróbálta a judót de mivel többször is földharcba legyőzték ezért kudarcnak élte meg és abbahagyta.A két idősebb egy szobában alszik míg a kicsi fél a sötéttől ezért a szülőkkel alszik.A két idősebb folyton szekálja a kicsit; hogy dedós, félős, pisis, béna, rossztanuló, nem ért hangszerhez.Amikor pedig nem szekálják csak egymással beszélnek, játszanak.Nekik mindig van közös témájuk mert imádnak olvasni, judózni, és mindketten zenélnek.Anyuka helyébe egy ilyen kiközösítésnél mit tennél?


2018. jan. 14. 09:00
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Apuka pedig minden nap megdicséri a 2 idősebb gyerekét, folyton csak ő róluk beszél míg a kicsit sosem dicsérte meg, ha például hoz egy rossz jegyet akkor csak ennyit mond; nembaj nem lehet minden gyerek okos, de szerencsére a tesóid azok.
2018. jan. 14. 09:03
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Ha én lennék az anyuka sürgősen elbeszélgetnék az apukával és a kétgyerekemmel.

A fiúk már nem olyan kicsik hogy ne értenék meg hogy a huguk nem tehet rola hogy nem olyan jo eszű mint ők.el kell magyarázni hogy vannak olyan dolgok amikben biztosan ők sem jók.

A kislányt meg sokat biztatni dicsérni!

2018. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
A két nagyot szépen bele nevelték abba, hogy piszkálja a kicsit. Nevelje meg a nagyokat.
2018. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az anyuka már többször is beszélt a két idősebbel.De ha épp nem piszkálják akkor meg nem szólnak hozzá, olyan dolgokról beszélnek amihez a kicsi nem tud hozzászólni pl hegedülés, vagy amikor éppen arról beszélnek ki hogy mit csinált judón akkor a kicsi inkább elvonul mert neki a judó egy kudarc volt.
2018. jan. 14. 09:17
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Leulnek apukaval és elmondanam, anno azért vállaltam vele gyerekeket, mert azt hittem értelmes ember, aki minden gyereket egyforma fogja szeretni és kezelni. Ha ez nem megy neki, akkor innentol max mint barátok éljünk együtt, hiszen ő nem társ, vagy partner. Két lehetősége van, az egyik az, hogy ő változtat a hozzaallasan, a másik az, hogy közösen változtatunk a csaladi allapotunkon és ehhez megteszem én az első lépést a valoper beadásával.

Ezután leultetnem a két nagyobb gyereket és kozolnem velük, hogy ugrott a judo, a zene és a foci, ha nem képesek normálisan viselkedni a hugukkal.

Keresnék valamit, amiben a kicsi kiemelkedően jó, legyen az bármi : rajzolás, kézművesség , tánc, akármi és beiratnam egy azzal kapcsolatos tanfolyamra, különórára.

A két nagyobb eleve nem lenne egy szobában, hiszen különneműek, a két lány lenne egy szobában és máris megoldodna a félelem kérdés.

2018. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Ez pont olyan hogy a 11éves arra veri magát hogy tud olvasni...7évesen is tudott? Akkor?
2018. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Kolléganőm mesélte még kb 2 hónapja hogy kb 2 évvel ezelőttig egy szobában aludtak aludtak mind a hárman mivel újították a házat.De mindenkinek külön ágya volt. Aztán a legnagyobb talált február közepén egy ilyesztő bohócmaszkot és az idősebb hugával ezzel kergették a legkisebbet.Sőt egyszer mikor a legkisebb véletlen a nővére ágyában aludt el, a lány felvette a bohócmaszkot és hirtelen álmában megijesztette a hugát.Azóta a legkisebb fél és nem mer egyik tesójával se aludni csak akkor nyugodt ha a szülőkkel van.
2018. jan. 14. 09:52
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
A kolléganő konkrétan egy idióta, hihy hagyta így elfajulni a helyzetet
2018. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Ezen nem most kéne gondolkodni hanem évekkel ezelőtt. Nálunk is kicsit hasonló volt a helyzet. A bátyáim közt 13 hónap van, köztem és köztük 8 és 9 év, én lány vagyok. Mindig verekedtek velem, a sötétben azt mondták hogy ha majd jön valaki aki gonosz engem fog elvinni mert oda adnak neki. Azóta is félek a sötétben pedig már 19 éves vagyok. Most már azt hiszem nem sok mindent tud tenni az anyuka hiszen ha a nagyok nem értik meg változni sem fognak.
2018. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

A két gyerek még gyerek, azt csinálják, amire nevelik őket (pontosabban az apjuk, ahogy lejön), de a legjobb úton vannak, hogy két arrogáns kis görcs legyen belőlük felnőttként is (ami akkor már nem fog változni).


Egyébként több okból is nagyon rossz, amit művelnek. Egyrészt, a hobbisportnak és a hobbizenélésnek SEMMI köze ahhoz, hogy valaki felnőttként milyen sikeres lesz. Valaki hallott már olyanról, hogy jobb egyetemre vették volna fel, vagy előléptették, aki tud hegedülni? Na ugye, hogy ugye... Másrészt azért 9 és 11 évesen "kitűnő tanulónak" lenni marhára nem nagy szám. Ha többször győz a fizikai diákolimpián, mint az a pécsi srác, aki azóta a Cambridge-en van (és ott is zsinórban évfolyamelső), akkor lehet mondani, hogy kivételesen tehetséges a gyerek. Bár az ilyen ember általában ahhoz is elég értelmes, hogy nem bánt másokat, amiért olyannak született, amilyen.


Szerintem itt apuka a probléma fő okozója, aki valószínűleg saját magával nincsen kibékülve, és a gyerekein keresztül akar "lenni valaki". A két idősebben lát erre lehetőséget (bár mint említettem, szerintem teljesen átlagos gyerekek), a legkisebbre meg haragszik, hogy nem lehet vele hencegni (pedig lehet, hogy valamiben nagyon kiemelkedő, és felnőttként sokkal sikeresebb lenne a testvéreinél, már ha nem teszik tönkre a lelkét).


Szóval anyuka helyében apukával próbálnék komolyan beszélni, és ha nem megy, akár szakember tanácsát kérni. A kislánnyal meg kipróbáltatnék különböző dolgokat, hogy találjon valamit, amiben jó, amiben sikeres, és ahol barátokat talál.

2018. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!