Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszom anyámra, hogyan...

Haragszom anyámra, hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Apám nagyon komolytalan volt, elszórta nökre a családi vagyont, nekunk is megvolt ami kellett , de több ház árát verte el es nem turt beleszólást semmibe.

Idösebb koraban " megtért " mihelyst veget ert a penz es cukros is lett , elhizott , minden baja van

Anyam nagyon sokat szidta a múltban meg a volt ferjem családjának is folyton panaszkodott róla , égett a képem, evekig hallgathattam , pszichológusa voltam , tamogattam lelkileg , akkor úgy ereztem h ha kene az eletem adnam erte , miközben nem vettem eszre , h neki apam a legfontosabb , hiaba csalta es velem se voltrendes soha , nem volt hozzam soha egyjószava , anyam sose védettmeg

Hittem h elfognak válni de sose törtent meg, anyam odaadóan ápolja, eteti , masszirozza, minden kivansagat lesi , cipöjet ráadja , körbeugrálja mint egy csecsemöt .

Nem a lanyom babusgatja , hanem a draga ferjet , aki vegre az öve , akkor is ha most csóró es semmi haszon nincs belöle ami volt a nök kiszedték belöle , söt akkoriban úgy erezte h , azzal erösitette magát h en es anyam az ellnsegeivagyunk es inkabb adjamásnak stb

Tudom ha valasztania kéne az unokaja es a ferje között , apamat valasztana, hiaba mondja h az unokajat mindenkinél jobban szereti .

Odajutottam h apám halálátkivanom es gyulölöm gondolom azt érzem iránta amit ö erzettirántam gyerekkoromban egy zavarógép voltam a szamara akit mindigócsárolt , es zavartam mert anyamat magának akarta kisajatitani .

De húzza a belét még él , es most mar anyamat se kedvelem .

Apamról mar egy rossz szót nem lehet mondani , mert egy aldott ember , stb mar arra se emlekszik h ö is szidta annak idején

Teljesen apamert el hal en meg banom h aggódtam erte es lelki szemétladaja voltamtiz évig, amire ö mar nem emlekszik, persze.

Csomó negativ erzes kering bennem egyreszt engem is meglep a gyulölet amit erzek es a harag , nem kellemes, de eszembe jut mikor en voltam gyenge , elesett, apam mindig akkor voltalegdurvabb, mintha elvezte volna h tudta h megertes helyettbelémrug.

Arra gondolok h mi lesz ha tenyleg meghal es lelkiismeretfurdalasom lesz, megiscsak felnevelt, igaz megtürt inkabb , ti hogy látjátok?

Nem szeretem anegativ erzeseket en alapvetöen vidám vagyok es pozitiv , bohém.



2018. jan. 27. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen megértelek. Nagyon sok ilyen nő van, és nagyon rossz érzés ez a gyereknek még akkor is, ha már felnőtt. Mintha megszűnne minden stabil pont a világban. A nők nagy része pasifüggő. A végletekig képesek elmenni ebben a függésben, félelmetes. A halálig is akár, a legjobb barátnőm pl ezt csinálta.

35N

2018. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Azt gondolom, hogy szerencsétlen sors jutott neked, de erről eddig nem te tehetsz. A szüleinket sajnos nem váasztjuk hanem kapjuk.

Valami oka biztosan van annak, hogy nem vált el. Például szerelmes volt, vagy félt egyedül maradni, vagy csak szimplán a régimódi "jólneveltség" miatt. Szerintem nekünk nem dolgunk a szüleink felett ítélkezni. Persze józan kritikánk attól még lehet. Annak is oka van, hogy apukád miért olyan volt amilyen. Nem mindenki képes rá, hogy a gyerekkori sérelmeit feldolgozza, A legtöbben tovább viszik és a saját családjukat teszik boldogtalanná ezzel. Szerintem az lenne a legjobb ha hagynád, hogy anyukád déselgesse a beteg férjét ha ez jó neki. Neked nem muszáj csatlakozni. Fontosnak tartom, hogy ne ítélkezz!! Nem a te dolgod

2018. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem az en dolgom de lehet könnyebb dolgom lenne, ha meghalnaafenébe!
2018. jan. 27. 22:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos szerencsetlen sors az biztos , ami meghatarozza a jelenem
2018. jan. 27. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés csak az, meddig vagy hajlandó az életed kudarcait a szüleidre fogni?
2018. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Tulajdonképpen mi bajod van? Nektek is megvolt, ami kellett, az, hogy az ő kapcsolatukban volt rossz 10 év, rájuk tartozik. Komolyan azon rinyálsz, hogy anyád nem a te gyerekedet babusgatja, hanem a beteg férjét, akivel újra egymásra találtak? Ha lenne még rajta haszon, akkor oké lenne, de így nem, inkább dögöljön meg a saját apád? Inkább neked kéne pszichológus, mert te akarod kisajátítani magadnak az anyádat. A gyereked a tiéd, babusgasd te, és foglalkozz a saját családoddal.
2018. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit javaslok neked, hogy lépj túl ezen az egészen, és koncentrálj a saját életedre. Sajnos nem lehet mindenkinek szép gyerekkora, ilyen az élet.
2018. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen 6 OS valaszoló igy a jó h miutan elherdal mindent es lepukkan akkor egymasra kell talalni , soha nem kell megleckeztetni azt a disznót
2018. jan. 27. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem a lanyom babusgatja , hanem a draga ferjet , aki vegre az öve , akkor is ha most csóró es semm haszon nincs belőle.

Nincs több kérdésem. Te se vagy matyó himzés.

2018. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Örülnél ha meghalna,Én apám se szent,többször találkozott a fejem az öklével,mégse kivánom a halálát sőt hálás vagyok mert erősebbé váltam. Csak keserüség fröcsög belőled,erre fogsz rámenni,a gyerekedre meg kifogod vetiteni és ugyan azt fogod lejátszani vele,amit te átéltél ha nem veszed észre h magadat mérgezed,keress pszichiátert.
2018. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!