Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érhetném el hogy...

Hogyan érhetném el hogy anyukám lássa hogy tényleg ezt szeretném, és teljes szívvel csinálnám?

Figyelt kérdés

Szóval Ausztriába vagy Írországba szeretnék dolgozni. Nagyon érdekel az egészségügy de nem vagyok jó tanuló.Éppen ezért ápolónő szeretnék lenni. Tudom hogy ezt szívvel lélekkel tudnám csinálni. Külföldön a fizetés az elfogadható, anyának a munkaidővel van a baja.

Szóval még van 2 évem a továbbtanuláshoz. Hogyan érhetném el higy anyukám lássa higy tényleg ezt szeretném, és megengedje? Vetessek EÜ s könyveket vagy mi legyen? Szerinte óvónő legyek mert akkor van idő a családomra. De én valamilyen szinten embereket szeretnék menteni.

Minden tanácsot köszönök szépen.


2018. jan. 18. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Oda jelentkezel, ahova akarsz és pont. Van még 2 éved, fölösleges pörögni ezen, addig még meg is gondolhatod magad.

Tanuld a nyelveket minél többet, az soha nem hátrány. De számolj azzal, ha nem tudsz kimenni külföldre, itthon mind óvónőként, mind ápolóként nagyjából gombokat fogsz csak keresni.

2018. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Tisztában vagy az ápolói munka árnyoldalaival is? Kezdetnek nézz utána, mivel járnak a segítő szakmák. Főleg az ápolónőké, akik a mocskosabb dolgokat intézik. Sokszor zéró megbecsülés, de az biztos hogy a te dolgod lesz a sz*rból kivakarni a betegeket.
2018. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy jó tanuló,es apoló akarsz lenni?Mesélj még...
2018. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem pörögj rá a nyelvekre (angol vagy német attól függően melyik országot preferálod). A helyi nyelv alapos ismerete elengedhetetlen. Mindezt úgy, hogy a többi tárgyra is maradjon annyi időd, hogy elfogadható eredményt érj el.

Szerintem egy stabil nyelvtudás önmagában meggyőző, illetve jó nyelvismerettel magyar magánklinikán is kaphatsz jó állást, ha a külföldi valamiért nem jön össze. Az előttem szólók már cizellálták, hogy az EÜ szakmákhoz nagyon komoly elkötelezettség szükséges, mivel a beteg egyszerre lehet nagyon rossz állapotú és nagyon undok. Saját élmény. Baleset után a beteget tisztába kellett tenni (két kéz két láb sérülés). Az összes nővérkébe csúnyán belekötött amint belépett a szobába. Így is el kell látni a feladatot. (volt, aki zokogott közben). Szerencsére gyorsan haza vitette magát, nekünk (a szobatársainak) is nagyon ciki volt.

Ezzel együtt, ha van érdeklődésed, nem rosszak az EÜ szakmák. Nyelvtudással lehet jó helyre kerülni, ott emberszámba vesznek és meg is fizetnek.

2018. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Óvónőként sem lesz időd a családodra. Ugyanis az nem olyan, hogy elviszik a gyereket négykor (vagy nem), és akkor neked onnantól pihi. Csoportfoglalkozásokra készülsz, programokat szervezel, ötletelsz, kipróbálod a kreatív dolgokat, amiket el akarsz velük készíteni, ünnepségekre készülsz, verseket tanulsz, jelmezeket applikálsz... soroljam még?
2018. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Elég sok ovonőnek van családja érdekes módon, minden hivatársa rálehet húzni h nem lehet mellette család. Kifogás,aki akar családot megoldja bármilyen munka melett .aki meg ne, az kifogást gyárt, mert igazából a macera nem kell neki ami a saját családdal jár.
2018. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, tanulj meg olvasni, nem azt mondtam, hogy ne legyen családja, hanem hogy baromi sok munkaidőn kívüli elfoglaltsággal jár ez (is), ergo az a kifogás, hogy több időt tölthet a családjával, nem állja meg a helyét.

Pontozgatás helyett inkább értelmezz szöveget.

2018. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kézeld nem én pontoztalak le. :)
2018. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A továbbtanulást hogyan képzelted? Egy Okj-s szakápolóit esetleg el tudnál végezni, ha nem vagy jó tanuló. Viszont egy 8 féléves főiskolai képzésen esélyed sincs ha nem vagy magas szinten bioszból.
2018. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ápolónő vagyok. Azt tudd, hogy egy ápolónak is sokat kell tanulnia. Iskolában bekell magolnod a tételeket, gyakran felesleges tárgyakra készülnöd. Ez a könnyebb része. Aztán amikor elkezdesz dolgozni akkor érted meg igazán, hogy egy ápolónak mennyi mindent kell tudni, gyakran te döntesz az orvos helyett, és te végzed el amit Neki kellene csinálnia. Ezért senki ne gondolja, hogy az ápoló h*lye ,és csak a sz@rt mossa. Nagyon nem. Most sokáig tartana felsorolni azt a rengeteg dolgot amit tudni kell (trafó, laborok ki értékelése, újraélesztés különböző szituációkban, vérválasztás, gyógyszerek oldása, monitorok-, perfúzorok használata, gyógyszerek mellékhatását és mindent ami fontos megjegyezni, megfelelő dokumentáció, helyesírás elengedhetetlen).

A nehézségek megvannak, és ahogy fentebb is írták ,nagyon undorító tud lenni. Ha eddig azt gondoltad tudod mi az a ,,büdös", akkor elmondom, hogy nem tudod mit is jelent eme fogalom. A kaki 50 árnyalatát szintén ne említsem...

DE ,ha tényleg 100%-ban biztos vagy benne...akkor vágj bele! Minden nehézség ellenére, én képtelen lennék elszakadni a kórháztól...

Ha érzed,hogy húz a szíved az egy jó jel.

A fizetés valóban nem a legjobb, DE egy biztos: bárhová kerülj a világon, soha sehol sem fogsz éhen halni. Ennél biztosabb pont nincs a világon.

2018. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!