Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan valóban úgy gondolják,...

Sokan valóban úgy gondolják, hogy a gyereknek elég, ha kaja van, meg tető?

Figyelt kérdés

Engem is így neveltek, pedig ennél azért többre lett volna keret.

Kaja beosztva, szalámi szeletre kiszámolva, édesség ünnepeken. Higéniai cuccokból megkaptuk mindig a legolcsóbbat, aztán amikor kamaszként már kijártam hétvégente, akkor havi 1000-1200Ft, amit osszak be, hogy jusson péntekenként egy kólára, meg arckrémre, dezodorra, samponra is. Volt, hogy nem ittam semmit, amikor kint voltunk, mert azon a héten mást is kellett vennem, és akkor már nem jutott volna.

Tető ugyan volt, de mindennap hallgathattam, hogy amint elmúlok 18, úgy kotródok majd innen, hogy porzik az út utánam.

Már 14 évesen mentem volna dolgozni, ha lett volna hová, de nem volt, úgyhogy nyaranta a nagyszülőknél szedtem a gyümölcsöt meg gazoltam a kertet egy csokoládéért vagy 2-300Ft-ért.

Viszont nem volt jó. Ezzel nem spórolni tanultam meg, hanem az utolsókig lemondani, és még így is, hogy van pénzem, ünnepnapra jár a csokoládé, meg minden csak olcsón/akciósan/leárazottan jöhet szóba, a pénz meg gyűlik céltalanul.


Mégis, mi az ilyen szülők célja?


2018. febr. 5. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Életképtelenre akarják nevelni a gyereket. Az rendben van, hogy megtanítják spórolni, de azért ennyire nem kéne szűkmarkúnak lenni.
2018. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Haaaat, nem kerdezted meg a szuleidet, higy minek akartak akkor teged?


Van egy hasonlo sztorim, legjobb baratnom. Oket nagyon szerettek volna a szuleik, mert alig jott ossze a baba. Majd mikor sikerult es ikrek lettek, egy olyan 10 evig minden renben volt aztan szetmentek a szuleik. Azota a ket lany es az anyjuk kapcsolata fortelmes sajnos, ok is ilyeneket kaptak a fejukhoz, hogy takaordjanak meg soha az eletben nem kaptak tobbet mint kaja (a valas utan) meg berletet se

2018. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én azt nem értem, hogy ez ilyen embereknek minek gyerek. De most komolyan, az ilyen emberek nem is szeretik a gyereküket. Az egy dolog, hogy valaki rossz anyagi helyzetben van, az meg egy másik, amikor folyamatosan ismételgeted a gyerekednek, hogy "ha betöltöd a 18-at, akkor el kell menned dolgozni és nem lakhatsz itt többet".


Nekem elváltak a szüleim és apám kb. kisemmizte anyámat. Nekünk is be volt osztva minden az utolsó fillérig, de mégsem volt velem anyám szemét és nem húzta az általános iskolás fejemet azzal, hogy mikor húzok már el dolgozni. Nem is értem, hogy miért terhelik ilyennel a kisgyereket feleslegesen. Nyilván, ha eljön az idő, a gyerek magától tudni fogja, hogy az anyagi körülmények miatt neki el kell menni dolgozni, de idejekorán arrogánsan hangoztatni, meg szemétkedni a gyerekkel barbár dolog.

2018. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A címet olvasva azt hittem, lelkizés és beszélgetések hiánya lesz a téma, mert arra nem minden szülő fogékony... De ez? Itt nincs szeretet, de még normális hozzáállás sem. Ilyen emberek esetében szomorú, hogy van gyerekük :( Nem vagyok pszichológus, nem tudom, mennyit roncsol az ilyen szűkre szabott helyzet egy fejlődő gyermeken (nyilván gyerekfüggő is ez), de ahogy az utolsó sorokból látszik, a felnőtt életre is ki tud hatni s persze a gyerekkornak is boldogabbnak kéne lennie.
2018. febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen gyes gyed csok csp ért szülés van,meg saját játékszer kell v épp bokszolozsák,meg későbbre fejös tehén. Sok helyen a kutyával jobban bánnak,neki van kutya sampon gyerek meg vegyen magának.. Én 27 éve Férjem 15 éve nem beszél a családjával. Neki még külön élt fizetni kelett h ott lakhatott gyerekként,akkor látták fél évente mikor tejelt,aztán megunta és közölte h a popsikrémet is felszámolták e már v még tartozik,ő volt a hálátlan dög,mert enni kapott meg volt ágya,pf. Én alkoholistákkal nőttem fel piára mindig volt pénz. A diák munkám is arra ment el nekik, de nekem egy tusfürdő se járt,büdösödjek meg kb,mondjuk őket se érdekelte h milyen a szaguk... Nem bánjuk h nulla kapcsolat van a felmenőinkkel. Jobb lett volna az intézet is.
2018. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Áh én nem értem az ilyen szülőket...
2018. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyenek nem valók szülőnek. Nem értem egyáltalán, hogy miért vállalnak önként gyereket. Ha ekkora terhet jelent nekik lelkileg (nem anyagilag), hogy venni kell a gyereknek egy sampont és tisztálkodási szereket.


