Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit várnátok el,...

Szülők, ti mit várnátok el, hol tartson a 23 éves gyermeketek az életben?

Figyelt kérdés
Tudom, nem szabad "elvárni", mindenki maga alakítja az életét, de nyilván minden szülőben titokban van egy kép arról, amit szeretne látni a gyermekéről. Ti minek örülnétek, hol tartson az életben? Konkrét dolgokra gondolok: Diploma, saját kereset stb.
2018. jan. 17. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
A lényeg, hogy ne csak elképzelése, hanem terve legyen a jövőjéről, és ezt kezdje is el megvalósítani.
2018. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Te most a szülő, vagy a gyerek vagy? Amúgy szerintem úgy "egészséges", ha a 23 éves gyereknek már vannak REÁLIS céljai, valamint azok megvalósításához tervek, használható elképzelések. A következő lépés ezek megvalósítása. Szülőként ezen tervek megvalósítását segíteném, támogatnám ha elakad. Első körben az a fontos, hogy az embernek saját magával szemben legyenek elvárásai.
2018. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
hogy önálló legyen.
2018. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Dolgozzon egy normális helyen, tudjon félrerakni pénzt, legyen saját autója amit fent is tud tartani, legyenek kitűzött kissebb és nagyobb céljai. Rezsit meg kajalóvét nem kérünk majd egyiktől sem pedig 3an vannak.
2018. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Ő akar,normális keretek kozt persze,de mégis ,ne miattam diplomázzon abbol amit eroltetek,ne miattam szuljon h utána pluss legyen amit a sarokba vág mert az én kedvemért szult. Ennyi. A gyerek nem klon.
2018. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Valósítsa meg a céljait, bármik is legyenek azok. Én támogatom.
2018. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Boldog legyen...

Törekedjen az önállóságra

2018. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Valami diploma vagy szakma nem árt, és örülnék, ha ennyi idpsen már dolgozna - ha nem is teljes munkaidőben, mert pl. még tanul.


Nem azért, hogy kirakjam, de legyen keresete, tegye el, építse belőle a jövőjét.

2018. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Legyen vagy mostanában legyen diplomája, perfektül beszéljen angolul.
2018. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a szüleim sosem vártak el semmit tőlem. Mindössze annyit, legyen egy érettségim és szakmám.

Nálam minden evidens volt. 14 éves koromtól dolgoztam suli mellett egészen húsz éves koromig. Jó átlaggal végeztem el a tanulmányaim. Utána már főállásban dolgoztam.

23 évesen még nem volt se jogsim, sem autóm orvosi okokból. Viszont önállóan éltem 150 km-re tőlük. 27 évesen lett jogsim, autóm.

Noha 26 évesen rákényszerültem, hogy hazaköltözzek (családi tragédia). Ennek ellenére így is azon vagyok, hogy külön költözzek. Dolgozok két helyen is. A Párommal közös célunk az összeköltözés. Ehhez gyűjtjük az anyagi tartalékot, hogy el tudjunk indulni. A családjaink örülnek a célunknak s segítenek amiben tudnak. Mi viszont nem fogadjuk el az anyagi segítséget. A magunk erejéből akarunk elindulni. Reméljük a nyár elejére a kellő összeg össze is gyűlik.


29/f

2018. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!