Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hívják "eltartottnak"...

Miért hívják "eltartottnak" meg "élősködőnek" a még otthon lakó, de felnőtt, dolgozó embert?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést olvastam ezen az oldalon, ahol ha egy fiatal, huszonéves még otthon lakik a szüleivel, akkor mindjárt megbélyegzik, hogy élősködő, ingyenélő, eltartott....

De nem értem, miért lenne az? Hiszen dolgozik, beszáll a költségekbe (rezsi, kaja, esetleges nagyobb kiadás), nem függ anyagilag a szüleitől, nem kér tőlük pénzt, vagyis majdnem ugyanolyan, mintha albérletben lakna, annyi különbséggel, hogy éppen "bérleti díj" címén nem kell külön fizetnie...

Szerintem ez teljesen más helyzet, mintha az illető nem dolgozna, és eltartatná magát a szüleivel, arra joggal lehetne mondani.

Miért ilyen szemellenzősek az emberek?



2018. jan. 29. 11:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Én is itthon lakom, fizetem a költségeket és nem élősködöm, és nem érdekel másnak a véleménye.
2018. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
21%
na és mi a helyzet a főzéssel, mosással, takarítással? Azt is te csinálod? Mert akkor nem vagy élősködő. De ha csak a közös költségekbe szállsz be és anyuci mos, főz neked, akkor élősködő vagy. Persze ha idősek és magatehetetlenek lesznek és te gondozod őket akkor más a helyzet. De a legtöbb ember bedugja öregotthonba a szüleit...
2018. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert itt a legtöbb irigy, és mindent lenéz, akinek obb a helyzete, mint neki.


Amíg a saját szükségleteit fizeti, nem függ anyagilag a szülöktöl, addig iylen szempontból nem kifogásolható.


Ettöl függetlenül nem feltétlen jó a személyiségfejlödésre nézve, ha a már felnött, dolgozó ember a szülökkel él, mert nem önállósodik eléggé, de ez más téma.

2018. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
37%

Rendben, de akkor ne picsogjon az otthonlakó ha korlátozva van, minden második kérdes a nem aladhatok a fuimmal ,megmondják mikor feküdjek le,megszabják hová mehetek,stb,felnőtt dolgozó embereknek megszabja Anyuci Apuci a dolgait életét,kimenőjét,szexualitását, akkor az ovis szint, Sokan inkább mennek koszos lukba de önnálóak,aki nem dolgozik az más,de ott is a szülő hibája h herefejlesztő van,normális fiatal már 16 éves kora ota dolgozik és 30 évesen sem otthon ül a gép előtt egésznap,kiszolg

ltatva magát, miközben a szülök gürcölnek. Lakjon otthon a huszon éves de akkor ne picsogjon itt ha kiskorúként van kezelve, hiába adja le a fizuja felét.

