Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsátható ez valaha?

Megbocsátható ez valaha?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, anyukámnak ez az első unokája. Izgatottam jelentettük be neki, de amit azután kaptunk... napokig csak bőgtem. Úgy állított be minket, mintha felelőtlen 16 évesek lennénk, akiknél csak becsúszott. Ellenben mi 27 és 28 évesek vagyunk, nettó 700ezer ft a bevételünk, van egy hitelmentes lakásunk és autónk és több, mint másfél éve próbálkoztunk a babára.

Ilyeneket mondott nekünk, hogy “ti tiszta hülyék vagytok” “na elmentek a pi..ba” “belegondoltatok miből fogjátok felnevelni” stb...

Párom azzal próbált vigasztalni, hogy ez csak az első sokk meg majd megenyhül, de én úgy érzem soha nem akarok vele erről többet beszélni.

Anyósom meg olyan lelkes, hogy már azt is eltervezte, hogy a babakötvénybe fizetget majd havonta... nekem meg megszakad a szívem, komolyan, anyám elrontotta ezt az egészet.


2018. jan. 16. 13:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%

Ha bocsánatot kérne, esetleg.

De az tuti, ha nem kúszna a küszöbömre az életben nem látna se engem, se az unokáját!

2018. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
4%
Ekkora hisztit csapni egy ilyen apróság miatt - és te lennnél felnött ember? Mert egy 16 éves esetében még megérteném, de egy 27 évesnek azért ennél már értelmesebbnek kellene lennie!
2018. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Nem hisztiztem. Elszomorít, hogy anyámat egyáltalán nem érdekli az első és egyszem unokája...
2018. jan. 16. 13:30
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Mégis mit szeretne még? Mi az ami szerinte hiányzik nálatok ahhoz, hogy felneveljetek egy gyereket?

Teljesen érthető, hogy rosszul esik amiket mondott. Engem is sziven ütött volna az biztos, sőt még ezt is olvasni olyan rossz érzés volt. Számomra felfoghatatlan, hogy hogy mondhat egy anya ilyet a lányának.

Nehez tenném magam túl ezen az biztos, és fontolóra venném, hogy mennyire fogom látogatni a jövőben és mennyire unokázhat majd. Neked most nem tesz jót a sirás és a bánkódás, igy azt javasolom, hogy inkább kerüld anyukádat egy ideig, mert ezt fogja az orrod alá dörgölni a hátralévő hónapokban is. Inkább vedd magad körül olyan emberekkel, akik osztoznak az örömön veletek.

2018. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném kedves 2-es, hogy terhesség alatt amúgy is érzékenyebbek a nők a hormonok miatt. Hát még egy ilyen helyzetben.
2018. jan. 16. 13:32
 6/43 anonim ***** válasza:
91%
Vannak ilyen nok sajnos.. Az oregedés pszichlogiailag igy utastja el h o még nem oreg nem Nagyi stb. Van akit az unokája nem hivhat nagyinak,nem is szeret a "nagyival" lenni inkább a másik Nagyival van.
2018. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%

Eleg hulyen all hozza a dologhoz, sajnalom a helyzetet! Nem keresnem amugy, megvarnam h o keressen fel elobb engem. Majd maximum utana engednek fel iranyaban en is. Ne idegeskedj, art a babanak!

Tudom, konnyu mondani :)

Egyebkent mi is most varjuk az 1. Babat, 25 es 28 evesek vagyunk, es nalunk sem volt annyira elragadtatva anyum, mint ahogy hittem, hogy el lesz. Apu oda vissza van a hirtol, de anyu egy picit hidegebben kezeli. Remelem valtozik, mert meg csak az elejen vagyunk. Jo babavarast nektek! :)

2018. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem anyukád reakcióját. Minden megvan nektek, ami szükséges egy babához, ráadásul már épp eleget vártatok rá. Lehet, hogy ő még nem áll készen arra, hogy nagymama legyen, de ezt akkor sem így kellett volna tálalni. Az a lényeg, hogy a pároddal minden rendben, örültök neki és boldogan várjátok. Csak akkor bocsátanám meg neki, ha elmondaná őszintén, miért akadt ki ilyen csúnyán, ilyen alaptanul. Ha nem, hát ez van. Ha így áll hozzá, lehet, hogy nem is akar majd unokázni. De ezzel ne foglalkozz. Anyósod nagyon jó mama lesz. :)
2018. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
6-os, igazad lehet, mivel elég korán, 5 éve lett özvegy, most 55 éves és “pasizik” meg barátnőzik és a párom is azt mondja, hogy az egóját bántja a dolog.
2018. jan. 16. 13:39
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

8-as vagyok


Na, akkor megvan a probléma forrása, tényleg nem készen rá. Vagy nem akar, de ez már más kérdés.

2018. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!