Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tekinthető-e felnőttnek az a...

Tekinthető-e felnőttnek az a fiatal, aki még nem élt egyedül?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk 18-19 éves korig szülőkkel, utána meg párral/barátokkal, tehát még sosem szorult rá, hogy teljesen egyedül tartson fenn egy lakást.
2018. febr. 5. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nemcsak attól leszel felnőtt, hogy egyedül élsz. Pl. én 20 leszek jövő hónapban és a szüleimmel élek. Szerintem főként a gondolkodásmód, rátermettség, önállóság és a tapasztalat dönti el, hogy "mennyire" felnőtt valaki. Az rendben van, hogy én abból a szempontból nem vagyok önálló, hogy nem élek egyedül (vagy a párommal), de mivel ősztől egyetemista leszek, még maradok egy darabig, és besegítek mindenben, amiben tudok. Meg persze még utána is.


De mindent összevetve, igen: akkor már biztosan felnőtt vagy, ha neked kell eltartani magad.

2018. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Persze.

Hozzáállás és gondolkodásmód kérdése.

2018. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha ezen múlik, akkor én egy 37 éves, többgyermekes gyermek vagyok. :)

Nem hiszem, hogy a felnőttséghez hozzátartozna, hogy magányosan legyen önfenntartó az ember.

2018. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fidesz1987 válasza:
77%
Még én is gyerek vagy akkor 30 évesen. Na megyek is viszem a batyúmat és beköltözök egy elhagyott barlangba a Bakonyban, hamarosan vissza térek mint egy igazi felnőtt, addig légyszi ne keressetek.
2018. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Persze,szerinted ki tud egyedül lakást fent tartani, itthon kb nulla ember,ja akinek alá tolták az más,de sokszor 18 év betöltésekor a fiatal menekül egy szobába akár,mert olyan jo otthon lenni. Amugy meg aki otthon van 30 évesen lehet gyerekesebb mint egy lakoközösségben élő dolgozó önnelátó 18 19 éves.
2018. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy már írták, nem ezen múlik. Kétlem, hogy a nagyanyám 45 évesen még gyerek volt, pedig már rég özvegyen nevelt 2 gyermeket,dolgozott a téeszben, miután elvették a földjét, megélt egy világháborút (beöltözött szurtos cigánylánynak, hogy ne erőszakolják meg és szerencséje volt), lakott nála orosz tiszt, ami a biztonság szempontjából nem volt rossz... Elég kemény dolgokat megélt.

Egy ideig élt egyedül, de szinte egész életében másokkal. Ez régen eléggé normális volt, a családi háztól ment férjhez az ember lánya, ő speciel 27 évesen, de nem volt külön élete...


Sok dolog érleli az embert. Én laktam egyedül, de abban pont nem tapasztaltam semmit, amitől felnőttebbé váltam volna... Nem nagy ügy egyedül élni, bár el tudom képzelni, hogy egyes anyuci-fenekét-is-kitörli nagy gyermekcséknek ez nagy váltás.

2018. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Az a felnőtt, aki képes a saját keresetéből eltartani magát és nem szorul a szüleire.
2018. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Az a felnőtt, aki képes a saját keresetéből eltartani magát és nem szorul a szüleire.

Na akkor a sok szülő tuti nem felnőtt aki a gyerekeire szorul és lehuzza őket életkezdésként..

2018. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Felnőtt, persze, csak szerintem lelkileg önállótlan. Ilyenek azok, akik tévé nélkül nem alszanak el, mert akkor juj, magányosak, ha valami nem duruzsol. Ők féltékenykednek, nyomozgatnak, benne maradnak rossz párkapcsolatokban, mert soha nem voltak önmagukkal. Nem tudják, kik ők, mindig valaki más határozta meg, hogy ők kik.
2018. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon függ az adott élethelyzettől. Apósom pl. soha nem köktözött el az anyjától, jelenleg is vele él. Viszont az apja 12 éves korában elhunyt, így gyakorlatilag ő lett a férfi a családban. Mire kikerült az iskolából addigra az anyukája egészsége kezdett romlani, így inkább vele maradt, hogy segíteni tudja. Attól még megházasodott (igaz később elváltak) és gyereke is született (párom), akit ő egyedülálló apaként nevelt 4 éves korától. Nem gondolom, hogy ettől kevésbé lenne felnőtt lassan 50 évesen, csak mert a szülői házban maradt.


Mi párommal 18 évesen költöztünk össze, ketten vagyunk egy háztartásban, dolgozunk, teljesen el tudjuk látni magunkat segítség nélkül. Én felnőttnek érzem magam attól, mert nem éltem egyedül. (Miért költöztünk volna külön külön? Már évek óta együtt voltunk, eszünkbe sem jutott, hogy ne együtt lakjunk, ha költözésre kerül a sor.)

2018. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!