Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depresszió esetén semmit nem...

Depresszió esetén semmit nem ér a pszichológus? Mert a szüleim ezt állítják.

Figyelt kérdés
Mindig letört, szomorú vagyok, sokszor nincs kedvem kimozdulni itthonról sem. De a szüleim azt mondják hogy ez hülyeség, és csak én nyávogok. Az életemben csak rossz dolgok történnek. Nem rég képtelen voltam ott hagyni a munkahelyem, mert a főnököm kikészített, soha semmi nem volt jó, amit csináltam. A pasim szintén elhagyott. Tini koromban meg amiatt voltam depis, mert ott is kigúnyoltak.
2018. jan. 27. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
De, sokat érhet, ha valóban depressziós vagy. Nekem a leírásod alapján nem tűnsz annak, de de ha bővebben kifejted miért érzed ezt, többet tudnánk mondani.
2018. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Nem kell a szüleid beleegyezése ahhoz, hogy pszichológushoz menj. Van akinek segít amúgy, van akinek nem
2018. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem rég képtelen voltam ott hagyni a munkahelyem


nem mindegy, képtelen vagy kénytelen...

2018. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, kérdező. Az én családomban is szinte mindenki értetlenül áll a pszichológus előtt. Minek az... nem jó semmire... mi sosem voltunk pszichológusnál, mégis megvagyunk nélküle...

Hát ez az. Attól, hogy valaki nem kényszerült oda, attól még valakinek szüksége van rá. És utálom, mikor valaki olyasvalamiről alkot véleményt és erőszakolná másra, amiről halvány lila dunsztja sincs.

Menj terápiára. Segíteni fog. A negatív kommenteket pedig hagyd figyelmen kívül.

2018. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Lekéne válni a szüleidről. Pszichologus semmit se ér a mérgező környezetbe mész vissza.
2018. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy ebből a szempontból, hogy depressziós vagy-e vagy sem. Nyilvánvalóan vannak lelki gondjaid, amin a pszichológus tud segíteni. A szüleid véleményét telibe kell szrn.i.
2018. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
A szüleid ostoba prolik. Ha úgy érzed szűkséged van rá, menj el egyhez.
2018. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
Így van, utáld a proli szüleidet, kapják be, szemetek. Nem veszik észre a te nagy kínjaidat. Kikészít a főnököd, elhagyott a pasid, tini korodban gúnyoltak... Igazán egyedi eset, másokkal biztos nem történt ilyen. Éljen az orvos és a gyógyszerek, még csak véletlenül se próbáld meg összeszedni magad, ahogy a genya szüleid mondják. Ők a mérgezőek, te az akaratgyengeségeddel persze egyáltalán nem.
2018. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem sokat ér önmagában, ha nem történik drasztikus változás a körülményeidben. Amennyiben erre nincs lehetőséged, próbálkozz pszichiáterrel vagy antidepresszánsokkal.
2018. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Önmagában is segíthet a pszichológus. Mert rámutathat összefüggésekre, hogy mi a probléma és min kellene változtatni. Egyfajta "szak tanácsadást" kaphatsz tőle. Persze a nagyja rajtad áll, de legalább segít felismerni a problémákat.


Már csak azért is jó lenne, mert szemmel láthatóan a szülők prolik akik teljes mértékben szarnak a gyerekükre. Mert ugye egyszerűbb azt mondani, hogy "nyávog a gyerek" mint segíteni megoldani a problémáját. Ahhoz ugye ész is kellene...

2018. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!