Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyának vagy lányos...

Fiús anyának vagy lányos anyának lenni a nehezebb szerintetek?

Figyelt kérdés

#fiú #gyerek #lány #anya #szülői szerep
2018. jan. 15. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Miért akarsz almát körtével összehasonlítani?
2018. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Akár fiú, akár lány a gyerek, mindig a saját utód nevelése a legbónehezebb.
2018. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez a gyerek személyiségén múlik.nem azon hogy fiú vagy lány.
2018. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Utolsónál a pont.

1 fiam van és két lányom. Három ember, 3 különböző jellem, vérmérséklet, személyiség.

Van amiben a fiúval könnyebb (volt), van, amiben a lányoknál az. Ez nem dönthető el egyértelműen.

2018. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Mind kettőnek meg van a maga szépsége.
2018. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem függ a gyerek és az anya természetétől is.
2018. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
A fiúk/férfiak problémásabbak. Sokkal több közöttük a bünözö, mint a nök között. Feketén üzletelök, rablòk, stb. Jobban hajlanak a rosszra, hamarabb bevállnak minden hülyeséget, pia, vezetés jogsi nélkül. A testi higiéniáját is több férfi hanyagolja el, mint nö. És mindez már gyerekkorban kezdödik. Engedetlen, nem szófogadó, járja a maga útját. Több fiúgyerek is sérül meg, az ügyeleten, kórházakban tudnának erröl mesélni, mert durván játszanak, vakmeröek.
2018. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maximum abban lehet mérni, hogy valahogy a fiúkat kevésbé féltik mint a lányokat. A tesómat könnyebben elengedik bulizni, mondván meg tudja magát védeni, egy lány viszont nem. Ha becsajozik, simán ottaludhat a lánynál, míg én nem, mert tuti terhes leszek. Anya sokkal többet aggódik értem, ha elmegyek kirándulni, tesómnál kb. meg sem említi, engem meg kétóránként hív valami indokkal. Nem vagyok felelőtlenebb, ő nem talpraesettebb, úgyhogy nem lehet erre fogni.
2018. jan. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is ez elsősorban a szülő és gyerek személyiségén, nevelésen, konfliktusokon... stb. múlik. Általánosságban az ellenkező nemű gyerekkel a szülők engedékenyebbek, míg az ugyanolyan neműbe saját magukat, hibáikat vagy reményeiket hajlamosak belelátni - persze van erre is kivétel.

Az anyák óvódás korig kb. egyformán bánnak a fiúkkal és lányokkal, míg az apák már ekkor is később reagálnak a fiúk bajaira, a lányokat viszont megmentik. Aztán 4-6 éves kortól az anyák már gyengédebbek a fiúkkal, és általában is a szülők a fiúkat a ház elhagyására készítik fel, míg a lányokat marasztalják, féltik. Persze ez tényleg általánosítás, lehet ha pl. csak egy gyerek vagy azonos neműek vannak, vagy hiányzik az egyik szülő, sokszor másképp alakul és pl. annak az egynek kellene betöltenie több vagy más szerepet (pl. fiúnak várt lány vagy felnőttként is támasznak otthon tartott fiú) - és persze a gyerek is keresztül húzhatja a fiús/lányos elvárásokat.

2018. jan. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Ja és jó eséllyel: Lányos anyának lenni azért nehéz, mert te vagy a példakép és a bűnbak is. Fiús anyának meg azért, mert te leszel az Anyós. :)
2018. jan. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!