2018. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
Azért valljuk be, hogy a legtöbb otthon élő "gyerek" huszonéves ha dolgozik is nem száll be a rezsibe kajába hanem a szülei készítik a kaját és mindent használhat ugyan úgy,de a csekkeket nem kell befizetnie. Szerintem sok szülő nem is kéri ezt a gyerekétől...én pl sosem kérném a felnőtt gyerekeimet arra, hogy ha velem élnek még akkor mindenbe szálljanak bele: kaja, rezsi,benzin.X évig én láttam el őket, felnőttként sem lesz Több" kiadásom miattuk és ha az lenne akkor sem érdekelne valahogy megoldanám,de biztos, hogy a saját gyerekeimtől nem kérnék pénzt és nem szeretném ha azt kéne figyelni ki mennyit evett mennyit fizetett ebbe bele. Ők az én gyerekeim és pont. Szülőként úgy gondolkodnék, hogy addíg maradnak amíg akarnak. Szeretet és békesség várja őket. Én imádnám a gyerekeimet. Az más lenne ha rajtam élősködne és NEM dolgozna. Akkor sem az lenne a bajom, hogy jajj én tartom el hiszen így is ugy is..sosem kérnék tőle semmit. De tessék legalább dolgozni. És abból a pénzből ő gazdálkodik és gyűjtheti lakásra - albérletre stb. Nem fogom "lenyúlni" a pénzét, mert akkor csak hátráltatnám és sosem tudna lábra állni egyedül. Így viszont ha dolgozik és nem kell beszállnia semmi tudna spórolni is. Mind ezt úgy mondom, hogy nincs gyerekem csak 20 éves lány vagyok. És én már nem otthon élek. Nekem nem segítettek a szüleim semmiben- 16 éves korom óta diák melóztam és utána a gimi mellett dolgoztam aztán félre rakosgattam a pénzemet. 18 voltam már majdnem 19 amikor albérletbe mentem a saját keresetemből és most is dolgozom. Nagyon nehéz volt elindulni tök egyedül és sokszor alig volt pénzem..csak egy kiflire meg kakaóra futotta..olyan drága az albérlet. De egyenesbe jöttem. Szerintem amúgy erre más is képes. Ha nagyon jól bánik a pénzzel.
2018. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok, és én is itthon lakom még. Egyelőre teljesen megfelel, a munkahelyem is a közelben van. A házimunkát természetesen megosztjuk, mert a szüleim is dolgoznak, így nem várom el tőlük, hogy kiszolgáljanak. Plusz így tudok legalább minden hónapban félretenni a lakástakarék számlámra, amiből majd egyszer saját lakást akarok venni (vagy legalábbis a hitelhez szükséges önerőt kifizetni). Erre egy albérletben esélyem sem lenne.
2018. jan. 29. 11:51
 7/35 anonim ***** válasza:
85%
És az én ismerőseim a korombeliek még otthon élnek. -senkinek semmit nem kell fizetnie. Van aki ezt kihasználja és visszaél ezzel,de van aki értékeli és a célja, hogy így a megkeresett pénzét inkább gyűjti talál magának egy "biztosnak tűnő állást"és hamar elakar menni otthonról, mert saját életet akar. És ez a fontos. Legalább törekedjen arra az illető, hogy egyedül éljen ne másra várjon...és ne kifogásokat keressen. Abból mindig van az embernek. Én nem akarom elhinni, hogy pl egy 30-es férfi nem tudott magának megteremteni egy otthont nem tudott albérletbe menni hanem otthon él anyuval..
2018. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező pont erről beszéltem. :) Ez nagyon jó amit csinálsz!!! Mert van célod és nem csak tespedsz és várod, hogy minden az öledbe hulljon. Sok sikert neked a továbbiakban. Nekem is van megtakarítási számlám és én is szeretnék majd saját lakást. Hajrá tényleg! Amúgy aki albérletben él..az is tud spórolni és nem kilátástalan a helyzet. Nekem csak egy lakó társam van. Pesten élek és mégis most már egész jó minden. Nincsen gondom és tudok spórolni is.
2018. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
31%
Én nem akarom elhinni, hogy pl egy 30-es férfi nem tudott magának megteremteni egy otthont nem tudott albérletbe menni hanem otthon él anyuval.. Pedig sok ilyen van,de itt Erősen benne van ebben anyuka keze is. Az ilyennel nem szabad összeállni,és nem szabad szülni neki..
2018. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy sok ilyen van. És az éremnek is két oldala van sok mindenkit lehet hibáztatni a kialakult helyzetért. Nekem van egy kollégám aki 33 éves és még mindig a szüleivel él Arra hivatkozva,hogy drága az albérlet, lakásra gyűjti majd vesz fel hitelt stb de ebből még sehol semmi nincsen. Otthon segít a szüleinek és ha szükség van beszáll a költségekbe, de hogy így nem fog előre haladni az életben. Meg eleve nem egészséges már, hogy még mindig a szüleinél van..én nem rosszból,de ilyen embertől nem akarnék semmit. Aki nem akar változtatni csaak úgy csinál mintha..de közben csak kifogások kifogások.
2018. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!