Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám kikészít, mit tehetnék?

Édesanyám kikészít, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Borzasztóan maximalista vagyok, általános iskolás korom óta tart ez a dolog, és egyre rosszabb lesz. Kezdetben csak lámpaláz volt, aztán mára már minden olyan dolog előtt aminek tétje van gyomorgorcsom van, remeg a kezem, hányingerem van, szédülök. Ez már mindenre kiterjed, az életem minden pillanatára. Vásárlás, étterem, utazás, minden. Az iskolában mindig is kitűnő voltam mostmár tizenkettedik éve. De már nyugtatót szedek vizsga és dolgozat napokon. Máshogy nem megy. Nagyon sokáig nem tudtam hogy mi miatt lettem ilyen. Aztán egy pszichológussal folytatott beszélgetés során sikerült. Édesanyám miatt. Mindig elmondja mennyire szeret, és ezt nem kétlem, én is őt, illetve hogy milyen okos vagyok, büszke rám. Egészen addig amíg valamit nem jól csinálok. Például megkérdezi hogy akarok e sütni vele, mondom hogy igen. Elkezdjük, rá 10 percre látom hogy tiszta ideges, mert nem tökéletesen csinálom. Semmit nem enged megtanulni. Most nem is tudom hirtelen a legkézenfekvőbb dolgok a sütés, főzés, de amikor pár éve mosni, vasalni kezdtem, azzal is így volt. Mindennel ezt csinálja, a legapróbb dolgoktól kezdve. Ha valamit elrontok kicsit, vagy épp nem tökéletes egyből kiabál, üvölt, káromkodik, hogy nem igaz hogy teljesen hülye vagyok, hogy erre sem vagyok képes, hogy hogy akarok így egyetemre menni ha semmihez nem értek. De mondja ezt olyan dolgokra, amiket akkor csinálok első pár alkalommal. Múlthéten, nem voltak itthon, főztem húslevest, hazajöttek evett belőle, megkaptam hogy önthetem ki mert túlfőtt a répa, csak elpazaroltam a hozzávalókat. Aztán volt hogy megkért hozzak el egy boltból valamit, elmentem, de nem tudtam hol van az a bolt, ezért megkérdeztem pár embert, megmondták, elmentem el is találtam csak a hosszabbik úton és így egy fél órával később mentem. Ezért is üvöltött, hogy ennyit sem lehet rámbízni. Ilyenkor meg sem hallgat, nem érdekli semmi. Pedig nem vagyok hülye, csak mivel mindennel ezt csinálja sok dolgot inkább meg sem próbálok mert nem akarom hallgatni hogy mennyire szar vagyok. Nagyon nagy rajtam a nyomás, tanulok, reggel hattól este hatig iskolában vagyok, készülök az érettségire, a felsőfokú nyelvvizsgára, csinálom a felvételis dolgokat, kozben itt van még a fejem felett, hogy rettegek hogy elrontom a vizsgákat, hogy nem vesznek fel, hogy nem lesz jó az egyetem. Hogy nem vagyok elég jó. Fáradt vagyok, ideges, feszült, nem tudok aludni, nincs egyetlen szabad percem sem szinte és még ő is majdnem minden nap megsirattat azzal hogy a fejemhez vág ilyen dolgokat és így viselkedik. Már nem bírom elviselni. :(
2018. jan. 25. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Nos, van egy közmondás: két nő egy háztartásban nem fér meg.

Ennyi az egész.

Valamint az ember etológiailag saját territóriumra tervezett lény, tehát neurotikus lesz, ha más belesüt az ő konyhájába, beletakarít az ő lakásába, stb.

ennyi az egész.

Ennek az égvilágon semmi köze nincsen ahhoz, hogy milyen színvonalon csinálsz valamit. Attól rossz, hogy az ő háztartásában csinálod, ahol csak az a jó, ahogyan ő csinálja, és ha Ő MAGA csinálja.

2018. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, de az édesanyám, tulajdonképpen máshol ezek a dolgok ilyen anya-lánya programok szoktak lenni. És mint írtam nem csak ilyesmikről van szó.
2018. jan. 25. 21:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
17 :\
2018. jan. 25. 21:56
 5/14 theradion ***** válasza:
100%
Nem, sajnos ez "wishful thinking", csak kivételes esetekben lesz belőle anya-lánya program. Én inkább az általad leírthoz hasonló eseteket láttam. Nem tudom, hogyan, de szerintem hagyj fel azzal, hogy meg akarsz felelni az elvárásainak. Van egy követelőző, maximalista embertípus, amelyiket nem lehet kielégíteni. Ha hasrafekszel a földön, hogy rajtad tapodhasson, akkor is az lesz, hogy túl göröngyös vagy. Amint az elvárásainak csökken benned a súlya, úgy leszel szabadabb. Nézz körül: hány tökéletes embert látsz? Na ugye... szóval tőled sevárja el senki s főleg ne te magad!
2018. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóra hallgas,különben maga alá húz és elnyom a megfelelési kényszer.
2018. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Kerüld jó messzire.

Vagy mondd neki, hogy ne rajtad vezesse le az akármit, ami miatt elmebeteg.Ha pénz stb miatt aggódik, akkor mondd meg neki, hogy nyugodtan beszélhet veled az ilyesmikről.

2018. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha hasrafekszel a földön, hogy rajtad tapodhasson, akkor is az lesz, hogy túl göröngyös vagy. Amint az elvárásainak csökken benned a súlya, úgy leszel szabadabb."


Bocs, hogy idéztelek, de nem is kell mást írni ezzel kapcsolatban, mert tökéletesen leírtad az igazságot.


Kérdezőnek: tudom, könnyű mondani, de ne akarj mindenáron megfelelni neki. Ha ordibál és szidalmaz, próbáld figyelmen kívül hagyni. Lassan, de biztosan menni fog.

2018. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom már tudod hol akarsz továbbtanulni, úgyhogy csak remélni merem hogy koliban/albérletben fogsz lakni. Szükséged lenne egy kis szabad levegőre hogy helyre tudj rázódni.
2018. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igrn, menj el jó messzire, mert ki fog készíteni.

Az én szüleim is ezt tették a maximalizmusukkal, cserébe ordíbáltak, szidtak, elhordtak mindenféle elmebetegnek, akit csak szét kellene verni. De közben ilyen körülmények között gyártsad az ötösöket.

2018. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!