Sajnos nagyon sok a mentálisan rossz állapotú vagy sérült ember és ezt nem ismerik fel magukon sem. Nem kérnek segítséget egy pszichológustól, hogy a kapott terheket letegyék és jó állapotban tudjanak gyereket vállalni.

2018. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Céltalanul gyülik pénz ? Ezt nem hiszem el Vagy gyereked ? Feleséged családod ? Saját lakásod ? Ha egyik sincs még akkor az a pénz nem céltalanul gyülik elöbb utobb lesz helye.
2018. febr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom sokan miért gondolják úgy, hogy étel meg lakhatás és akkor már legyen hálás a gyerek. Ettől a kutyánknak jobb élete van.


Nekem is mondtak olyat, hogy nem értik mi okom lenne szomorúnak lenni, mikor van hol laknom és nem éhezek. Elkényeztetett meg azért voltam, mert nem vernek. (Persze a lelki zsarolás meg elnyomás az ment ezerrel és iskolában is szekáltak, de ugye ez nem ok, nekem nem volt jogom szomorúnak lenni, mert még a végén rossz fényt vet a szülőre.)


Mikor párom középiskolás lett és a szülők megtudták, hogy kap ösztöndíjat onnantól kezdve semmit nem vettek neki, se egy tusfürdőt, se kesztyűt, semmit, mert hát kap ő pénzt. A nagyon alap cuccokat, mint cipő meg kabát azokat megvették neki, ha az előző már használhatatlan volt, de abból is a legsilányabbat aztán lecseszték, hogy pár hónap alatt tönkremegy. Arra már nem gondoltak, hogy ő nem azért kapja azt a kevés ösztöndíjat, hogy tartsa el magát belőle 15-18 évesen. És mivel haza adni nem tudott belőle így minden házimunkát vele végeztettek el, mert hát "ingyen nem lakhat itt". Neki is a fejéhez vágták, hogy legyen hálás, hogy kap enni meg nem az utcán alszik. Mikor betöltötte a 18-at még tanult, de mondta, hogy suli vége után 2 hónap, mire be tudunk költözni az albérletbe és még erre a 2 hónapra is el akartak kérni tőle 80 000 Ft/hó, mert hát már dolgozó felnőtt ember, szálljon be a rezsibe. Suliba kajának 2 szelet kenyeret kapott, közte maximum 1 db szalámi és ennyi egész napra, mert "drága az az ő belébe". Inni nem kapott, "van csap az iskolába, ne innen hordja el".


Ha valakik olyan anyagi helyzetben vannak, hogy nem engedhetik meg maguknak akkor megértem, mert az étel nyilván fontosabb, mint a tusfürdő, de páromnál sem ez volt a gond, mert a mostohaanyjának 2 havonta fodrászra, légkondira meg a két felnőtt gyerekét eltartani ingyen volt pénz, csak páromra nem.


Ilyeneket csináltak, hogy lemérte a mostohaanyja, hogy ők apósommal mennyi idő alatt zuhanyoztak le, elfelezték és páromnak annyi ideje volt a fürdőben este. Ha 5 percnél többet volt bent már verték az ajtót. Azt nem vették figyelembe, hogy fogat akar mosni, ne adj isten még wc-re is elmenne. Aztán, mikor lebukott, hogy a zuhanyzóban mos fogat (hogy ezzel is időt spóroljon) akkor meg az volt a baj, mert "eldugul tőle a lefolyó".


Soha nem fogom megérteni azokat a szülőket, akiknek telne rá, de már csak azért sem veszik meg a gyereknek az alap cuccokat, mert az már elkényeztetés.


Gondolom az a célja, hogy elhitesse a gyerekkel, hogy nem ér semmit és nélküle éhen hal, így lesz házi cselédje élete végéig, akit szapulhat vagy pedig 18 évesen elköltözik és nyugta lesz tőle, nem kell eltartania tovább. Emellett verheti a mellét, hogy ő felnevelt egy (vagy több) gyereket, ő jó ember, ő már letett valamit az asztalra.

2018. febr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!