Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért szeretik a...

Egyes szülők miért szeretik a gyereküket a lekötelezettjükké tenni?

Figyelt kérdés
Pl. Amikor akkor is pénzelik amikor ezt visszautasítja és addig erőltetik a kínálást amíg el nem fogadja.

2018. jan. 23. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell elfogadni ha nem akarja, ennyi, vagy ne nyafogjon utána hogy pénzt kapott.
2018. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakkal nem lehet pénzt adni senkinek sem. Nyilván egyszerűbb a gyereknek elfogadni.

Ha nem kéne neki, akkor nem fogadná el.

2018. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
86%
Az ilyen családban alapból nincs túl erős kapcsolat a szülő és a gyerek között, és a szülő azzal akarja magához kötni a(z általában menekülni akaró) gyereket, hogy érzelmileg zsarolja. Nem kell ehhez pont pénz, elég ha a "felneveltelek, etettelek, pelenkáztalak de te hálátlan vagy mert el akarsz költözni stb." szövegre gondolunk ami azért elég sokszor elhangzik, holott az a bizonyos gyerek egyáltalán nem kérte hogy megszülessen - és ezéltal nevelve, etetve, pelenkázva stb. legyen.
2018. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Mindketten dolgozunk a ferjemmel tobb kmrre anyosomektol. 7eve született a ferjemnek egy kishuga. Akkor a férjem az anyja elé állt és közölte hogy akkor legalább a kishugat neveljek meg rendesen és foglalkozzanak vele mert ő nem kapott semmi szeretetet mert ramentek a szülei az anyagiak tultott megteremtesere. Anyósom persze 2heten keresztul sirt. És ahelyett hogy foglalkozzon most a lanyaval ugyanugy elhanyagoljak de hogy enygitse a buntudatat mindig 20-40e forintokat töm a zsebunkbe mikor hazanezunk. Ha meg kihagy egy alkalmat még képes rakwrdezni hogy van penzunk? Tökéletesen kijovunk a fizetesekbol sőt az egyikünk 3/4e félre is tevődik sokszor. De ha nem fogadjuk el buntudata van. Egyszer mikor nem mentünk haza mert programunk volt hétvégén mondta hogy de hát adja a penzt s még haza se megyunk. Fogtuk a penzt és visszaadtuk. Aztán meg hat ő nem felhanyta...


Egyszóval ha ebből sose lesz felhanyas hogy adtam neked fiam es halatlan dog vagy akkor fogadjatok el. De ha felhanyja adjatok vissza.

2018. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyapám ilyen. Dührohamot kap, ha valaki vissza akarja utasítani a pénzét, de később persze felhánytorgatja, hogy ő mennyit adott. Az a helyzet, hogy meg akar vásárolni mindenkit, és azt akarja elérni, hogy minden mindig pontosan úgy történjen, ahogy ő elgondolja. A pénzzel akar irányítani, teljes kontrollt szerezni az életünk fölött, de szerencsére nem hagyjuk
2018. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet erőszakkal!

Nagyanyámnak mondom ne adjon semmit, hoztunk neki ingyen, ajándékba adjuk amit éppen hozat mondjuk velünk. De ő kifizeti! Megmondom 120 milliószor, nem kell! Erre jön beteszi a zsebembe ha már menetben vagyok is. Ha ennyire erőszakos, hogy milliószor elmondom nem kell és csak akkor is? Akkor adja! Mit kezdjek vele? Persze volt olyan, hogy nem rólam, de másról mondta, hogy mert elveszi. Hát mondom ha tukmálod mit csodákozol? Velem is ezt csinálod! Pláne pár száz forint vagy pár ezernél nem kell visszaadni. Ha mondjuk 20-50 ezres tétel lenne...


Ha erőltetik, akkor ne varrják a fejemre. De én olyan esetben úgyis megmondom, ha netán mégis megszólnak annak ellenére. Ilyen esetben nem érzem magam lekötelezettnek.

2018. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért mert azt hiszik, hogy ezzel megváltják a gyereküket.
2018. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szánalmas és elkényeztető dolog pénzelni a gyereket. Én egy fillért nem fogok neki adni.
2018. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző remélem enni adsz neki azért..
2019. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen. Nem is egy családban. A saját belső szegénységüket próbálhatják ezzel csökkenteni.
2019. jan. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!