Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem, hogy ez...

Mit kéne tennem, hogy ez ideálisan működjön a nevelő"apa" és gyerek kapcsolat?

Figyelt kérdés

Én vagyok/leszek a "nevelt gyerek". Anyának az új barátjához költözünk a jövőhéten.


Nincs a férfival semmi bajom, de közös programon még soha nem voltunk, mármint olyanon nem, ahol csak ketten lettünk volna. Ahol hárman voltunk, mindig kedves volt. Soha nem láttam volna, hogy aggresszíven reagált volna valamire... de akkor is tartok ettől..

Nem akarom szabotálni a kapcsolatukat, azt akarom, hogy anya végre boldog legyen.


Azonban mit kéne tennem, hogyan kéne viselkednem?


Tudom, hogy mi költözünk hozzá így nem tudom, hogy mit szabad és mit nem... nem tudom, hogy mi zavarja, stb.


Én egy átlagos 14 éves vagyok, aki egyszerre telefonozik, tv-zik. Előfordul, hogy rendetlen a szobám, ha összeveszünk anyával, akkor becsapom az ajtót és elvonulok pár órára.

Néha kitalálok hülyeségeket és rendetlenséget csinálok a konyhába, de ezt felszoktam takarítani.

S még sorolhatnám...


Mi van ha ezek a dolgok idegesíteni fogják anya barátját? Mi van ha nem fogja tudni elviselni?


Anyától is kérdeztem, ő azt mondta, hogy nem lesz semmi gond. Én meg nem akarok vitázni... apát is kérdeztem(igazit), ő azt mondta, hogy ha nem érzem jól magam, akkor hozzá is költözhetek, nem kötelező egy új embert elviselnem és úgy ugrálni, ahogy neki megfelel.



2018. jan. 17. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen esetben mindhárom félnek alkalmazkodnia kell az új környezethez és sok kompromisszum kell. Az se megy, hogy te ugyanúgy éled az életed, mint eddig. A nevelőapa se éreztetheti veled, hogy csak vendég vagy ott akinek hallgass a neve. Anyukádnak pedig azon kell lennie, hogy köztetek ez az átmenet minél zökkenőmentesebb legyen.
2018. jan. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Így van. Viszont azt javaslom, az ezzel való bizonytalanságaidat anyukáddal beszéld meg inkább, mint apukáddal. Ne izgulj mindenesetre, ha valamit nem tud majd elviselni, az első sorban az ő baja. Ami fontos, hogy jól látod a helyzetet, és azt akarod, hogy anyukád is boldog legyen. Igazából ez a legfontosabb, hogy így lásd az új helyen is, és akkor semmi gond nem lehet. Anyukád barátja is azt akarja, hogy jól kijöjjetek, különben nem vállalta volna be ezt a helyzetet. Ha kicsit beszól hogy ne csapkodd az ajtót, vagy ne vitázz anyukáddal, hát akkor meg úgy is mérlegelni tudod majd a helyzetet, hogy valszeg igaza lehet...
2018. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

De rendes gyerek vagy!


Mi lenne,ha leülnétek együtt,és megbeszélések a szabályokat,elvárásokat?

2018. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Neked kell alkalmazkodnod és ha a öarsi kicsit is visszaél ezzel, akkor nagyon szar éveid lesznek :(


Mi is elköltöztünk anno mostohaanyjámhoz, aki tök rendesnek tünt amugy.

Aha csak épp elfelejtette közölni hogy OCD-s beteg, és mindennek pontos rendben kell álllnia, a konyhát nem használhatjuk, és mindenkinek 100% hozzá kell alkalmazkodnia. Értsd azt is megszabta, mikor ehetünk és mit,és ha éhesek voltunk nyolc felé, akkor SEM mehettünk már le kajáért. Minden hétvégénk minden perce takarítással telt, az aésogatyét isis. Asalni kellett, és ha vaéki leejtett egy tányért már üvöltött...


Remélem a te nevelöapéd normális, de üljetek le és állítsátok fel a szabályokat.

2018. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* alsógatyát, vasalni, pasi... bocsi az elütésekért :)
2018. jan. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem feltétlen a "nevelöapával" beszélj - az hülyeség és csak rontja a kapcsolatot, ha anyukádat "üzenetközvetítönek2 használod -, és mondd meg neki, hogy te szeretnéd, ha jól kijönnétek egymással, és ezért jó lenne megegyezni, hogy milyen "szabályok" legyenek a mindennapokban.

Azt feltétlen mondd meg enki, amit itt leírtál magadról, és beszéljétek meg, hogy ezt ö hogyan és meddig tolerálja, mert ha pl a konyhában nagy rendetlenséget csinálsz, akkor tudjon róla, hogy ez átmeneti állapot, rövidesen rendbeteszed, de ha valami neki nagyon kényes dolog - pl a kedvenc serpenyöjét nem szereti, ha más kézbeveszi -, akkor azt neket kell figyelembe venni, vagy ha öt zavarja a hangos(abb) TV/zene, akkor használj fejhallgatót, stb.

De ezt elöre meg kell beszélni - és nektek kettötöknek, nem anyukádon keresztül. Ö természetesen ott lehet, de a direkt út a legegyszerübb és a másiknak a legszimpatikusabb.


Feltételezem, hogy anyukád barátja is tudja, hogy egy kamasz nem feltélten problémamentes, ileltve hatöbb embernek kell együttélnie, akkor mindenkinek valamennyire el kell fogadni a másikat úgy, ahogy van, szóval gondolom, ö is amellett van, hogy közösen próbáljatok kijönni egymással.


Szóval ne idegeskedj, hanem legyél nyitott felé, és ha valamivel gondod van, akkor beszélj vele (ha netán valamiért felkapta a vizet, akkor azért várd emg, mire lehiggad), mert csak így lehet normálisan együttélni. Persze problémák lesznek, de ezeket megbeszéléssel minimalizálni lehet.

2018. jan. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy! :)

Szerintem a legjobb lenne, ha együtt hàrman leülnétek, és àtbeszélnétek ezt, elmondhatnád a pasinak is ezeket az aggàlyaidat,ki mit gondol,kinek mi a heppje,stb.

2018. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem derül ki fiú vagy lány vagy.Nem is lényeg csak esetleg abból a szempontból, hogy milyek közös programot tudnátok csinálni kettesben.

Üljetek le hárman megbeszélni a dolgokat.Ne kelljen anyukádnak közvetíteni mert két tűz között fogja érezni magát.

Nagyon éretten és kedvesen állsz a dolgokhoz, szerintem jó gyerek vagy, nem lesz baj!

2018. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
De miért nem költözöl akkor apukádhoz?
2018. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene, ha jól megvan az anyukával és a barátját is kedveli, csak az új helyzeten gondolkodik!?!?!?
2018. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!